Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 41 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 404
  1. #111
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Оплодена майка няма, а неоплодена е възможно и да не съм я видял въпреки че има малко пчели и трудно ще я изпусна. Махнал съм го от пчелина и да съм го стърсил до сега, но ми е интересно, какво ще стане.

  2. #112
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    [QUOTE=Bobi-M9598;66091]Здравейте,

    Атанасов, като казваш магазин какво имаш предвид? Магазинна рамка ДБ на 160?
    Благодаря.
    Извинявам се за забавения отговор.Да точно ДБ-160мм.

  3. #113
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    От тук пък възникна друг въпрос. Как става това? Пчелите някаква друга порода ли са или ти не им позволяваш? Такъв спор си имам и с Юри от години. И той казва, че неговите не се роят. Как го постигате?
    Много пъти съм ти казвал, но явно си забравил. Използвам всеизвестни техники за да не допусна появата на роево настроение. Нищо повече.

    П.с. Ако това е от значение, да кажа че, в района ми до сега не е имало рапица. До колкото разбрах на есен ще засеят 8 хил. декара, но ще му мисля на пролет.

  4. #114
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Какво има да му мислиш,каквото си правил до сега трябва да го направиш месец по рано....

  5. #115
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    На тази търтовка на която и придадох неоплодената майка не и върви. Майката не се върна, след това и придадох маточник прие го, но днес гледам пак няма майка, няма ги и търтовките има само запечатано търтеево пило и са заложили 3 маточника. Та се зачудих от къде са взели яйца, предполагам че са неоплодени и ще излезнат търтей. Оставих я да видя какво ще стане че ми е интересно.
    Нищо не стана и я стърсих днес.

  6. #116
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Нищо не стана и я стърсих днес.
    Често търтовките тръгват да изграждат маточници, но след като си разберат грешката ги разрушават. Тази година при мен една такава, след сезифовски мъки успя да си произведе едно "квазимодо" приличащо на майка, което се оказа, че сее само неоплодени яйца. Същото бе осъдено на смърт чрез обезглавяване и понеже не ми се губеше бройката, пък и пчелите бяха много, стръсках същите на известно разстояние, като част от тях се върнаха на позицията на празни или медови рамки без пило. След около 3 часа придадох оплодена майка и понастоящем семейството не се различава от най-добрите отводки за сезона.
    Keep Walking...

  7. #117
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    да се похваля и аз с оправяне на търтовка http://vbox7.com/play:66024ea71d

  8. #118
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    да се похваля и аз с оправяне на търтовка http://vbox7.com/play:66024ea71d
    jdrumev, има ли значение от коя страна ще е преградната дъска, че прехвърляш кошера няколко пъти? Ако това си ти де.

  9. #119
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    jdrumev, има ли значение от коя страна ще е преградната дъска, че прехвърляш кошера няколко пъти? Ако това си ти де.
    да според мен но съм виждал с две преградни на 8 рамки да качват пчелата към магазина

  10. #120
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    да според мен но съм виждал с две преградни на 8 рамки да качват пчелата към магазина
    Това ДА е, че това си ти или, че има значение от коя страна е преградната дъска?

 

 
Страница 12 от 41 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •