Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 73
  1. #41
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    При мен беша така като купих кошерите, никой не можеше да иде на село, само да се покажеш от къщата и започват да те гонят. Жената и детето не искаха и да чуят да дойдат с мен а сега след 4 години селекция може да обикаляш из кошерите и няма проблеми.

    Marian според мен проблема е в майките, самите феромони карат пчелите да са агресивни. И след оплождането феромоните са станали по-силни и пчелите са се побъркали.

  2. #42
    Наблюдател
    Регистриран
    13.11.2013
    Мнения
    32
    10 дни откакто съм сложил майките. При прегледа дали са пронесли нямаше проблем. Майки купувам от един и същи магазин в Сливен вече 3та година. До сега не съм имал проблеми.

  3. #43
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Моите нападат така, когато са гладни или имат малко запаси. От опит го установих. С една и съща майка са много спокойни, когато имат достатъчно храна и стават агресивни, когато огладнеят. Други причини за такава агресия не съм установила.

  4. #44
    Наблюдател
    Регистриран
    13.11.2013
    Мнения
    32
    Не са гладни. Идната събота или неделя мисля да вадя мед. Имат по 1 корпус мед запечатан на 2/3

  5. #45
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Marian Виж публикацията
    10 дни откакто съм сложил майките. При прегледа дали са пронесли нямаше проблем. Майки купувам от един и същи магазин в Сливен вече 3та година. До сега не съм имал проблеми.
    Това че ги купуваш от един и същи магазин, не значи че са произведени от един и същи пчелар.
    Причина за агресия може още да са: малко запаси (липса на паша), лошо време, тормоз на пчелите(различни дразнители), пръскания с отрови и др.

  6. #46
    Наблюдател
    Регистриран
    13.11.2013
    Мнения
    32
    В този магазин казват,че работят с 1 майкопроизводител. Не съм сигурен точно от къде или Велико търново или Габрово. Поне така казват.Колко е истина те си знаят. Паша все още има. Времето е добро–тази вечер се появиха облаци за първи път от месец насам.Остава само пръскането,но за него мога само да гадая–кой,кога и с какво е пръскал.

  7. #47
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    При мен агресията се отключи след роене.А единия след самосмяна се успокои,но пак е малко агресивен.Най интересното е ,че много са болезнени тия ужилвания.

  8. #48
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    Моите нападат така, когато са гладни или имат малко запаси. От опит го установих когато огладнеят. Други причини за такава агресия не съм установила.
    Добре!Но има още мноо...ого други причини които ги карат да са агресивни в даден момент от деня.Днес,от 7.30ч. вадя строителните рамки от всички кошери,защото при мен тръгна кориандъра.До 16.30ч. всичко беше като по ноти.Жега голяма.Работех по къс панталон,гол до кръста.Нито 1 ужилване.И след това си започна–по 1,по 3–5,10 ужилвания и когато ми покриха ръцете до лактите,след посягане към рамката се отказах.А и започнах да чувам фанфари в ушите.Прибрах всичко,изпих 3 алергозана,изкъпах се и седнах на релакс на верандата пред пчелина–5–7м. Изгониха ме и от там.Някъде към 19.00–19.30 ч.се изсипа такъв дъжд с гръмотевици,светкавици и западен вятър,Удави ни.Добре че нямаше град.Всички закъснели дойдоха при мен,под верандата и накацаха по капаците на нуклеусите и оплодните съндъчета,а някои даже си допълниха запасите.Нахалници такива.Бях толкова обстоятелствен,за да разбереш,че те усещат нещата много,много преди нас.Не се само заблуждавай,че пълния с храна кошер ги прави спокойни.Това е само 1 брънка от веригата.Напредвай!

  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Даа, прав е Гогол, за агресивността на пчелите, влияят много фактори. Глада не мисля, че е сред тях. Предполагам под глад имате предвид липса на паша, а не в смисъла на глад като при хората, защото при нас, глада е по-силен от тока, както каза циганина Та при липса на паша, пчелите не се интересуват от това какво се движи или вони на пот, а се водят единствено от рецепторите усещащи сладост. Както казах, ако не им повлияят други фактори, които да ги принудят да летят с дупето напред. Днес около 12:30 часа, спирам колата на около два метра от първото семейство и пуша цигара вътре. Още преди да я изгася, пчелите като бикове почнаха да се блъскат по предното стъкло. Добре че не излязох навън, нямаше да си изпуша цигарата.

  10. #50
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.07.2013
    Мнения
    216
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Добре!Но има още мноо...ого други причини които ги карат да са агресивни в даден момент от деня.Днес,от 7.30ч. вадя строителните рамки от всички кошери,защото при мен тръгна кориандъра..!

    Кориандър 2017 приятелю за съжаление е в историята. Действителността боли, а времето е пари, много загубени пари.....
    Богохулство е да мислиш, че нещо е случайно.
    Да хапнем да пийнем, другото е лъжа.
    Живота свършва, парите не.

 

 
Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •