Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 35
  1. #21
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    392
    Пчеларски район
    Троянска община
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    миналата година и аз купува пчелни семейства наистина много некоректни пчелари има само да те усетят че не разбираш много и си изгорел но научих от тия сделки едно да гледам дали има мостове на рамките ако няма бягай с 220 значи семейството е оправено

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    не се смей купувал ли си отводка на 6 рамки само пило няма 1килограм мед

  3. #23
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    не се смей купувал ли си отводка на 6 рамки само пило няма 1килограм мед
    Че от това по добра отводка здраве му кажи
    Милен Михов

  4. #24
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от kapanec Виж публикацията
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev
    не се смей купувал ли си отводка на 6 рамки само пило няма 1килограм мед
    Че от това по добра отводка здраве му кажи
    То това по международен стандарт. Само че нашенеца явно си е свикнал на калпавото и продължава да си го търси.
    Аз лично бих избягвал да купувам пчели, които правят венец над пилото и особенно пък отводка, нацапала рамките със мостове. Това като стане кошер трябва да си носиш кози крак за да откъртваш рамките.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  5. #25
    Емо, не съм искал да те обидя. Но по това време на деня наистина по " летежа" нищо почти няма да научиш. Не защитавам Даниел, не ми е никакъв, а той дали е бил наясно с проблема, не мога да кажа.

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Емо, не съм искал да те обидя. Но по това време на деня наистина по " летежа" нищо почти няма да научиш. Не защитавам Даниел, не ми е никакъв, а той дали е бил наясно с проблема, не мога да кажа.
    Няма как да не е бил наясно, всеки пчелар си знае мършите, както казваше Ванката от Попово. Но аз ако бях, щях да предупредя клиента и да му подаря един магазин с рамки. Емо наистина е доволен от сделката, но факта е че го мислят за балък, боли и създава отрицателното настроение. Иначе ако е за далавера, единия кошер имаше 10 пълни рамки с мед, които ако се извъртят, 150 лв на момента е върнал от разходите.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Е ади стига безмислени приказки де. Кой кого мисли за балък и кой ги казва тез работи, че за пет страници дотука по две теми и съвсем се объркахме тия дето нямаме нищо общо със сделката. Купувача да излезе и да напише в двете теми доволен ли е от сделката или не и да ходим да си гледаме работата. Иначе разбрахме че един кошер от 18 /осемнадесет/ е проблемен след транспорта, това ясно. Кажете всички дето сте ги виждали и дето имате понятие от кошер сделката добра ли е или не и точка.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Аз съм доволен.
    ТОЧКА по темата.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Е има си хас да не си доволен. И хубаво, че слагаш твоята ТОЧКА. Ами Създателя на темата де го? Два дена минаха, да излиза и да си посипва главата с пепел, че покрай неговите и още бая смешки и тъпотии се изписаха. А занапред който ще пуска таквиз пошлости, нека да мисли и да прецизира малко нещата.

    П.П. Ама много сполучливо заглавие като за Раздел "Некоректни търговци" - "Даниел от Долна Оряховица"! Още по-атрактивно щеше да бъде "Даниел от Долна О." или па направо "Даниел от Долна".
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  10. #30
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.02.2015
    Мнения
    275
    Пчеларски район
    София, Симеоново
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    … че покрай неговите и още бая смешки и тъпотии се изписаха. А занапред който ще пуска таквиз пошлости, нека да мисли и да прецизира малко нещата.
    Нещо не ти разбирам мисълта. От десет кошера съм доволен, от единайсетия не съм. Не виждам кой би бил доволен от 10% фира. Матеев беше писал, че който е излъгал веднъж, си е такъв по природа. Затова смятам, че Даниел ще постъпва така и занапред и предупреждавам колегите.
    Точка по темата!
    0899946746 Поздрави, Емо.

 

 
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •