Понеже съм новобранец във форума и занаята, но съм и ловец, да Ви кажа, как се организира протеста на ловците.
1. Националния Ловно Рибарски съюз ( НЛРС) обединява над 80% от ловците в България, които са около 120 000 или 150 000.Останалите са във друг съюз (БЛРС)
2. Ловците членуват в дружини.Дружините членуват в Сдружения. Сдруженията членуван в Съюза.
Органицацията идва от Съюза, които нарежда на сдруженията да осигурят присъствие. Сдруженията изпращат писма до председателите на дружини да подсигурят по двама членове за протеста. Автобусите са платени от сдруженията и то ловците се иска присъствие и ето Ви 5000 човека от 120 000 или 150 000 или 3-4%.
Ако има единна организация с изградени сруктури ще има и хора за протеста. Както разбирам в България има много пчеларски сдружения и организации и няма как да стане голям протест колкото и да се пънем по форумите. Без изграждане на малки структури по райони , които да се обединят във по-големи примерно на областно ниво и от там в единен съюз или КБП няма как да има хора за голам протест.
Моля да ме извините за мнението ми ако съм засегнал някой все още съм нов този занаят.