Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 20 от 41 ПърваПърва ... 10181920212230 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 191 до 200 от общо 404
  1. #191
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Питам те защото имах проблем миналата година с една майка ,която отказа да снася, но не стана и търтовка ! Поведението :Те полират, тя се дупи и няколкократно подаване на открито пило от другите с-ва ,та до отзоваване ! По- скоро поведението на семейството ,като цяло (събиране на прашец ,активност, агресивно поведение ) ми беше интересно !

  2. #192
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Ivan Mankov Виж публикацията
    Питам те защото имах проблем миналата година с една майка ,която отказа да снася, но не стана и търтовка ! Поведението :Те полират, тя се дупи и няколкократно подаване на открито пило от другите с-ва ,та до отзоваване ! По- скоро поведението на семейството ,като цяло (събиране на прашец ,активност, агресивно поведение ) ми беше интересно !
    Една майка изобщо не я прави на въпрос. Ние тук си говорим за от 10 нагоре. Е при мен беше 2015г.

  3. #193
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    В поведението на семействата не забелязах нищо необичайно. Може би малко повече агресия, но може да е субективно.

  4. #194
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Една майка изобщо не я прави на въпрос. Ние тук си говорим за от 10 нагоре. Е при мен беше 2015г.
    Съчувствия !!! На мене не ми е за майката ,а за косвени ,външни белези ! Разбираш ме ,ще пиша книга !

    П.С. Аз не бързам да ги ровя ,така ,че тази година може да не е една ! Да ни пази Оня ,горе !

  5. #195
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Ivan Mankov Виж публикацията
    С Разбираш ме ,ще пиша книга !
    И ти ли? Че аз чакам още от един отявлен пчелар да напише нещо, но той все още се бави.

  6. #196
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Ivan Mankov Виж публикацията
    П.С. Аз не бързам да ги ровя ,така ,че тази година може да не е една ! Да ни пази Оня ,горе !
    Защо не бързаш, как се удържаш.За да ни пази оня горе , нали трябва първо ние да се пазим.

  7. #197
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Защо не бързаш, как се удържаш.За да ни пази оня горе , нали трябва първо ние да се пазим.
    Рано ми е да ги оправям !!!!!

  8. #198
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Във всеки район е различно. Пък и всеки знае колко работа има по семействата. Моите бяха стеснени и правилно подредени още от есента. Аз само надникнах в повечето случаи и без да вадя рамки, само със избутване на страни, видях за пило и толкова. Иначе преди три дни тук там някоя внасяше прашец, преди два дни сякаш станаха малко повече и вчера над 80% от влизащите пчели внасяха прашец. Района е такъв, че това е първия прашец и дори тази година идва с 15 дни изпреварващо. Дано не се повтори 2012 че пака такъв беше февруари.

  9. #199
    Автор
    Регистриран
    14.02.2015
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Северозападен
    Здравейте,
    Днес преглеждах и единия от кошерите (ДБ10)есента беше средно+ семейство, го заварих с търтеи, търтеево пило (запечатано и люпещо се), както и незапечатано (което не знам какво е по пол). Видяха ми се малко пчелите пръснати из целия плодник, пилото беше пръснато по всички рамки. Предполагам това е търтовка.... Има ли какво да се прави. Придаване към друг? Би ли имало някакъв резултат, ако придам рамка с пило от друг кошер щом вече има излюпени търтеи.
    Благодаря предварително.

  10. #200
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Иван_Барабан Виж публикацията
    Здравейте,
    Днес преглеждах и единия от кошерите (ДБ10)есента беше средно+ семейство, го заварих с търтеи, търтеево пило (запечатано и люпещо се), както и незапечатано (което не знам какво е по пол). Видяха ми се малко пчелите пръснати из целия плодник, пилото беше пръснато по всички рамки. Предполагам това е търтовка.... Има ли какво да се прави. Придаване към друг? Би ли имало някакъв резултат, ако придам рамка с пило от друг кошер щом вече има излюпени търтеи.
    Благодаря предварително.
    Майката стара ли е и да ли я видя

 

 
Страница 20 от 41 ПърваПърва ... 10181920212230 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •