Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 23 от 41 ПърваПърва ... 13212223242533 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 221 до 230 от общо 404
  1. #221
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Сложи им основи и след един ден напълни хранилката със сироп и предай майка в клетка.

  2. #222
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Rado76 Виж публикацията
    Здравейте,имам проблем със единия си кошер.станал е търтовка.Моя грешка е защото по време на слънчогледа не съм го проверявал 30 дена примерно,и резултата е търтовка.Питах колега за мнение и ето какво сътворих.Кошера е на 10 рамки ДБ-доста силен.

    1.изтръсках в кошера всички пчели,и ги оставих без рамките.
    2.рамките без пчелите ги поставих на корпус върху друг кошер и сложих отдолу ханеманова решетка,просто да пазят рамките.
    3.Кошера ми е мрежесто дъно изцяло и пчелите си стоят засега в кошера.
    4.Измих със студена вода всички рамки,имаше яйца по 2-3-4 във килийка.
    5.изчистих търтеевото запечатано пило.

    Дали това е правилно не знам за първи път имам търтовка и не знам какво да правя
    Това което съм направил правилно ли е или ако не дайте съвет,как да я оправя и какво да направя.
    Нека да останат така за поне 72ч.След това връщаш рамките и придаваш майка.Желателно е ,като връщаш рамките да им сложиш една рамка с открито пило.

  3. #223
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    И след това пиши какво е развитието по случая.
    При пчелите има мед, защото има ред!

  4. #224
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Непроверяването от 30 дни не води до търтовъчност. Като го оправиш и догодина да не вземеш да го ровичкаш всяка седмица. Е все пак кошерите ти са си твои и може да си ги правиш каквото искаш, ама за мен е важно първото ми изречение.

  5. #225
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    Здравейте,поради късното време,Матеев в момента няма оплодени майки за двете търтовки които имам,ако някой има 2 свободни майки,да ми пише,

    Дали ще стане и със неоплодени все още имам търтеи малко но има в кошерите ми

  6. #226
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    На търтеите, няма начин да не им стане! Така или иначе, ако не намериш майки пробвай.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  7. #227
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Според мен е губене на време да оправяш търтовка това време.Пило от къде ще вземеш?

  8. #228
    Автор
    Регистриран
    30.08.2011
    Мнения
    116
    Цитат Първоначално публикувано от Rado76 Виж публикацията
    Здравейте,поради късното време,Матеев в момента няма оплодени майки за двете търтовки които имам,ако някой има 2 свободни майки,да ми пише,

    Дали ще стане и със неоплодени все още имам търтеи малко но има в кошерите ми
    Ако са ти само двата кошера с пчели търси майки ,другия начин да ги обединиш с други два и на пролет овиличаваш бройката .

  9. #229
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    А защо да увеличава бройката?
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  10. #230
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    Здравейте,последени новини със търтовките 2бр.Намерих майки едната търтовка прие успешно майката и вече почна да снася но другата,не можах да видя и намеря майката.вчера сложих контролна рамка да разбера дали ще направят маточници.

    Ако не са я приели мисля да обединя двете търтовки като сложа Х.Р. и вестник и сложа отгоре другия кошер.
    Проблема е че търтовката в приетата майка е на 6рамки-а другата в която имам съмнения е по-силна на 8рамки,няма да има проблеми някакви.
    Не искам да разхвърлям търтовката по другите кошери защото нямам място всичките са на 10рамки и предстои зимното свиване на кошерите.

 

 
Страница 23 от 41 ПърваПърва ... 13212223242533 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •