Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 23 от 23 ПърваПърва ... 13212223
Резултати от 221 до 228 от общо 228
  1. #221
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос

  2. #222
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    http://www.agrotv.bg/p_5524Gradskoto...yrzhenici.html Дано и нашите депутати гледат такива неща.Иначе пак ще сме първи и единствени в света.

  3. #223
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    http://www.agrotv.bg/p_5524Gradskoto...yrzhenici.html Дано и нашите депутати гледат такива неща.Иначе пак ще сме първи и единствени в света.

    Да де, само дето навсякъде по света, отглеждането на агресивни пчели в населените места Е ЗАБРАНЕНО! Сигурно сте гледали по NAT Geo, как в САЩ има едни дето обикалят и убиват дивите пчели, заселили се без покана, от домовете на хората? Отделно, пчелния инспектор, ако кошерите са агресивни може да задължи собственика да смени майките, или ако успее да докаже, че пчелите са африканизирани - да викне съответните органи да ги умъртвят .

    Ако въпросните пчели са безопасни за околните, какъв е проблема да се отглеждат на терасата в блока???? ( освен мрънкането на съседката за оцвъканите й прани чаршафи )
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  4. #224
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Да де, само дето навсякъде по света, отглеждането на агресивни пчели в населените места Е ЗАБРАНЕНО! Сигурно сте гледали по NAT Geo, как в САЩ има едни дето обикалят и убиват дивите пчели, заселили се без покана, от домовете на хората? Отделно, пчелния инспектор, ако кошерите са агресивни може да задължи собственика да смени майките, или ако успее да докаже, че пчелите са африканизирани - да викне съответните органи да ги умъртвят .
    Сега ще се моля с две ръце това НИКОГА да не го прочетат.

  5. #225
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Сега ще се моля с две ръце това НИКОГА да не го прочетат.
    Защо???? Предпочиташ някои колеги да си гледат агресивните пчели в населени места, да се натрупа хубаво тълпа от недоволни и пострадали жители, проблема да наболее съвсем и тогава да няма мъдране от ситуацията?????

    Не е ли по-добре да се провежда разяснителна кампания докато е време, че кротки пчели СЪЩЕСТВУВАТ, които не преставляват опасност за населението и всеки (дори и не пчелар) може да си отглежда (два кошера за естетика) в задния двор??? Ще бъде полезно и за пчеларите, които още не са чували за такива пчели.

    Същото е като отглеждането на кучета - това че някои са злобни и хапят, означава ли, че кучетата трябва да се забранят? И това че някой има куче, това дава ли му право да му позволява да хапе всичко живо наред? От моята гледна точка - няма разлика.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  6. #226
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Зли пчели не съществуват! Има пчели с нисък праг на търпимост и пчели с проблеми. А има и трета опция - пчеларя!
    Мен ме е страх от крави МНОГО повече отколкото ме е страх от крокодили.
    1. В България няма крокодили
    2. Второ се изморяват доста бързо, максимум 2-3м от водата и спират
    3. К'ва работа имам аз при крокодилите?!?!

    Имам страх и от гълъби, кокошки, врабчета, чайки и прилепи. Ако знаете какви болести пренасят...
    Това означава ли, че утре трябва да искам горните да изчезнат от населените места?!?!

    НИКОЙ НЕ СЕ Е ЗАГРИЖИЛ ЗА ХОРАТА, ТОВА С ИЗНАСЯНЕТО НА ПЧЕЛИТЕ СЕ ПРАВИ ЧИСТО И ПРОСТО ЗА ФИНАНСОВА ИЗГОДА!
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  7. #227
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Правят го от чист популизъм и попълване на електорат! Що не изкарат мангалите, оппа ромите дето и грам полза не привнасят в населените места? Те не опрашват, а отпрашват!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #228
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    ....Имам страх и от гълъби, кокошки, врабчета, чайки и прилепи. Ако знаете какви болести пренасят...
    Това означава ли, че утре трябва да искам горните да изчезнат от населените места?!?!
    .....
    Аз не виждам какво толкова екстревагантно има в това човек да иска глутниците от бездомни кучета да изчезнат. От друга страна, верно е, и те са животинки и нека си хапят наред. Преди няколко години си спомням, наред с периодичните редовни пострадали от зъбата целувка-две, веднъж бяха открили оглозганите останки на някакъв бездомник.

    В Хасково преди години центъра беше пълен със гълъби. Емиии, окастриха тополите, на които кацаха и гълъбите толкова намаляха, че може да се каже че изчезнаха. Сега как ми липсва докато се разхождам, някое гълъбче да ми се изцвъка върху якето. Носталгия.


    Иначе си прав, че някои хора използват съществуващия проблем да си правят фокус-мокус и яяяя, джобчето ми се напълнило с парички, пък проблема още си стои (за да може другия път пак така).
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

 

 
Страница 23 от 23 ПърваПърва ... 13212223

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •