Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 28 от 41 ПърваПърва ... 18262728293038 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 271 до 280 от общо 404
  1. #271
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Има ли значение,какво ще е пилото?
    Аз гледам да е пред излюпване, че новата майка да получи повече млада пчела, която обикновенно липсва в кошер търтовка, за да мога да закърпя що годе възрастовия баланс в кошера...

  2. #272
    Цитат Първоначално публикувано от plaminar Виж публикацията
    Може и да сте прав, все пак не съм слагал пити с гърбато пило в горните корпуси, а майката на 100 процента е долу - лично се убедих в това последния път, когато преместих ханемановата решетка под магазина. Освен това тя снася нормални яйца все още, а не само неоплодени. Забравих да спомена, че в началото на май бях сложил 2 пити със запечатано пило и пчели от ройливо семейство в корпуса над ханеманвата решетка. Възможно ли е това да е повлияло нещо? Благодаря много!
    Може да си пренесъл пити с неоплодени яйца които не си видял. Не знам какво и как се е случило, но щом има работеща майка, всичко е наред.

  3. #273
    Наблюдател
    Регистриран
    09.03.2015
    Мнения
    9
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Може да си пренесъл пити с неоплодени яйца които не си видял. Не знам какво и как се е случило, но щом има работеща майка, всичко е наред.
    Благодаря много! Засега съм затворил всички остнали входове. Решетката си стои над първия корпус. По-спокоен съм, но продължвам да си мисля, че горе са е появили търтовки... Явно съм склонен и към преразширение в идеите си за силен кошер, всъщност няма чак такава паша. В събота ще дойде опитен пчелар да види случая на място. Дано да мога да използвам всички пчели за пашата.

  4. #274
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Моля за съвет!На 18.05 имах излюпена майка,отгледана от отводка на 5 рамки.На 28 05,на площ една длан имаше пресни яйца на 1-2 дни,като бяхаснесен по 1 в средата,но имаше и 3-4килийки с по 2.Днес са на цяла рамка.Нямам резервна майка,нито маточник и прехвърлих тук 1рамка с редовно снесени яйца от друго семейство.Мога ли,да се надявам,че ще заложат маточник на новата рамка или ще ме посъветвате да направя нещо друго.Благодаря,предварите лно за съвета!

  5. #275
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Колега аз не съм много в час,но как разбра,че е тартовка.Като отвориш кошера какво жужене чуваш?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #276
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Недей бърза със заключенията, че е търтовка. Изчакай да запечатат пилото. Много често младите майки като започнат да снасят, пускат по 2 яйца в килийка.

  7. #277
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur Виж публикацията
    Недей бърза със заключенията, че е търтовка. Изчакай да запечатат пилото. Много често младите майки като започнат да снасят, пускат по 2 яйца в килийка.
    Днес отново имах такъв случай. Имаше поне 50 килийки с по 2 яйца. Майката беше на съседната пита.
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 01.06.2018 в 19:26.

  8. #278
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur Виж публикацията
    Недей бърза със заключенията, че е търтовка. Изчакай да запечатат пилото. Много често младите майки като започнат да снасят, пускат по 2 яйца в килийка.


    Дай всеки му такива майки.Ще чакаш близнета.
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 01.06.2018 в 19:30.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #279
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Колега аз не съм много в час,но как разбра,че е тартовка.Като отвориш кошера какво жужене чуваш?
    Учителката,как те търпи.Спрял си да ходиш изобщо на училище.Сериозно,пчелите бяха спокойни.Няма бучене,няма пъчене на коремчетата,но не видя и майка.

  10. #280
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Учителката,как те търпи.Спрял си да ходиш изобщо на училище.Сериозно,пчелите бяха спокойни.Няма бучене,няма пъчене на коремчетата,но не видя и майка.

    Крие се добре значи.Моят съвет е да изчакаш 9 дена и тогава да направиш пак преглед.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 28 от 41 ПърваПърва ... 18262728293038 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •