Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Затваряте ли кошерите при съобщение за пръскане?

Гласували
40. Не можете да гласувате в тази анкета
  • да

    6 15.00%
  • не

    34 85.00%
Отговори на анкетата
Страница 8 от 34 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 339
  1. #71
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    И не само това. Отравянето на пчелите си е престъпление. В общия случаи пчелите се разполагат или в населените места или в непосредствена близост до тях. Така както се тровят пчелите, така се тровят и хората в населените места. Особено при авиационно третиране, което уж е забранено, но не е отменено. Пръскат си и не им пука. Така наречените комисии само констатират и нищо друго не правят. Преди време имаше доказуемо отравяне при авиационно третиране. Бях издействал официално да се получат полетните планове на самолетите извършвали третиране през този ден. Комисиите даже не си направиха труда да ги поискат официално, защото иначе няма как да им бъдат изпратени. Та за това напирам органа, който разследва да не е комисия. органа който извършва разследването трябва да е такъв, който юридически да може да извършва разследвания или иначе казано прокуратурата. А след като държавата не иска да си свърши работата, то тогава ще трябва да я принудим. Как, тук юристите ще имат думата. Преди време се въртеше една идея, да си създадем фонд с който да обслужваме такива дела, но както всичко останало в пчеларството така и тази идея остана ей така висящав пространството (то обикновено така се случва щом трябва да се дават някакви пари, нищо че утре могат да ти бъдат от голяма полза).

  2. #72
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Да бе - допълнителни бюджетни разходи - глупости. Сякаш в не- почивните дни няма нерегламентирани пръскания - ма ич даже. Или пък, когато е имало - а то има, колкото ти душа сака - така наречените служби, комисии и държавни органи, са свършили нещо. Или какво - може би, за да свършат някаква работа, се нуждаят от допълнителни бюджетни разходи не само за почивните, но и за работните дни. Целия този маскарад е, само и само, да не се закачат земеделците, защото в момента парата там се върти доволно, инак са достатъчно добре запознати какво се случва и достатъчно добре са запознати какво и как трябва да се случи, само че видиш ли, ако господата почнат да пръскат с каквото трябва, когато трябва и както трябва, ще им излезе с един милион долара по- скъпо на декар ..... най- малко.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  3. #73
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Десислава Танева: Хора, причинили пожар, нямат право да получават субсидии: https://www.24chasa.bg/novini/article/5736568

    Копирано от https://www.24chasa.bg/novini/article/5736568
    © www.24chasa.bg
    Ааа значи може да се спират субсидии. Щом може за палене, значи може и за пръскане в нарушение. Няма какво да ни баламосват от МЗХ. От тук нататък всичко е в нашите ръце. Ние сме тези дето трябва да се преборим за правата си.

  4. #74
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев Виж публикацията
    Десислава Танева: Хора, причинили пожар, нямат право да получават субсидии: https://www.24chasa.bg/novini/article/5736568

    Копирано от https://www.24chasa.bg/novini/article/5736568
    © www.24chasa.bg
    Ааа значи може да се спират субсидии. Щом може за палене, значи може и за пръскане в нарушение. Няма какво да ни баламосват от МЗХ. От тук нататък всичко е в нашите ръце. Ние сме тези дето трябва да се преборим за правата си.
    Бонев , ние няма да се преборим ! Запомни , какво съм ти казал .

  5. #75
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Прав си. Няма кой да се бори. Всички са развяли белия байряк.

  6. #76
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев Виж публикацията
    Прав си. Няма кой да се бори. Всички са развяли белия байряк.
    Не , че няма кой да се бори , но става , като вица за вълка и заека. Дали дългоухият е с шапка .

  7. #77
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Абе то начини има, ама много е трънлив пътя и затова никой не си прави труда. Ама един да пробие и гледай после какво ще стане. Държавата ще е заинтересована да се спазват правилата.

  8. #78
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  9. #79
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Pavel_Bs Виж публикацията
    Ами аз отдавна ви го пея същото, но кой ли ме слуша. В България няма натровени пчели, защото няма оплакали се пчелари съгласно изискванията и процедурите на Наредба 15. За тази година оплакалите са само двама, единия от които съм аз, и дори в момента водя съдебно дело. Статистически обаче България е най-прекрасната страна за гледане на пчели, в която арендаторите са с ореол на ангели над главата си.

    Иначе от гледна точка на държавните служители пчеларите са най-лъжливото племе в цялата страна. Пропищяха небесата, че им тровят пчелите, и дори правиха протести, но в действителност нямат дори и грам доказателства, че това е самата истина. Сещате се за приказката за лъжливото овчарче, нали ........

  10. #80
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Като съм беден от де да извадя 2хил, за анализи на пчелите и от някой блок.Не сме лъжливи а сме бедни.За това че сами отровили пчелите помощ 1000лв,аз за да си търсиш правата 2хил.,че и няма да ти стигнат.Тук трябва да има държава и контрол как се пръска,а не аз да ходя да си търся правата.След като подам сигнал че са ми отровени пчелите веднага би трябвало държавата да вземе мерки.Я си представете ,че след пчелите почнат да умират хора.Тоя мед на дребно като не се изследва кой знае какво има вътре.Може да е отрова!

 

 
Страница 8 от 34 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •