Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Затваряте ли кошерите при съобщение за пръскане?

Гласували
40. Не можете да гласувате в тази анкета
  • да

    6 15.00%
  • не

    34 85.00%
Отговори на анкетата
Страница 4 от 34 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 339
  1. #31
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от ferdy Виж публикацията
    .... но текстът не е "площи по време на цъфтеж", а "площи с цъфтяща растителност", т.е. цъфтяща по принцип, поне аз така го разбирам.
    Не само този текст е непрецизен и не само в този документ. Поначало имам усещането, че редактиране на много документи от специалист филолог е отдавна забравено.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #32
    Автор
    Регистриран
    08.03.2015
    Мнения
    124
    Цитат Първоначално публикувано от ferdy Виж публикацията
    Кое му е хубавото? Забранява се третиране на площи с цъфтяща растителност. Аз като отглеждам лавандула, кантарион и равнец значи нямам право на растителна защита, така ли? Една година точно ще понеса загуби заради нетретиране и на другата година ще засея нещо нецъфтящо и ще си го третирам всяка сутрин в 8.30 ч. Това устройва ли пчеларите?
    Щом е нецъфтящо като искаш си го третирай през 1 час през което и време от деня

  3. #33
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Цитат Първоначално публикувано от ferdy Виж публикацията
    Само да наблегна, че говоря за билки и подправки през цялото време. По време на цъфтежа при третиране много от препаратите остават в маслата, аз най-късно мога да третирам 20 дни преди началото му, но текстът не е "площи по време на цъфтеж", а "площи с цъфтяща растителност", т.е. цъфтяща по принцип, поне аз така го разбирам.
    Площи с цъфтяща растителност значи площи с култури които в момента са цъфнали а не както ти го разбираш цъфтяща по принцип. Или казано по друг начин, давам за пример рапицата, пръска се преди цъфтеж, на бутон и това не е забранено.

  4. #34
    Потребител
    Регистриран
    14.12.2014
    Мнения
    83
    Пчеларски район
    с. Градец, община Костинброд
    Мислите ли? Това някъде определено ли е или ще се тълкува в полза на който е необходимо?

  5. #35
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Много отдавна в мен е останало впечатлението, че много неща се пишат така............ за да могат да се тълкуват на кой както му е удобно.
    Преди години имаше закони, отделно и правилник за тълкуването им! Сега за такова нещо не съм чул, може и да има!!!!!!!!!

    Поздрави, Г. Георгиев

  6. #36
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.02.2014
    Мнения
    214
    може ли да се включи и механизираното прибиране на цъфтящите реколти миналата година обраха лавандулата с комбайн и половината ми пчели не се върнаха заедно с цвета влязаха в комбайна

  7. #37
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.08.2014
    Мнения
    235
    Цитат Първоначално публикувано от h_kirilov Виж публикацията
    Колкото и да има закони, наредби, разпоредби, трябва и да има кой да ги спазва! Държавата НЕ контролира ефективно собствените си закони. На "Дръжавата" така и е изгодно! Има една басня за закона за кон и закона за лъв!
    Вчера пръскаха рапицата от 13.30-15.30ч,с препарати против пукане,може да не са вредни за пчелите,но се прави тихомълком и по обедно време!
    Тъкмо си мислех,че с авиацията поне се виждаше и чуваше,кога и къде се пръска и ми се обадиха от кметството,че утре 25.06 може/не било потвърдено/ да пръскат царевицата със самолет след 6.00ч.
    Та затова си прав,трябва да има кой да спазва законите,каквито и да са те!

  8. #38
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата

  9. #39
    Автор
    Регистриран
    08.03.2015
    Мнения
    124
    Кой какво може да им каже и особено на октоподите...там играят много пари. Какви пчеларски организации кви пет леа. Днес показах на няколко колеги новината всеки вика в моето село са други не са октоподите кво ме интересува е какво повече да говорим.

  10. #40
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Като узрее царевицата точно преди жътва, пчеларите да излязат да се разходат край блоковете да изпушат някоя цигара на спокойствие. Пушенето разхождайки се по черен път не е забранено. Каквото повикало такова се обадило.
    Чудя се и ако постреля някой от храсталака до блока дали въобще ще се сетят какво му е станало на самолета че се е повредил или паднал в сред царевицата.

 

 
Страница 4 от 34 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •