Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Затваряте ли кошерите при съобщение за пръскане?

Гласували
40. Не можете да гласувате в тази анкета
  • да

    6 15.00%
  • не

    34 85.00%
Отговори на анкетата
Страница 9 от 34 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 339
  1. #81
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Като съм беден от де да извадя 2хил, за анализи на пчелите и от някой блок.Не сме лъжливи а сме бедни.За това че сами отровили пчелите помощ 1000лв,аз за да си търсиш правата 2хил.,че и няма да ти стигнат.Тук трябва да има държава и контрол как се пръска,а не аз да ходя да си търся правата.След като подам сигнал че са ми отровени пчелите веднага би трябвало държавата да вземе мерки.Я си представете ,че след пчелите почнат да умират хора.Тоя мед на дребно като не се изследва кой знае какво има вътре.Може да е отрова!
    Разсъждаваш правилно (според твоята си камбанарийка) и явно като тебе разсъждават абсолютно всички пчелари, в резултат на което всички са на този хал. Държавата тука не е виновна. Какви действия очакваш да предприеме държавата за нещо, което всъщност не съществува.

    Осъзнаваш парадокса, нали? Ти си си измислил някакви оправдания, но и държавата също си е измислила. И специално за този казус ДЪРЖАВАТА Е ПРАВА. Тя няма откъде да знае кой пчелар къде го сърби и боли. Тя работи с официални статистики, и ако утре започне да харчи пари заради проблемите на само 2-ма пчеларя (така е по статистика), нали после ще разпънат на кръст злоупотребилите държавни служители.

    Пределно ми е ясно, че се опитваш да си намериш оправдание и да обвиниш някой друг за собствените си проблеми, но конкретно в този случай ВИНОВНИ СА ПЧЕЛАРИТЕ И НИКОЙ ДРУГ. Докато пчеларите не напълнят официалните статистики с жалвания за натравянеия, такива в България НЯМА и държавата НЯМА ПРАВО ДА ПРЕДПРИЕМА КАКВИТО И ДА БИЛО ДЕЙСТВИЯ. Цяло чудо е, че се съгласиха да обсъждаме и пишем Наредба 13 (новата Наредба 15).

    И знаеш ли какво ще стане сега?

    Държавата ще отчете, че благодарение на нейните героични усилия пръсканията за нодуларен дерматит НЕ СА ОТРОВИЛИ НИТО ЕДНО ПЧЕЛНО СЕМЕЙСТВО. Арендаторите пък ще отчетат, че благодарение на навата наредба и на усилията на техните земеделски организации СА ПРЕКРАТИЛИ ТРОВЕНИЯТА ВЕДНЪЖ ЗАВИНАГИ.

    И знаеш ли - както едните, така и другите ЩЕ БЪДАТ ПРАВИ. А ние ще продължаваме да пишем оплювки във форума (защото това го можем много добре), но четящите го арендатори и държавни служители ще се смеят с глас на лъжите, които ги пишем и на които сами си вярваме.

  2. #82
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ще ти кажа и още нещо, за да ти докажа че не си прав. Илия Цонев ( и КБП) си направихме труда да разработим и популяризираме една бланка за тровене на пчели, която всеки един пчелар да може да попълни и да я изпрати в офиса на КБП. Целта беше да натрупаме много на брой такива БЕЗПЛАТНИ ЖАЛВАНИЯ и да ги занесем в МЗХ и да ги тропнем на масата. Вложихме много труд и усилия и дори пари, публикувахме бланката в интернет пространството, публикувахме я и в пчеларските вестници.

    И знаеш ли какъв е резултата?

    В КБП получихме по мейл или с писма само 3-4 попълнени бланки и това е. В случая вече не става въпрос за пари. Става въпрос за една съвсем безплатна анкета, която ще отнеме не повече от 3-4 минути лично време на всеки един пчелар с натровени пчели. Да, но ЯВНО ТАКИВА НЯМА.

    В момента мога да кажа само едно:

    Или пчеларите са ГОЛЕМИ ЛЪЖЦИ, като пищят че са им натровени пчелите, или са ТОТАЛНО НЕЗАИНТЕРЕСОВАНИ ЗА СОБСТВЕНАТА СИ СЪДБА. Друга алтернатива не виждам, но да ви кажа честно, писна ми да се излагам там в министерството, и да приказвам неща, заради които всички ми се смеят. На практика започнаха да гледат на мене и на другите пчеларски лидери като ЛЪЖЦИ, и дори утре да им кажем нещо вярно, те пак няма да го повярват.

    Та това е тъжната истина .......... Много ви се иска да обвинявате пчеларски лидери или държавата за собствените си проблеми, но причината поне по този въпрос (за тровенията) си е във вас самите. След като не се жалвате официялно по Наредба 15 или неофициално (към КБП), значи ВАС НЕ ВИ ТРОВЯТ и престанете да пишете лъжи във форума по този въпрос.

  3. #83
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    В момента има още един проблем за пчелните семейства, по-специално из полето. Навсякъде всичко ГОРИ. Масово се палят стърнища, царевичак...... Който има пчелин из полето, да му мисли. Като нищо може да остане без пчелин.

  4. #84
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ще ти кажа и още нещо, за да ти докажа че не си прав. Илия Цонев ( и КБП) си направихме труда да разработим и популяризираме една бланка за тровене на пчели, която всеки един пчелар да може да попълни и да я изпрати в офиса на КБП. Целта беше да натрупаме много на брой такива БЕЗПЛАТНИ ЖАЛВАНИЯ и да ги занесем в МЗХ и да ги тропнем на масата. Вложихме много труд и усилия и дори пари, публикувахме бланката в интернет пространството, публикувахме я и в пчеларските вестници.

    И знаеш ли какъв е резултата?

    В КБП получихме по мейл или с писма само 3-4 попълнени бланки и това е. В случая вече не става въпрос за пари. Става въпрос за една съвсем безплатна анкета, която ще отнеме не повече от 3-4 минути лично време на всеки един пчелар с натровени пчели. Да, но ЯВНО ТАКИВА НЯМА.

    В момента мога да кажа само едно:

    Или пчеларите са ГОЛЕМИ ЛЪЖЦИ, като пищят че са им натровени пчелите, или са ТОТАЛНО НЕЗАИНТЕРЕСОВАНИ ЗА СОБСТВЕНАТА СИ СЪДБА. Друга алтернатива не виждам, но да ви кажа честно, писна ми да се излагам там в министерството, и да приказвам неща, заради които всички ми се смеят. На практика започнаха да гледат на мене и на другите пчеларски лидери като ЛЪЖЦИ, и дори утре да им кажем нещо вярно, те пак няма да го повярват.

    Та това е тъжната истина .......... Много ви се иска да обвинявате пчеларски лидери или държавата за собствените си проблеми, но причината поне по този въпрос (за тровенията) си е във вас самите. След като не се жалвате официялно по Наредба 15 или неофициално (към КБП), значи ВАС НЕ ВИ ТРОВЯТ и престанете да пишете лъжи във форума по този въпрос.


    Според вас г-н Мареев аз ако съм го знаел това нещо нямаше ли да го попълня?Аз съм нов пчелар и не съм много информиран за много работи остави,че и не съм го прочел това,а така може би са много колеги

  5. #85
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Мислите ,че не се боря.Не така.Просто сега още се лутам да намеря правилния начин за борба.Сам съм сред вълци.Как от две години постоянно посвам клипове на отровени пчели в пчелина.Как при толкова много пчеларски организации една не ме потърси/заинтересован/за проблема ми.Ходих къде ли не да търся помощ само в една телевизия и още един човек ми дадоха малко морална подкрепа всичко друго не го интересува да се оправям сам.Е за какво са ми тия организация тогава,за какво ми е ДФЗ,за какво ми е БАБХ.Знаете ли с мъртво пило бай Осман/отвара/как евавеше царевицата на ТКЗС-то?

  6. #86
    Потребител
    Регистриран
    09.12.2011
    Мнения
    72
    Умният човек се учи от грешките си, а мъдрият - от грешките на другите

  7. #87
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Положението в държавата е потресаващо. Тази новина ме издразни сериозно. После управляващи се чудят защо губят избори.
    23 тона нафта и отрова, това са над 40 полета. Дали наистина са извършени, съмнява ме. Добре че са лакоми и крадът здраво, защото ако бяха изсипали всичко което са изписали живо насекомо нямаше да остане.

  8. #88
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Пръсканията, влиаят и косвенно. Пръсканията с фунгициди убиват медоносите ,защото пилотите ги мързи да спрат струята, когато минават над гората между две ниви, и ръсят всичко наред, гората ливадата , овчаря със овцете .... Минавал е над пчелина ми ниско по рапица ,когато работя все едно нарочно .. и така ме засърбяха ръцете да го опъна с пушкалото и да го откажа от летенето. А така миришеше на химикали , не е истина, и прашец не смея да събирам.
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  9. #89
    Наблюдател
    Регистриран
    25.09.2013
    Мнения
    6
    Пчеларски район
    Гоце Делчев
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Положението в държавата е потресаващо. Тази новина ме издразни сериозно. После управляващи се чудят защо губят избори.
    23 тона нафта и отрова, това са над 40 полета. Дали наистина са извършени, съмнява ме. Добре че са лакоми и крадът здраво, защото ако бяха изсипали всичко което са изписали живо насекомо нямаше да остане.

    Какво са изпраскали и какво не, само те си знаят.
    Факт е обаче, че на почти всички пчелари в Гоце Делчевския регион, пчелите за зимуване са останали по една шепа.
    А самолетите си обикаляха и пръскаха, поне това го виждахме.

  10. #90
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от vankata85 Виж публикацията
    Какво са изпраскали и какво не, само те си знаят.
    Факт е обаче, че на почти всички пчелари в Гоце Делчевския регион, пчелите за зимуване са останали по една шепа.
    А самолетите си обикаляха и пръскаха, поне това го виждахме.
    И каквото остана ще го доунищожат осите. Всеки ден отпадат кошери, а е още ноември. Няма спасение.

 

 
Страница 9 от 34 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •