Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Затваряте ли кошерите при съобщение за пръскане?

Гласували
40. Не можете да гласувате в тази анкета
  • да

    6 15.00%
  • не

    34 85.00%
Отговори на анкетата
Страница 22 от 34 ПърваПърва ... 12202122232432 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 211 до 220 от общо 339
  1. #211
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ами то едно нещо е останало да правиш, и него ако спреш, то...
    Обаче изниква въпроса - за какво мислиш?

    ПП Тъй като явно имаш желание да мислиш, я измисли и формулирай отговор на следния въпрос:
    Как и по какъв начин ще помогне въпросната система на пчеларите, за да се спасят от натравяне на пчелите им?

    Не ми развивай теории за техническата част, слабо ме интересува. Искам да разбера, с въвеждането на Системата какъв резултат се очаква да се постигне.
    1. Известяване на пчеларя кога, къде и с какво ще се пръска.
    2. Документиране дали зърнаря е известил по надлежния ред и дали пеларя е получил известието.
    Останалото е предмет на действие и спазване на наредбата, а не на системата.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #212
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    1. Известяване на пчеларя кога, къде и с какво ще се пръска.
    2. Документиране дали зърнаря е известил по надлежния ред и дали пеларя е получил известието.
    Останалото е предмет на действие и спазване на наредбата, а не на системата.
    Известяването и до сега го имаше под друга форма, но основния проблем не е то, а безразборното пръскане. И понеже съм от онази част пчелари, наречени "олигофрени" от Админа, а освен това и малко прост си падам, да попитам - ние ли сме "пионери" в известяването по този начин.

  3. #213
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Известяването и до сега го имаше под друга форма, но основния проблем не е то, а безразборното пръскане. И понеже съм от онази част пчелари, наречени "олигофрени" от Админа, а освен това и малко прост си падам, да попитам - ние ли сме "пионери" в известяването по този начин.
    Когато се роди идеята, ние бяхме пионерите. Но докато се стигна до реализацията и вече има и други, които ни изпревариха. Мисля, че първо и даде гласност в публичното пространство Мария Габриел, когато още не беше еврокомисар и се занимаваше с проблемите на пчеларите в ЕС.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #214
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Аз съм четвъртия гласувал, че си затварям кошерите при предупреждение за пръскане. Не виждам никакво по-логично действие от това да се опитам да предпазя пчелите които съм отгледал с толкова труд от евентуална тотална заплаха за тях.
    Потвърждавам че нито Матеев нито ТСЦ1 са получили и стотинка от въвеждането на системата сага. Идеята е 100000000000% на Матеев за територията на БГ. Няма идея дали някъде другаде я има. За мен идеята е мнооооооооооооооооооооооо ооооооооого добра и за това положих много сили и средства за да помогна за нейното реализиране след като и Матеев и ТСЦ1 се бяха отказали. Е утре системата ще факт. И ако е провал ще нося отговорност, но ако не, моля хейтващите сега които сега не представят никакви аргументи, да кажат едно "сгреших" може и без "съжелявам".
    п.п Години не съм писал в този форум. Никога не сме били близки с Матеев и с ТСЦ1. НО ИСТИНАТА Е ТАКАВА КАКВАТО СПОДЕЛИХ И СИСТЕМАТА Е НАШИЯ ШАНС НЕЩО ДА СЕ ПРОМЕНИ, в сегашната ситуация на тотално капитулирала държава, вкл БАБХ и вкл. Растителна защита.

  5. #215
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    ....Аз съм четвъртия гласувал, че си затварям кошерите при предупреждение за пръскане. Не виждам никакво по-логично действие от това да се опитам да предпазя пчелите които съм отгледал с толкова труд от евентуална тотална заплаха за тях....
    Откога те чакам. Имам двама крупни земеделци, толкова крупни, че даже и не известяват. Добре, че единият има пчели. Кооперацията ме известява -редовно. Та, би ли ме посъветвал при съобщение : ....ще извърши третиране на ...в периода 24.04, 25.04 и 26.04 , какво да правя. А , ако на другият по му е кеф на 27, 28,и 29.04- тогава? Ами, ако имам 5-6 арендатора? Абе, с две думи : кажи как действаш ти.

  6. #216
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Имам пчелин в район със седем арендатора. Картинката е сложна. Не успяхме да решим главния проблем главно ЗАРАДИ АНТИПАТИЯТА НА СЕКТОРА. От работната група група по наредбата в обществено обсъждане влезе текст в който се казваше, че с ИНСЕКТИЦИДИ ще се пръска само през ТЪМНАТА ЧАСТ на денонощието. Успяхме да защитим този текст със зъби и нокти БУКВАЛНО. В процеса на общественото обсъждане зърнарите ни съсипаха с копиране на един и същи текст и пускан като мнение. Пчеларите мълчаха , мълчаха, мълчаха, мълчаха. СЕГА ЗАЩО РЕВЕТЕ? ПРЕД КОГО РЕВЕТЕ? Пред хората които си скъсаха задниците да защитят правата ви, пчелите ви, труда ви. Пред тези които похарчиха маса пари и време за това. Пред тези които загърбиха семействата си за това да се случи нещо добро.
    Сега системата е факт. Отговорност ще носим неколцина. За пропуснатите възможности по наредбата, отговорност ще носите всички.

  7. #217
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    ...Отговорност ще носим неколцина. За пропуснатите възможности по наредбата, отговорност ще носите всички.
    Колега, адмирации за усилията, тези неща се помнят дълго. Но да знаеш - колективна отговорност не съществува. Съществува само колективна безотговорност, затова нещата винаги се вършат от конкретни хора - дали за пари, за слава или от чувство за дълг, за обществото важен е резултата. В момента коментираме нещо, което не се е проявило още /нероден Петко/. Нека мине време, пак ще се обсъжда.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #218
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Имам пчелин в район със седем арендатора. Картинката е сложна. Не успяхме да решим главния проблем главно ЗАРАДИ АНТИПАТИЯТА НА СЕКТОРА. От работната група група по наредбата в обществено обсъждане влезе текст в който се казваше, че с ИНСЕКТИЦИДИ ще се пръска само през ТЪМНАТА ЧАСТ на денонощието. Успяхме да защитим този текст със зъби и нокти БУКВАЛНО. В процеса на общественото обсъждане зърнарите ни съсипаха с копиране на един и същи текст и пускан като мнение. Пчеларите мълчаха , мълчаха, мълчаха, мълчаха. СЕГА ЗАЩО РЕВЕТЕ? ПРЕД КОГО РЕВЕТЕ? Пред хората които си скъсаха задниците да защитят правата ви, пчелите ви, труда ви. Пред тези които похарчиха маса пари и време за това. Пред тези които загърбиха семействата си за това да се случи нещо добро.
    Сега системата е факт. Отговорност ще носим неколцина. За пропуснатите възможности по наредбата, отговорност ще носите всички.
    Абе, къде те отвя вятъра, питах как процедираш при известяване за пръскане. Ще е много поучително, с 7 арендатора , как става.

  9. #219
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    ….Потвърждавам че нито Матеев нито ТСЦ1 са получили и стотинка от въвеждането на системата сага. .
    Това „сага”, като „сега” ли да се чете?
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Идеята е 100000000000% на Матеев за територията на БГ. Няма идея дали някъде другаде я има. За мен идеята е мнооооооооооооооооооооооо ооооооооого добра….
    Много проценти и много „о”-та! Какво се цели с това?
    „добра”!? – лъскава или полезна, щото не е без значение?
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    ... И ако е провал ще нося отговорност, но ако не, моля хейтващите сега които сега не представят никакви аргументи, да кажат едно "сгреших" може и без "съжАлявам". .
    Забрави за носенето на отговорност. Сега това не е важно.
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    ....СИСТЕМАТА Е НАШИЯ ШАНС НЕЩО ДА СЕ ПРОМЕНИ, в сегашната ситуация на тотално капитулирала държава, вкл БАБХ и вкл. Растителна защита.
    За себе си какво очакваш да се промени?
    -До сега не си бил оповестяван, или тепърва ще почваш да си затваряш кошерите?

  10. #220
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Вечерта затварям. На другия ден пръскат до 10.00, така е по наредба и така го преговаряме пак. Говорим за препаратите и обикновено ме лъжат. Пръскат и ми се обаждат, че са приключили. Отварям и треперя. Щети обикновено няма. Щетите идват след 20-30 дни когато започнат да консумират пергата от отровения прашец. След два три дни пак същото упражнение. После пак. 3-4 пъти по време на рапицата. За овошки никой не ме предупреждава, но нямам и такива градини. Подмор има, но е толкова страшно. Да трудно е да затваряш и отваряш, но какъв избор имам ако не се ПРЪСКА САМО НОЩЕМ?

 

 
Страница 22 от 34 ПърваПърва ... 12202122232432 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •