Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 15 12311 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 144
  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    14.12.2014
    Мнения
    83
    Пчеларски район
    с. Градец, община Костинброд

    De minimis 2015 кандидатстване от 10 до 30 Юни 2015

    http://www.dfz.bg/bg/prescentar/novini/-3-5-/

    ДФ „Земеделие“ отпуска 3.5 млн. лева за подкрепа на пчеларите

    Управителният съвет на ДФ „Земеделие“ взе решение за отпускането на държавна помощ de minimis в размер на 3.5 млн. лева в подкрепа на пчеларите за справяне с последствията от нестабилните климатични условия през 2014 и началото на 2015 г. Средствата се предоставят от бюджета на Държавен фонд „Земеделие” на регистрирани по Наредба №3 пчелари. Допустими за подпомагане са стопани, отглеждащи минимум 10 (но не повече от 200) пчелни семейства. Размерът на подпомагане на пчелно семейство ще бъде определен на базата на подадените за участие в схемата заявления. Документи за кандидатстване за предоставяне на помощта ще се приемат от 10 до 30 юни в областните дирекции на ДФЗ. Срокът за сключване на договорите и изплащане на сумите е от 13 до 31 юли 2015 г. Максималният размер по схемата de minimis за всеки земеделски стопанин или стопанство е не повече от равностойността на 15 000 евро за период от три последователни данъчни години.


    27 май 2015 г. ДФ „Земеделие“ – Разплащателна агенция

  2. #2
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от ferdy Виж публикацията
    http://www.dfz.bg/bg/prescentar/novini/-3-5-/

    ДФ „Земеделие“ отпуска 3.5 млн. лева за подкрепа на пчеларите

    Управителният съвет на ДФ „Земеделие“ взе решение за отпускането на държавна помощ de minimis в размер на 3.5 млн. лева в подкрепа на пчеларите за справяне с последствията от нестабилните климатични условия през 2014 и началото на 2015 г. Средствата се предоставят от бюджета на Държавен фонд „Земеделие” на регистрирани по Наредба №3 пчелари. Допустими за подпомагане са стопани, отглеждащи минимум 10 (но не повече от 200) пчелни семейства. Размерът на подпомагане на пчелно семейство ще бъде определен на базата на подадените за участие в схемата заявления. Документи за кандидатстване за предоставяне на помощта ще се приемат от 10 до 30 юни в областните дирекции на ДФЗ. Срокът за сключване на договорите и изплащане на сумите е от 13 до 31 юли 2015 г. Максималният размер по схемата de minimis за всеки земеделски стопанин или стопанство е не повече от равностойността на 15 000 евро за период от три последователни данъчни години.


    27 май 2015 г. ДФ „Земеделие“ – Разплащателна агенция
    Е...браво! В най-добрия случай при 400 000 пчелни семейства ще вземете 8,75лв/кошер или 1750 лева за 200 кошера. Тези в МЗХ вече съм сигурен, че не могат да смятат - за три години максимума е 2684 EUR. Ако бяха 15000 EUR за три години, значи трябва да дават по 48,90лв/кошер на година. Това с 15 000 е писано за някой друг сектор и е преписано
    Ако някой вземе максималната сума, трябва да черпи останалите по една ракия
    Отново социални помощи...Тези 1750 лева няма да ми покрият горивото , а пчелите ще трябва да ги науча да крадат захар от някой магазин.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Климатичните условия за всички са еднакви, а ще вземат пари само тези които подадат заявления. Другия път ще си напиша едно заявление до Дядо Господ и ще го помоля мен да ме прескочи, че тук мисля, че съм равностоен с всеки и парите трябва да се дават на всеки.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    ... да крадат захар ...

    Преди 30 години , до захарният завод в Девня имаше пчелин и колегата целогодишно не сваляше магазините .
    Пресметни за какво става въпрос .
    Вие ,чакате субсидии .

  5. #5
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Четете внимателно. Според това което е написано излиза, че пчеларите с над 200 семейства нямаме право да кандидатстваме за де-минимис, това орязване е изключително дискриминационно, то точно тука КБП трябва да се намеси. И ако остане така, то може и по 15-20 лева на семейство да се падне...

  6. #6
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    Четете внимателно. Според това което е написано излиза, че пчеларите с над 200 семейства нямаме право да кандидатстваме за де-минимис, това орязване е изключително дискриминационно, то точно тука КБП трябва да се намеси. И ако остане така, то може и по 15-20 лева на семейство да се падне...
    Чета внимателно и си мисля....дали чичо Манол със смешния си плач зимата вместо да изпише вежди...не избоде очи? Освен това си мисля, че усилията които положи доведоха до това, пчеларите с над 200 кошера да бъдат третирани като хора, разчитащи само и единствено на субсидиране и участие в програми за непочтенно усвояване на средства! Намесата на малограмотни и нискоинтелигентни "лидери" и стремежа им за съживяване на сектора ще доведе до...екстремната му гибел!
    Working....

  7. #7
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Тези в МЗХ вече съм сигурен, че не могат да смятат - за три години максимума е 2684 EUR. Ако бяха 15000 EUR за три години, значи трябва да дават по 48,90лв/кошер на година. Това с 15 000 е писано за някой друг сектор и е преписано
    Програмата е за подпомагане при случили се неблагоприятни условия това не е програма за субсидиране и един ЗП или едно стопанство може да получи максимума ако например отглежда пшеница, ечемик, рапица, слънчоглед, крави, овце, пчели и т.н. и за всяка култура или животно решат да отпуснат De minimis.За тавана това за мен е задължително ,а програмата я използват за да дадат някои лев на пчеларите защото не можаха да договорят да дават евросубсидии.

  8. #8
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Кой и как си обяснява финансирането изобщо няма значение. Вземете и прочетете какво е де минимис!
    След като се финансира на база пчелно семейство, тогава няма значение дали е собственост на пчелар с 10 или 10 000 кошера. Все се надявам...един ден да ви светне лампичката, че трябва всеки един пчелар в България да взема пари или никой да не взема и само тогава ще имаме общи интереси. Отново всеки започва да дърпа стола към себе си и отново всички ще седят на земята. Отново ще се избиете за социални помощи и отново всички ще са гладни.
    Това е един от моментите в които се радвам, че си плащам всичко от джоба и не чакам на помощи. Колкото мога да си позволя - толкова. Каквото успея да постигна знам, че си е мое и ще си го защитавам така както намеря за добре.

    P.S Много е лесно да съдиш някого като не си в неговите обувки.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    02.10.2013
    Мнения
    29
    Не съм съгласен с изложеното от Вас колега.Значи един ЗП пчелар генирира в бюджета данаци и такси под различна форма и ередно да получат някакви пари.Значи това което Вие визирате за всички пчелари да получат финансиране е грешно,защото ако тръгнеш по селата ще видиш примерно бай Иван,бай Хасан и тн.имат кошери примерно по 10 броя амаколко са пълни абе жива зараза.Само треперя дали третират, сменят ли основите,познават ли заболяванията и имат ли хабер за тях.Предвид на това са само част от причините да не получават финансиране.Отностно пчеларската програма психиката на бай Иван е следната:участвам вземам 50 кошерчета и 50 отвотчици и ги коландря 3 годинки и после ги продавам проста сметчици 50бройки по 200 левчита чиста далъвира и малко медец 2 годинки колкото дадад беркет версим.И какво става АЗ работещият човек не се класирам за кошери защото вече съм взел 100 бр и несъм явно надежден.Отностно лекарствата пишат чек майт вземат фактури разделят си там по някакви пари с доставчиците и ред други андрешковски номера.Спирам защото доста имам какво да кажа и да се обоснова за това,че не всички трябва да вземат финансиране.

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    В този програмен период акцента ми се струва е да се подпомагат малките стопанства и де минимиса е в този унисон. 200 кошера не е малко, можеше да кажат и де минимис само за тези които взимат детски или социални помощи.

    Нали знаете, че има колеги които веднага ще ви умножат 200 по 150 лева и ще ви питат какъв де минимис искате с 30 000 лева доходи.
    Винаги може по-добре.

 

 
Страница 1 от 15 12311 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •