Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 22 от 36 ПърваПърва ... 12202122232432 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 211 до 220 от общо 353
  1. #211
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Докато има хора които купуват крадени кошери, то ще има и такива които да ги крадат.
    Докато има програми, то ще има хора които да крадат, че да не връщат пари.
    Според мен е нужна само видео система, но трябва да снима около пчелина, а не в него. Няма смисъл да гледаш как ти изнасят кошерите. Има смисъл да видиш регистрационния номер на автомобила.
    Ако имаш номера, то намираш приятел в МВР с достъп и вземаш имената и адреса на собственика. Пращаш момчета с тръби и тупаници докато има зъби в устата. Последното го повтаряш докато кошерите не се върнат в пчелина ти. Проблема е само, че трябва да изчакаш след като се провери крадеца в МВР, защото в системата има логове и показва кой го е проверявал и кога.
    След като полицията нищо не може да направи, то тръбата му е майката.
    Дамянов ,нещо ти е несъвършенна системата за охрана.Много свидетели ми се виждат.Понеже си на вълна електротехника една идея: нещо ,като електропастир ,но ниско до земята и с не по-малко от 220в.В най -тъмният ъгъл на двора ,трап 2/1/1.Остава някаква евтина оведомителна система.Отиваш и почистваш. заб: това да се чете само от хора с богата фантазия.

  2. #212
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Дамянов ,нещо ти е несъвършенна системата за охрана.Много свидетели ми се виждат.Понеже си на вълна електротехника една идея: нещо ,като електропастир ,но ниско до земята и с не по-малко от 220в.В най -тъмният ъгъл на двора ,трап 2/1/1.Остава някаква евтина оведомителна система.Отиваш и почистваш. заб: това да се чете само от хора с богата фантазия.
    Какви свидетели?!?! Тук говорим само теоретично.
    Нямаш право да биеш крадеца...такива са ни законите. Можеш само да го почерпиш една ракия и да го помолиш да ти остави някой кошер.
    На практика ако имаш въже в багажника и пътя до пчелина ти е от едър чакъл, то можеш да го разходиш, че да разгледа хубаво какво може да се краде.
    При мен е така, че 24 часа на ден има някой от семейството ми в движение или буден и последния път стигнах за 5-10 мин до пчелина(на другия край на града).

    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  3. #213
    Потребител
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    Раднево
    Малко снимки от кошерите ми.
    Ще подаря 20 кошера на този който ги намери.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри IMG_20150224_105206.jpg‎   IMG_20150224_105227.jpg‎   IMG_20150224_105323.jpg‎   IMG_20150224_105402.jpg‎   IMG_20150224_105425.jpg‎  

    IMG_20150224_105240.jpg‎  

  4. #214
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Сети се кой си водил да ги гледа в скоро време и кой знае за тях. В много голям процент от престъпленията извършителя се оказва в широкото обкръжение.
    По кое време на деня са ги взели, само рамки или целите кошери. Кажи да знаем как действат апашите.
    Винаги може по-добре.

  5. #215
    Потребител
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    Раднево
    Късно вечерта са ги взели.
    Изчакано е да изсъхне и са действали.Били са най-малко 3 ма.Единия е рязал синджирите,а други двама са ги товарили.
    Нищо не са оставили.
    Около Новоселец,Ковачево яко се краде.Намира се точно около ТЕЦ 2

  6. #216
    Наблюдател
    Регистриран
    27.10.2010
    Мнения
    7
    Отново кражба. Мислех да не се оплаквам, но не се сдържах. И не се сдържах, защото не мога да приема, че държавата ще плати на някой за това, че са му умрели пчелите, а за кражба не. За трета година ми унищожават по няколко семейства. Вземат по шест пити. Пилото с пчелите и майката. 2013год. - четири през пролетта и четири през есента. 2014 год. - четири през пролетта и четири през есента. Освен това миналата година ми запалиха и пчелина. Изгоряха още четири кошера, а от караваната останаха само железата на рамата, тъй като и алуминиевите панели се стопиха. През тази година обаче станаха изключително нагли. Само сега ми задигнаха тринадесет. Пчелина е на ПС "Тръстиково", намираща се в землището на с. Константиново, Община Камено, Бургаско. Заградено е с оградна мрежа. Рамките ми са маркирани с номера на пчелина. Полицията явно не си дава зор, защото до сега нищо не са открили и крадците се чувстват безнаказани. Не проумявам що за хора могат да извършат тези кражби. Моля, ако някой има информация за свой съсед в Бургаско, на когото да са му "роили" по това време пчелите да подаде сигналче. № жигосан на рамките е BG 81290140. Дано пък да им излезе късмета този път на крадците. А защо да не плаща за такива случаи и държавата или полицията, след като не може да ни опази. А ако им останат пари за заплати след като възстановят щетите - "Халал да са им".

  7. #217
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Колега ,съчувствам ти.Затова бях против всякакви идеи да се вадят пчелините от селата.В района на Константиново виждам няколко пчелина насред полето ,но незнаех ,че стават кражби.

  8. #218
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    колко струва годишно проследяването на 1 кошер чрез джипиес???.....на 30-40 кошера, 2-3 да са са с джипиеси, и вероятността да натварят един от тях е много голяма...пък после дали ще се обърнем към полицията, или дебеловратите мунчета....те си знаят работата!!

  9. #219
    Забранен
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    415
    Бях решил да купувам пчели, ама при тези кражби не се знае какво се купува, и се отказах.
    Може да стане грешка и мутрите да дойдат при мен, вместо при крадците.

  10. #220
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Слави 13, не се отказвай.
    Купи ги с нот. заверен договор за покупко-продажба.

    Поздрави, Г. Георгиев

 

 
Страница 22 от 36 ПърваПърва ... 12202122232432 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •