Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 45
  1. #31
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Въпреки провала на протеста и на срещата в Комисията по земеделие, най-важното все пак успяхме да го постигнем - обещание за създаване на работна група за обсъждане на промените в Закона за пчеларството. От една страна добре, но от друга - нищо ново под слънцето. Подобни работни групи е имало и преди, и всичките са се проваляли по един и същи изпитан сценарий. Още от сега мога да ви кажа какво ще се случи:

    Работната група ще бъде създадена от Министерството на земеделието и в нея ще присъствуват ВСИЧКИ СТАРИ ВОЖДОВЕ. От хорска срама могат да включат двама или трима наши представители (на организациите, които наистина милеем за пчеларството). Като цяло старите вождове ще имат превес в броя на гласовете и лесно ще затриват всяка една добра инициатива. Всяко едно заседание ще се превръща в една безкрайна говорилня, на която ще се приказва всичко друго, но не и истински важните неща. Междувременно ще изтече една година и закона все още няма да е подготвен за внасяне в парламента.

    Междувременно на пчеларите ще им писне и по някой дребен повод ще излязат на поредния протест. И тука цикъла се затваря и отново ще се наложи да се тръгне по познатите вече утъпкани пътеки - създаване на нови организации с нови "многообещаващи" лидери, нови протести, нови комисии и въобще нов цикъл. Междувременно обаче управляващите ще са получили още 2-3 години спокойствие и от време на време ще пробутват в закона поредните поправки, с които ще загробват пчеларите все повече и повече.

  2. #32
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    По всичко изглежда, че пчеларския сектор е попаднал в един ПОРОЧЕН БЕЗКРАЕН ЦИКЪЛ, от който НЯМА ИЗМЪКВАНЕ. Периода на цикъла е някъде около 3-4 години - 2007, 2010, 2014(2015). В края на всеки един цикъл пчеларското недоволство води до създаването на поредните 1 или 2 нови национални организации, до поредната комисия за промяна на Закона за пчеларството, и след това до поредните говорилни по време на сбирките на работната група, които не водят до нищо конструктивно, но дават още 2-3 години отсрочка до началото на следващия цикъл.

    Ако искаме нещата някога да се оправят, ТРЯБВА ДА РАЗКЪСАМЕ ТОЗИ ЦИКЪЛ !!!

    Преди това обаче трябва да се поучим от грешките по време на старите цикли и на базата на тях да разработим силна и работеща стратегия, която УПРАВЛЯВАЩИТЕ НЕ Я ОЧАКВАТ. Стратегия, за която те да не са подготвени. Не трябва да ги подценяваме - организаторите на този сценарий са много интелигентни и обиграни. Използват методи и средства, за които повечето пчелари дори и не се досещат.

    Като цяло ДИАГНОЗАТА ВЕЧЕ Е НАПРАВЕНА !!! Знае се БОЛЕСТТА, знаят се и кои са НЕЙНИТЕ ПРИЧИНИТЕЛИ !!! Знае се и начина, ПО КОЙТО БОЛЕСТТА СЕ РАЗПРОСТРАНЯВА !!! Знае се и КАК ЗАРАЗЯВА НОВИ ХОРА.

    Остана само ДА СЕ НАМЕРИ ЛЕКАРСТВОТО и да ви кажа честно, вече има някакви идеи в тази насока.

  3. #33
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    г-н Матеев, бихте ли описали малко по-подробно какви са тези "стари вождове"? Както описвате ситуацията май давате и отговор на въпроса защо пчеларите са разединени. Ако наистина такива хора са в ръководството на пчеларските организации, то ясно е че от тях няма смисъл и пчеларите се чувстват сами и разединени.

    Освен това искам да поздравя всички колеги които са отишли на този протест. Самият аз нямах възможност да присъствам, а на хората които са отишли там и заради мен поне едно БЛАГОДАРЯ искам да кажа.

  4. #34
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Сега като се замисля, много от пчеларите не са наясно кои са хората (лидерите, вождовете), които влияят с добро или лошо на пчеларския сектор в България. Може би е редно за всеки един от тях да отворим по една тема, и в нея постепенно да започнем да събираме данни за тяхната дейност и за организациите, които те оглавяват. Това изглежда е единственият начин всички пчелари да получат реална представа какво точно се случва в сектора.

    Ще гледам като се поосвободя малко да започна една по една да отварям темите и да публикувам информацията, която ми е известна на мене, а всеки един от вас ще допълва каквото знае.

  5. #35
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Сега като се замисля, много от пчеларите не са наясно кои са хората (лидерите, вождовете), които влияят с добро или лошо на пчеларския сектор в България. Може би е редно за всеки един от тях да отворим по една тема, и в нея постепенно да започнем да събираме данни за тяхната дейност и за организациите, които те оглавяват. Това изглежда е единственият начин всички пчелари да получат реална представа какво точно се случва в сектора.

    Ще гледам като се поосвободя малко да започна една по една да отварям темите и да публикувам информацията, която ми е известна на мене, а всеки един от вас ще допълва каквото знае.
    Тук май удари в десетката. Аз като не ги познавам ми е все едно кое говедо ще е отгоре. Тъй или иначе нищо не прави за мен, а и не само за мен.

  6. #36
    Потребител
    Регистриран
    15.01.2015
    Мнения
    50
    Пчеларски район
    Русе
    И така като медиите не оповестиха информацията, която сте им предоставили на дискове и флашки, бихте ли я оповестили в текущата медия г-н Матеев?

  7. #37
    Автор
    Регистриран
    31.03.2015
    Мнения
    201
    Пчеларски район
    плевен
    Mateev добре дошъл в блатото и то много смърди.Надявам се, че ще промениш нещо .Това мое мнение няма да го харесат много пчелари, но е факт . Пчеларство, като професия или занаят е най-мързеливо. Тук се работи средно 2.5 , 3 месеца годишно .На-много това е допълнително занимание и да не влизам в подробности спирам . MATEEV поздравявам те с една песен "ТЕЧЕ ВСИЧКО ТЕЧЕ И НЯМА КРАЙ И НИ ВЛЕЧЕ" " БЪЛГАРСКА РЕАЛНОСТ " успех в начинанието.

  8. #38
    Потребител
    Регистриран
    18.02.2012
    Мнения
    54
    Пчеларски район
    Свищов, В. Търново
    На мен протеста ми хареса. За първи път ходя на протест на жълтите павета в София смятам, че всеки българиня трябва да иде поне на един протест. Да не ни се получи много протеста защото пчеларите сме интелигентни хора и очаквахме същото и от нашите политици, но те за жалост не се оказаха такива. Аз съм готов отново да ида на протест, но този път лично ще се постарая повеч да бъдем забелязани и отразени от медиите та дори и от политиците. Ще има по груби прояви от моя стрна естесвено си поемам отговорността, но нека бъде изненада. Радвам се че се събрахме пчелари от много пчеларски организации, но нашата Конфедерация беше най-подготвена. Само за половин година от съществуването си и резултатите са налице едва ли е имало досега по-голям пчеларски протест. Искам да благодаря на Матеев и другите от управителния съвет които положиха усиля това да се случи. Само вие можете да си представите какъв щеше да е протеста ако ви нямаше. За тези 5-6 години от както се занимавам с пчеларство Конфедерацията и протеста са най-значимите събития случващи се в пчеларството. Вие сте хората които ме карат като млад пчелар да продължавам да изхранвам четиричленното си семейство само с пчелите и да оставям на заден план Терминал 2.

  9. #39
    Наблюдател
    Регистриран
    18.08.2014
    Мнения
    23
    Може и да е "мързеливо" начинание, но забравяш знанията и уменията а те в цял свят са най заплатените.А хвани един от улицата и му тресни 100 кошера да ги гледа, ами да той само ще ги гледа."Труд" е съвкупност от дейности която включва не само физически усилия колега.

  10. #40
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Fogzyi Виж публикацията
    Може и да е "мързеливо" начинание, но забравяш знанията и уменията а те в цял свят са най заплатените.А хвани един от улицата и му тресни 100 кошера да ги гледа, ами да той само ще ги гледа."Труд" е съвкупност от дейности която включва не само физически усилия колега.
    Де да съм аз този. Наистина ще си ги гледам - с кеф. И дано да са в нови кошерчета - 12- чета с по две магазинчета. Ммммм, златни ти уста.

 

 
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •