Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 11 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 106
  1. #21
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Ето го и боядисан.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  2. #22
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    111
    Пчеларски район
    община Белоградчик
    Няма да е лошо, да направиш на капака и прорези за вентилация.

  3. #23
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    281
    При тази плътна и изолирана покривна табла
    според мен ще са излишни.

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Преди няколко седмици при поредния опит за подреждане на тавана на село се загледах в едни сандъци. Бях ги купувал преди десетина години за по два лв. и досега съм ги ползвал за дъна и капаци. Изведнъж като убеден привърженик на почина "направи си сам" wink; ме засърбяха ръцете и си викам що не си направя един резервен ДБ за сезона. Речено сторено, хвърлих един сандък на двора


    Зеге и дрелка Елтос /можеше и без тях, ама щяха да отидат повече часове/, стабилна отвертка и великия инструмент тесла. Пата кюта, разглабяне, кроене, почесване, рязане, пийване на кафенце, сглабяне, днес половин час, утре един, третия ден почивка и после пак и накрая имам това:




    Брях, май ще трябва да му глася и магазин. Единадесет рамков плодник, обков ползвах само от сандъка и от един стар бракуван ДБ. На предната и задната страна наковах парчета от ламперия останала от соца за якост и за фалц, получи се 35 мм, страничните останаха на 20. Матрял имаше достатъчно и за хубав капак ама реших засега да приспособя капака на стария ДБ / тежи повече от ЛР корпус ама на мен си ми харесва / cool; . Та така, боя и лепило имам винаги под ръка, но да речем че са отишли и там 1-2 лв. Часовете не знам как да ги смятам щото си беше чист релакс ама айде 5-6 часа.
    А тука вече сме на огнева позиция на трудовия фронт, да видим наесен кой ще носи червеното знаме :D



    ЛР корпусите в дясно на снимката са топола, в експлоатация от 2004, абсолютна самоделка

  5. #25
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    хахахаххахаха
    А е Джордан - справил си се повече от перфектно,ама как можа да оставиш дръжките баш на лицето бре :D

    п.п.е верно,признавам че така е оригинално,ама ... нищо де лошо нема,на мен ми харесва!!!

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Баце, то и аз не съм виждал такава рошава гарга а и колко се почесвах по врата като знам как ще ме бъзикате тука, мани-мани Ама кво да правя като за първи /и последен/ път реших да правя кошер без первази, да ама мойте кошери трябва да мога да ги вдигам сам /споко де, без магазина :D / и къде да сложа дръжките- айде на късите страни, пък и те в случая са двойно по-яки. И като го курдисах първо си викам - Б_сси грозника - ее ама после като се разлетяха пчелите стана дето вика колежката- " И пчелите и пчеларят ликуват" :D Важното че семействата са прилични

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    ПОЗДРАВЛЕНИЯ ОТ МЕН.

  8. #28
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Разчистване на тавана + от нищо - нещо.
    Чудесно, прекрасно!
    Ако увеличиш височината на стойката, ще можеш да косиш с тример /бензинов или електрически/ под кошерите.

  9. #29
    Наблюдател
    Регистриран
    24.04.2011
    Мнения
    2
    А като казвате че правите кошерите от върба, откъде мога да си купя такъв материал? Благодаря предварително! wink;

  10. #30
    Наблюдател
    Регистриран
    07.02.2012
    Мнения
    8
    До тук прочетеното никой не даде смислен отговор на въпроса как се прави кошер нека да е малко по-подробно поне от към материалите винтове какви са подходящи, най-вече ме интересува какво като марка лепило ползвате - за боята има много добра тема евала ...
    Млад съм и затова питам ... дано да има добри хора в този форум,а не заядлици който нямат работа и са депресирани - в 90%от БГ форумите са такива което е много лошо.Човек чете форум с много мнения с цел да се информира да се научи на нещо да вземе акъл който няма ... и така! Благодаря Ви предварително за отговорите! И да питам имам сканирани няколко книги къде да ги кача биха били полезни на мнозина ...
    Всичко е възможно!!!

 

 
Страница 3 от 11 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •