Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 26 от 36 ПърваПърва ... 162425262728 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 251 до 260 от общо 353
  1. #251
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Не го ли затриеш си вързан.Може накрая и телевизор да му купиш.

  2. #252
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Ще вдигна половината ловжий в въздуха хахаххаах.Атанасов,има само един път по който може да минат с кола, получа ли сигнал пътя ще е затворен до 5 минути.На мен не ми трябва да го убия,но послествията за него ще са жестоки.
    Със съседа дебнем циганска бригада и той е поставил тиха аларма(датчици) вързани към СОД на Г около мен. Просто си нямат на идея какво ще им се случи. Има 3 пътя, а ние сме с минимум 5 коли, а съседа там живее.
    Полицията ги дебне от 4-5 години, но хванаха само един от бригадата. На съседа му откраднаха стока за десетки хиляди на индианска нишка и всяка вечер по малко. Това са тонове стока, а не 1000 лева в чантичка. Спира лада с ремарке и две каруци и започва да се изнася ама здраво, ако ги накараш да бачкат така за заплата ще ти откажат.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  3. #253
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Какво говориш.Няколко месеца гледах как мангалите разбиват бетон от бивша кравеферма.На всяко минаване си мислех: с тази енергия и това блъскане ,щяха да изкопаят и да насеят половиния окръг.Да ама рома ,как ще чака да поникне ,да завърже ,да узрее ,че да бере.Бат Бойко е като бащица ,кво им требе.

  4. #254
    Наблюдател
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    27
    Цитат Първоначално публикувано от krasta4ka Виж публикацията
    Tarty,ще го питам за повече подробности,но гледам в бг. сайтове има различни модели според портфейла,а за снимките които прави все ще ти потрябват за някъде:къде номер ще хване,къде фейс на някой .Наскоро някой помощник ми помогнал и отковал 2дъски от дюшемето,две тръби ми взели ,но може да са му нужни,сигурно ВиК ще прекарва.Ако имах камерка поне щях да знам къде да ги търся
    Нарочили са те...и не искам да те плаша,но ще дойдат пак да си"харесат" нещо твое.
    Когато искаш нещо,което не си имал--трябва да направиш нещо,което никога не си правил!

  5. #255
    Потребител
    Регистриран
    29.04.2011
    Мнения
    64
    Голеги, нека се види на камерата лице на човек,номер на кола и смятам,че на всеки ще му се раздвижи фантазията и ще намисли как да му го върне.Но и до полицията може да подаде сигнал

  6. #256
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #257
    Потребител
    Регистриран
    29.04.2011
    Мнения
    64
    Колеги един приятел от Елхово му направили пролетен преглед. Камерата го заснела, но както става в тази нощ моб. оператори имали слаб сигнал и камерата не подала сигнал. Въпреки това е направила клипове и снимки.Това е клипа. https://youtu.be/pE7ewANNP6

  8. #258
    Потребител
    Регистриран
    29.04.2011
    Мнения
    64
    Нещо не успях да го къча. Преди време моят приятел ми се оплакваше, че камерата е много чувствителна и му праща снимки на котки, бурсуци, птички и смо го будила нощем, но в тази вечер-греда. Крадците са записани как проверяват рамките и после ги връщат. Още не е видял какво му липсва от кошерите

  9. #259
    Потребител
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    Раднево
    Дано колегата успее да ги намери.Все пак има снимки и записи на извършителите.

  10. #260
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    И на мене ми откраднаха 3 финландски нуклеуса заедно със семействата от един от пчелините. Предполагам че са били с лека кола, щом са взели толкова малко. Вероятно са били някакви преминаващи крадци-пчелари, които са видели пчелина от главния път. Не вярвам да са от селото, защото веднага ще си позная нуклеусите, а освен това в тях има и скрити RFID тагове. Катинара са го строшили с някакъв инструмент - тоест били са подготвени за кражба.

    Та тъжно или не, трябва да обявя че сред нас пчеларите има и ИЗПЕЧЕНИ КРАДЦИ, в багажника на които постоянно стои оборудване за взлом (разбиване/ рязане на катинари). И пътувайки из страната те извършват грабежи на пчелините, които се виждат от главния път.

    Досега са ми крадили оградни колове и оградна мрежа, но това е ясно, че са местни цигани. За пръв път обаче имам и кражба от пчелари, при това умишлена и планирана (имат подготвено оборудване в багажника, ако им падне сгоден случай).

 

 
Страница 26 от 36 ПърваПърва ... 162425262728 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •