Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 15 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 144
  1. #11
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.05.2014
    Мнения
    224
    Цитат Първоначално публикувано от Генчо Генчев Виж публикацията
    Не съм съгласен с изложеното от Вас колега.Значи един ЗП пчелар генирира в бюджета данаци и такси под различна форма и ередно да получат някакви пари.Значи това което Вие визирате за всички пчелари да получат финансиране е грешно,защото ако тръгнеш по селата ще видиш примерно бай Иван,бай Хасан и тн.имат кошери примерно по 10 броя амаколко са пълни абе жива зараза.Само треперя дали третират, сменят ли основите,познават ли заболяванията и имат ли хабер за тях.Предвид на това са само част от причините да не получават финансиране.Отностно пчеларската програма психиката на бай Иван е следната:участвам вземам 50 кошерчета и 50 отвотчици и ги коландря 3 годинки и после ги продавам проста сметчици 50бройки по 200 левчита чиста далъвира и малко медец 2 годинки колкото дадад беркет версим.И какво става АЗ работещият човек не се класирам за кошери защото вече съм взел 100 бр и несъм явно надежден.Отностно лекарствата пишат чек майт вземат фактури разделят си там по някакви пари с доставчиците и ред други андрешковски номера.Спирам защото доста имам какво да кажа и да се обоснова за това,че не всички трябва да вземат финансиране.
    Най-много обичам "внасящите в бюджета". Но като направиш справка в НАП под чертата пише 743.04 лв за 2014г. .

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    От гледна точка на държавата логиката може би е друга. Тя гледа никога да не дава повече отколкото взема. Аз например клоня към тези 200 кошера, но сме регистрирани с жената и за 2015 ще платим общо 2400 лева осигуровки. При 5 лева на кошер евентуално ще вземем малко под 1000 лева, тоест взимаш по-малко от колкото внасяш.

    Ако обаче си едно ЗП с 300 кошера, тогава плащаш 1200 лева осигуровки а получаваш по деминимиса 1500 лева, при което държавата вече е набутана. Ето така са определили тавана на кошерите.
    Винаги може по-добре.

  3. #13
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Генчо Генчев Виж публикацията
    Не съм съгласен с изложеното от Вас колега.Значи един ЗП пчелар генирира в бюджета данаци и такси под различна форма и ередно да получат някакви пари.Значи това което Вие визирате за всички пчелари да получат финансиране е грешно,защото ако тръгнеш по селата ще видиш примерно бай Иван,бай Хасан и тн.имат кошери примерно по 10 броя амаколко са пълни абе жива зараза.Само треперя дали третират, сменят ли основите,познават ли заболяванията и имат ли хабер за тях.Предвид на това са само част от причините да не получават финансиране.Отностно пчеларската програма психиката на бай Иван е следната:участвам вземам 50 кошерчета и 50 отвотчици и ги коландря 3 годинки и после ги продавам проста сметчици 50бройки по 200 левчита чиста далъвира и малко медец 2 годинки колкото дадад беркет версим.И какво става АЗ работещият човек не се класирам за кошери защото вече съм взел 100 бр и несъм явно надежден.Отностно лекарствата пишат чек майт вземат фактури разделят си там по някакви пари с доставчиците и ред други андрешковски номера.Спирам защото доста имам какво да кажа и да се обоснова за това,че не всички трябва да вземат финансиране.
    Тук малко ще излезем от темата. Всеки от нас внася някаква сума дори и минимална в бюджета, но държавата не е длъжна да дава обратно по поискване(това не е банков депозит). Защо смятате, че дядото с 10 кошера не е дал своя принос за обществото и държавата? В нормалните държави са разбрали, че обществото е толкова добре колкото най-слабите му членове.(Има си обосновка, но е много дълго).
    Всички тези подарени пари са просто начин за запълване на дупки в бюджета. Като дръпнете чертата какво сте дали и какво сте взели - просто сте на минус.
    Заболяванията не се приоритет на държавата, приоритет е източването на парите. Ако здравето на пчелите беше приоритет, то щяхме да засипем лабораториите с проби.
    Всички трябва да вземат пари, защото тогава проблемите ще са общи и вярвай ще сме много по-добре.
    Вижте какво се случва в САЩ и какво означава държавна подкрепа и стратегия. От чужбина вземаме все най-лошото, а добрите неща казваме, че няма как да се случат в нашата държава. Ето това е жалко!
    Има хиляди начини да сме по-добре, но ще ги видим чак като спрем да се избиваме за социални помощи.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  4. #14
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    . Вземете и прочетете какво е де минимис!
    След като се финансира на база пчелно семейство, тогава няма значение дали е собственост на пчелар с 10 или 10 000 кошера.
    Точно тази програма е за това да се подпомогне малкия и среден земеделец този дето е регистриран и си плаща всичко, и когато се е случило нещо или най просто търси се причина под формата на която да се отпусне някаква каквато и да е помощ,а големите бизнесмени инвестирали в дадена земеделска дейност независимо каква е трябвало предварително да знаят ,че както може да се печели така и да се губи .И специално за теб Дамянов мога да ти кажа ,че макар да имам 200 кошера никога не съм взимал субсидии и помощи от някакви програми и сега също няма да взема защото съм против даването на пари на готово.

  5. #15
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от радо Виж публикацията
    Точно тази програма е за това да се подпомогне малкия и среден земеделец този дето е регистриран и си плаща всичко, и когато се е случило нещо или най просто търси се причина под формата на която да се отпусне някаква каквато и да е помощ,а големите бизнесмени инвестирали в дадена земеделска дейност независимо каква е трябвало предварително да знаят ,че както може да се печели така и да се губи .И специално за теб Дамянов мога да ти кажа ,че макар да имам 200 кошера никога не съм взимал субсидии и помощи от някакви програми и сега също няма да взема защото съм против даването на пари на готово.
    Не си ме разбрал правилно. Не съм казал нещо за теб, а и нямам идея какво правиш и как пчеларстваш.
    Де минимис е държавна помощ в минимален размер. Точно де минимис е идеята за помощ без това да нарушава конкурентната среда. Забранено е на държавите членки да дават безразборно помощи на бизнеса и де минимис е въведен точно заради това. Не става дума за наводнения, земетресения и т.н и т.н Казва се така, точно заради минималното влияние върху конкуренцията. Едно лице(физ или юрид) може да вземе 200000 евро за 3 години, а когато става дума за обществено значима дейност сумата е 500000 евро. Всичко друго е измислено от МЗХ и е добре да го знаете. Изпраща се едно уведомление до ЕС, че държавата иска да даде сумата Х за еди какво си. Ако се нарушава правилото за конкуренцията, тогава ЕС може да спре помоща и да наложи глоба, защото е в разрез с правилата на държавите членки. Дълга и широка, но в общи линии това което говорят по ТВ-то няма нищо общо с истината.
    Ако утре държавата излезе с уведомление до ЕС, че иска да даде 10 000 000 лева за възстановяване на пчелната популация, то съм на 100% сигурен, че ЕС ще пляска с ръце. Всичките лъжи по медиите са с цел да изкара ЕС виновен - няма пари, не дават и всякакви оправдания. Вижте колко са заявленията от страна на държавата и ще ви стане ясно, че ЕС изобщо си няма и идея за какво става дума. България е подала 2-3-4 уведомления, а другите държави по 20-30-40. Направете си сметката!
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  6. #16
    Потребител
    Регистриран
    14.12.2014
    Мнения
    83
    Пчеларски район
    с. Градец, община Костинброд
    Не разбирам все още много добре пчеларския сектор, но изхождайки от форума гледам горе-долу еднакво количество мнения в две насоки:
    1. Никой не ни стимулира, държавата не държи на нас, искаме субсидии;
    2. Дават някакви пари, ама не баш като за мен и/или абе ще им се занимавам на тия с еврофондовете.

    Четох и отрицателни мнения към един от участниците тук, който беше обявил, че пчелинът му е финансиран по 112 Мярка.

    Публикувам в раздела теми за субсидиране, защото искам и аз да дам нещо на Вас, тъй като това е едно от нещата, с които се занимавам, като компенсация на информацията, която аз чета тук. Кандидатстването по инвестиционната програма го отхвърлихте, млад фермер ще тръгне до няколко дни, подозирам, че и по нея няма да никакъв интерес, остава да видим тематичната подпрограма напролет, но в нея животновъдството не е допустимо за финансиране по почти всяка подмярка.
    Хора, няма да има една торба с програми за финансиране, това са. Ако инвестиционните мерки са ви сложни или неясни - питайте, форумът е достатъчно посещаем, разпознах поне още двама колеги консултанти, които са регистрирани тук, така че ще получите информация. Но по конкретната схема де минимис се подава едно заявление, нищо сложно, по трудно е било да си регистрирате пчелините. Като ДФЗ публикуват заявленията ще ги пусна тук и ако има сложни неща ще ги обясня, за хората от София и ще им ги попълня, ако толкова ви е сложно. Ако ще и по един лев на кошер да дават - ами вземете ги тези пари, догодина може да няма такава схема (все пак изборите са тази).

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    @ferdy,
    Измисли по коя програма може да се осигури финасиране за създаване на електронния регистър и системата за SMS известяване при пръсканията! Както и иновативни технически и електронни системи в пчеларството! Ще те черпим и пчелари и непчелари! Помоли Матеев да ти прати концепцията, която избистрихме за регистъра и системата, за да се ориентираш за какво иде реч. Очаква ли се да има пак мярка за клъстери?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #18
    Потребител
    Регистриран
    14.12.2014
    Мнения
    83
    Пчеларски район
    с. Градец, община Костинброд
    Ще има мярка за клъстери, но конфедерацията няма да може да кандидатства, тъй като по Конкурентоспособност са изключени всички селскостопански дейности, но има мерки по ПРСР, по които ще може да се финансират различни дейности на конфедерацията. Мерките са предимно инвестиционни, така че ако регистъра се вмества в разход до 3 млн. се надявам да мога да го наместя някъде. Има и трансгранични програми, по които е възможно да се търси финансиране, само трябва да се направи клон на КПБ в друг район, че Габрово не е гранична област. Има такива програми с Румъния, Гърция, Сърбия и Македония (за такава с Турция не знам, не сме работили по такава).

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Трябва да се вмести в посочената сума! А и принципа за Прокрустовото ложе винаги е приложим!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от ferdy Виж публикацията
    Не разбирам все още много добре пчеларския сектор, но ......
    А нещо за така наречените малки стопанства знаете ли. Доколкото чувам става дума за площи до 10 декара. Има ли пусната такава програма и може ли да кандидатства пчелар, примерно с около 100-тина кошера и до 10 декара някаква култура или овощна градина?
    Благодаря.
    Винаги може по-добре.

 

 
Страница 2 от 15 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •