Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 15 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 144
  1. #111
    Потребител
    Регистриран
    23.08.2013
    Мнения
    69
    Пчеларски район
    Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    ....Аз лично се надявам да го постигна до три години.Започнал съм от 23 броя кошери през 2002...

    Извинявай, човече, не можах да се сдържа, да не направя реплика.Дано не го приемеш като дребнаво заяждане на поредния интернет неудачник.
    В твоя случай стават 18+ години ( 13 до сега и още поне 3) .
    На каква възраст си?Съвсем сам ли гледаш 250?Без жена, деца, роднини, никой който да ти помага?С какъв транспорт работиш?И колко на колко пчелина са ти кошерите?Ако нямаш желание да отговаряш не си длъжен.Просто ми се иска да разбера как работят другите, тъй като няма от къде да черпя каквато и да е инфо.

  2. #112
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Marko Виж публикацията

    Извинявай, човече, не можах да се сдържа, да не направя реплика.Дано не го приемеш като дребнаво заяждане на поредния интернет неудачник.
    В твоя случай стават 18+ години ( 13 до сега и още поне 3) .
    На каква възраст си?Съвсем сам ли гледаш 250?Без жена, деца, роднини, никой който да ти помага?С какъв транспорт работиш?И колко на колко пчелина са ти кошерите?Ако нямаш желание да отговаряш не си длъжен.Просто ми се иска да разбера как работят другите, тъй като няма от къде да черпя каквато и да е инфо.
    На 39 год.,но не гледай това,както писах аз ги гледам между другите неща,сам се определям като любител.Нямам жена,деца,само брат ми викам като вадя меда, но пък отделям време да ходя да помагам на него, защото и него направих пчелар,има 90 бр.Имам бус който ползвам да си нося нещата и пчелина е един на брой.

  3. #113
    Потребител
    Регистриран
    14.12.2014
    Мнения
    83
    Пчеларски район
    с. Градец, община Костинброд
    С 250 кошера, оборудването, което занапред искаш да купуваш може да ти е с минимум 50% по-евтино, стига да имаш план.

  4. #114
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от ferdy Виж публикацията
    С 250 кошера, оборудването, което занапред искаш да купуваш може да ти е с минимум 50% по-евтино, стига да имаш план.
    само да кандидатстваш септември по 4 1.Аз мисля точно това да направя

  5. #115
    Потребител
    Регистриран
    14.12.2014
    Мнения
    83
    Пчеларски район
    с. Градец, община Костинброд
    Носи се някакъв нездрав слух, че през октомври 4,1 ще я пуснат само за напоителни системи и разни други хидромелиорации и по нея няма да може да се кандидатства за друга инвестиция. Засега има едно интервю на министъра, в което тя си разсъждава на глас дали да не го направят, други потвърждения няма.
    Този пост е редактиран от ferdy; 16.07.2015 в 11:24. Причина: Латиница.

  6. #116
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.10.2011
    Мнения
    337
    Пчеларски район
    общ. Братя Даскалови
    Договорите по Деминимис са готови, който не е разбрал да ходи да подписва. Само да вмъкна за вечно мрънкащите колеги: Кандидадстването отне между 5 и 10 минути, а необходимите документи ветиринарен дневник, зеленото картонче за зем. производител и сметка.(за никой от тях не е необходимо да се ходи някъде, да се чака или нещо такова). Подписването отнема минимално време и по точно, времето човека да открие моя договор от една купчина с 10-на договора, да се разпиша на двата екземпляра и да си пожелаем взаимно приятен ден! Понякога се чудя какво искаме или все някой друг ни е крив.

  7. #117
    Наблюдател
    Регистриран
    27.05.2013
    Мнения
    20
    Здравейте. Идвали ли са на проверка при някой от Вас, защото сега ми се обадиха, че ще дойдат при мен. Освен за номерацията на кошерите имат ли други изисквания ?

  8. #118
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Аз пък гледам - отчели са се с 1560лв., тази сутрин...

  9. #119
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Борис Борисов Виж публикацията
    Здравейте. Идвали ли са на проверка при някой от Вас, защото сега ми се обадиха, че ще дойдат при мен. Освен за номерацията на кошерите имат ли други изисквания ?
    Честито! Избран си на случаен принцип в 5% извадка за проверка.
    Освен номерацията и табелата да ти е ок, и 90 или 95% от кошерите които си заявил за подпомагане да са ти функциониращи(да имат пчели), евентуално може и дневника на пчелина да ти поискат да го снимат с фотоапарата.
    От къде ще ти идват на проверка? От РРА или от техническият отдел?

  10. #120
    Наблюдател
    Регистриран
    27.05.2013
    Мнения
    20
    Да, от Областната дирекция ще дойдат Няма проблеми казаха, че само ще дойдат да снимат, бройката да потвърдят и така Ти така като смяташ по колко се пада на кошер деминимиса, че аз още не мога да смогна да отида да подпиша договора и ще ходя другата седмица. Мерси предварително!

 

 
Страница 12 от 15 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •