Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 15 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 144
  1. #71
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    тук можем да поспорим доста.Мога да дам доста примери защото от 4 години ходя да подавам документи.Жител съм на софия а пчелина ми е в златарица.Нали се сещаш че не съм експерт.Само за едно нещо да те върнат познай 500 км на зад и обратно.По повод батко и братко съм виждал какво ли не.Сега ще дам пример.ПЪрвата година по пчеларската програма никаква активност за закупуване на кошери.Втората по голяма активност.Третата списъци до 50 челяка и кой ги прави тия списъци пак избрани.65 номер бях при полoжение че всека седмица в продължение на година или ходя или се обаждам.Сега съм одобрен за отводки а за кошери резерва,че мисълта ми беше преди списъци с на 5 човека родата сега поне не дразнят хората такива като мен дето бачкат и не знаят за какво бачкат.
    Аз досега не съм кандидатствал по тригодишната програма,невиждам смисъл да се залъгвам с това което дават там.Има други програми по които може да се кандидатства,стига да искате да го развиете като бизнес,а не да се залъгваме да вземем едни пари но да си останем на заплата.За мен три годишната програма е,определени хора да приберат определена сума пари.Иначе станах селянин по лична карта да мога да кандидатствам по програмите.

  2. #72
    Потребител
    Регистриран
    14.12.2014
    Мнения
    83
    Пчеларски район
    с. Градец, община Костинброд
    А, това със списъците и познатите чистачки е друго, тази практика е безобразна и винаги, когато я видя (не само в случаите на финансиране) й противодействам. И за това си има начин, аз залагам първо на нормативната база: научавам си правата и задълженията по темата и действам. Видя ли, че някой ми отнема права, гледайте да видите какво става. Но задълженията си ги спазвам. И това е сила, защото тогава можеш да потърсиш сметка на хората, които не си вършат работата.
    Tarty, това го гледам ежедневно: хора, които не искат да работят, а искат само да вземат едни пари. Няма проблеми, пишеш бизнес-планове и за такива, но с ясната идея, че трябва да си вземем парите овреме, че няма да се задържат на пазара. Аз не спестявам нищо на никой, като не им излиза сметката - не им излиза, ако въпреки това искат за кандидатстват - няма проблеми, но без нататъшни ангажименти. Обичайно такива хора не успяват, а има случаи и да се провалят с гръм и трясък. Някои от тях успяват да си изпълнят проектите (естествено с неимоверни мъки от нас и бутане и дърпане до финалния отчет) и спират до там. Това обикновено са хора без планове, които си живуркат ден за другия и в такива случаи субсидията, каквато и да е тя е похабена. Такива хора опитват по веднъж само, не са реална конкуренция на пазара.
    От друга страна хората с план и цел могат да направят чудеса и това виждам също всеки ден. Така че, всеки си избира категорията.

  3. #73
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    ВАЖНО!Да не забравите колеги,че от 13.07.2015 започва подписването на договорите.Тая година няма да ни се обаждат.И да но се облажим с по 9 лв.

  4. #74
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    ВАЖНО!Да не забравите колеги,че от 13.07.2015 започва подписването на договорите.Тая година няма да ни се обаждат.И да но се облажим с по 9 лв.
    Явно нещата стоят по различен начин.В Бургас ми казаха ,че след 16,07 ще ми се обадят.Провериха дали номера ми е същия ,въведен при тях.

  5. #75
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    ВАЖНО!Да не забравите колеги,че от 13.07.2015 започва подписването на договорите.Тая година няма да ни се обаждат.И да но се облажим с по 9 лв.
    Колега, май сме от един регион? И на мен ми казаха че няма да ми се обаждат за подписването на договора, като първо ме нахокаха че не съм си преснимал документите, а предни години държаха те да си снимат по тяхни си някакви критерии и не признаваха мойте копия, изобщо от всякъде сбъркана работа .....

  6. #76
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Малко вътрешна информация:
    След приключване на приема и обработката на документите вече е изчислена сумата на de minimis за едно пчелно семейство, и тя е 7.80 лв.

  7. #77
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Малко вътрешна информация:
    След приключване на приема и обработката на документите вече е изчислена сумата на de minimis за едно пчелно семейство, и тя е 7.80 лв.

    Да се смееш ли, да плачеш ли?!?
    Максималната сума беше 8.78лв. Ако ще дават по 7.80лв, значи броя семейства е около 448717. Умряха надеждите за по 30 лв
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  8. #78
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ако един пчелар не изкара средно по 100 лева на кошер на година - тогава въобще защо се е захванал с този занаят?

    При това положение 7-8 лева помощи са си буквално подигравка - с тях и без тях - все тая........

  9. #79
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    ...

    При това положение 7-8 лева помощи са си буквално подигравка - с тях и без тях - все тая........
    А бе не е точно така. Държавата печели защото изкарва на светло пчеларите по този начин, а за пчеларя това са му осигуровките за една година (при средно 100 кошера на пчелар) и така колелото се завърта. Държавата си мести парите от единия джоб в другия а пчеларя пести осигуровки.
    Винаги може по-добре.

  10. #80
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ако един пчелар не изкара средно по 100 лева на кошер на година - тогава въобще защо се е захванал с този занаят?

    При това положение 7-8 лева помощи са си буквално подигравка - с тях и без тях - все тая........
    Много сте прав Матев.Но пак е някаква помощ аз съм с 136 семейства, 6 тенекии съм изкарал до тук.Ако не бяха тия 7,80 не знаех от де да събера пари за есенното третиране.Бих се отказал от субсидите само да се завиши контрола на арендаторите с какво пръскат и кога пръскат

 

 
Страница 8 от 15 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •