Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 11 ПърваПърва ... 891011 ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 106
  1. #91
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    100 нямаше да станат ама поне за 40 имаше а сега стана на дюшеме за работилница, аз пробрах само най добрия. Останало е малко орех ще го взема и него, тежък е но за дъна ще става

  2. #92
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Ник, от ореха направи една тоалетка на жената да се радва.

    Поздрави, Г. Георгиев

  3. #93
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Bobi-M9598 Виж публикацията
    Здравейте,
    Ник, от ореха направи една тоалетка на жената да се радва.
    С жената се познаваме от 15 години а с пчелите само от 2 Така че ореха е за пчелите.

  4. #94
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Ник, бъди сигурен, тя (жена ти) ще оцени жеста. Веднъж (в последните 2 год.) ще бъде на първо място (преди пчелите)!

    Поздрави, Г. Георгиев

  5. #95
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    В интерес на истината материала не става за мебели и се чудех какво да го правя че е тежък за корпуси и магазини ама за дъна не се бях сетил лятото. Само баща ми да не го е изхвърлил че аз му казах че не ми трябва а на него му пречеше. Днес се сетих че може да отбера материал за някое дъно.

  6. #96
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    ето от такива дървени палети дали не може да се измайстори магазини или кошерчета?
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри images[1].jpg‎  

  7. #97
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Аз ползвам дъски от палети, но след минаване на щрайхмуса излизат с дебелина 15мм и 20мм, като по-деблите са само три - долните дъски на палето. Даже снощи правих един капак за 10-рамков кошер, направих и снимки и мислех да ги кача, но не остана време.
    Иначе разглобявам с ножовка - прорязвам пироните под дъсчиците и след това избивам парчето. Обикновено пироните са набити толкова здраво в трупчетата, а главите им са навътре в дъските, така че не могат да се извадят. А като опиташ да ги разковеш, дъските се цепят и губиш материала. Вече имам 4-5 палета разковани по този начин и резултатът е отличен - дъските са цели - 120см и без напуквания.

  8. #98
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Аз ползвам палетата за по тънките дъски на кошерите (капаци, надкапачни и таблата дъната също и летвички) става идеално. Вече зависи и от палето, има един чамови и стават идеални дъски от тях. А пироните си имат цака - забиваш ги още малко на вътре и после се разковават без проблем. Есента купих 30 палета и след като ги разковах, 4-5 дъски само се счупиха.

  9. #99
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от BateMisho Виж публикацията
    Аз ползвам дъски от палети, но след минаване на щрайхмуса излизат с дебелина 15мм и 20мм, като по-деблите са само три - долните дъски на палето. Даже снощи правих един капак за 10-рамков кошер, направих и снимки и мислех да ги кача, но не остана време.
    Иначе разглобявам с ножовка - прорязвам пироните под дъсчиците и след това избивам парчето. Обикновено пироните са набити толкова здраво в трупчетата, а главите им са навътре в дъските, така че не могат да се извадят. А като опиташ да ги разковеш, дъските се цепят и губиш материала. Вече имам 4-5 палета разковани по този начин и резултатът е отличен - дъските са цели - 120см и без напуквания.
    Има и друг начин за разковаване. Вземаш една далта и цепиш трупчето, след което гвоздея излиза лесно от самата дъска. Е стига трупчето на палета да е от масивно дърво.

  10. #100
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Дядо ми има направени кошери от стъкларски палети и от каси на врати. Тези кошери не само че ще изкарат повече от всички други, ами и магазините им не са боядисани... с пирони са ковани и пак няма проблем!

 

 
Страница 10 от 11 ПърваПърва ... 891011 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •