Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 15 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 144
  1. #21
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Искам да се намеся в диалога, за да кажа няколко добри думи за ferdy. С нея се познаваме отдавна. Тя е ЕКСПЕРТ по всякакъв вид финансирания по европрограми и други подобни. Каквото и да ви каже на тази тематика, слушайте и попивайте. По-компетентно мнение от нейното няма да намерите. А ако ви трябва бизнесплан или консултации на тема финансиране или кандидатстване по някоя европрограма, трябва да знаете, че тя е човека.

    Ние като пчелари можем да и помагаме в нейното ново начинание - пчеларството, а тя може да ни разкрие много тайни от кухнята на европрограмите. Така че ценете я и я уважавайте - тя е полезен член на форума и от нея можем да научим много неща за европрограмите (включая и задкулисни тайни).

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Искам да се намеся в диалога, за да кажа няколко добри думи за ferdy. С нея се познаваме отдавна. Тя е ЕКСПЕРТ по всякакъв вид финансирания по европрограми и други подобни. Каквото и да ви каже на тази тематика, слушайте и попивайте. По-компетентно мнение от нейното няма да намерите. А ако ви трябва бизнесплан или консултации на тема финансиране или кандидатстване по някоя европрограма, трябва да знаете, че тя е човека.

    Ние като пчелари можем да и помагаме в нейното ново начинание - пчеларството, а тя може да ни разкрие много тайни от кухнята на европрограмите. Така че ценете я и я уважавайте - тя е полезен член на форума и от нея можем да научим много неща за европрограмите (включая и задкулисни тайни).
    Абе колега Матеев, някои отдавна сме си отворили очите и ушите, но тя много рядко се появява в ефира.

  3. #23
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ами питайте я, интересувайте се. Аз ви казвам къде и в какво е специалист и съм убеден, че тя с удоволствие ще откликне на всеки един зададен въпрос. С нея имаме много дълга съвместна история по други направления и аз я познавам що за човек е тя. Бих казал, че с готовност би помогнала на всеки един от вас, стига да има конкретен проблем за разрешаване.

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ами питайте я, интересувайте се. Аз ви казвам къде и в какво е специалист и съм убеден, че тя с удоволствие ще откликне на всеки един зададен въпрос. С нея имаме много дълга съвместна история по други направления и аз я познавам що за човек е тя. Бих казал, че с готовност би помогнала на всеки един от вас, стига да има конкретен проблем за разрешаване.
    Като чета тук - там, всеки иска да помага, а в крайна сметка всеки ни го набутва както сам казваш в другата тема и още по дълбоко ще е следващия път. И наистина ще е тъй. Защо все се получава така? Къде все бъркаме, че не можем да се оправим, а ни оправят и защо е тази цел? Какво се цели като се затрие пчеларството? На кой е изгодна тази ситуация? Какво печели от нея той? С какво ние пчеларите пречим на тази държава? И до кога ще е тази ситуация? Матеев, не започвай с обединението и членството - намери друг начин да го обясниш, ако ще го направиш, защото всички преди теб все по този начин ни го представяха начина и накрая пак - нали ...... разбра ме.

  5. #25
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Искам да ти кажа нещо, което напоследък започвам да си го мисля съвсем сериозно. За да се изгради нещо добро и правилно функциониращо, ПЪРВО ТРЯБВА ДА СЕ РАЗРУШИ ИЗ ОСНОВИ. Всички пчелари в България ще осъзнаят къде им е интереса само тогава, когато им го набутат толкова надълбоко, че да се чудят как да го измъкнат в следващите 20 години. 50% от тях ще фалират, още 40% ще се отказат от занаята (бизнеса) и само останалите 10% ще се възродят като птицата Феникс и ще изградят новото бъдеще, но то вече ще е лишено от недостатъците на старото.

    Човечеството го играе това сигурно за хиляден път, и е цяло чудо че към днешна дата все още има индивиди и тарикати, които да не го разбират този процес.

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Искам да ти кажа нещо, което напоследък започвам да си го мисля съвсем сериозно. За да се изгради нещо добро и правилно функциониращо, ПЪРВО ТРЯБВА ДА СЕ РАЗРУШИ ИЗ ОСНОВИ. Всички пчелари в България ще осъзнаят къде им е интереса само тогава, когато им го набутат толкова надълбоко, че да се чудят как да го измъкнат в следващите 20 години. 50% от тях ще фалират, още 40% ще се отказат от занаята (бизнеса) и само останалите 10% ще се възродят като птицата Феникс и ще изградят новото бъдеще, но то вече ще е лишено от недостатъците на старото.

    Човечеството го играе това сигурно за хиляден път, и е цяло чудо че към днешна дата все още има индивиди и тарикати, които да не го разбират този процес.
    С набутването надълбоко го разбрахме, сега кажи как ще се получи това, което замисляш тъй сериозно? Как ще стане това? С разрушаването го разбрахме също. Всеки с това плаши - ще разруша. Как никой не каза - ще направя и да започне да прави. Но не да разрушава общото и да прави само собствено, както се правеше до сега. Всички да участват, но не само в сътворяването на благото на само един, а за общо благо. Всеки да почувства за това, което се е бъхтал.

  7. #27
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ха-ха ..... разрушаването няма да го направя аз. Друг ще го направи, и както предполагам вече виждаш, то вече се случва. Аз съм един от най-малко засегнатите - в УПИ имам само 1 пчелин и собственик на съседните имоти пак съм си аз самия, така че ще си дам разрешение ..... ха-ха ....

    Аз обаче имам морални ангажименти да се боря за членовете на КБП и БПРА, така че със или без участието на останалите организации мисля да активирам нашето най-силното оръжие - ПРОТЕСТИТЕ. И ако нямах желание да съгласувам датата с други "лидери", вече щях да съм обявил дата на протеста и да съм разпратил хиляди мейли, както и информация за протеста до десетки медии.

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ха-ха ..... разрушаването няма да го направя аз. Друг ще го направи, и както предполагам вече виждаш, то вече се случва. Аз съм един от най-малко засегнатите - в УПИ имам само 1 пчелин и собственик на съседните имоти пак съм си аз самия, така че ще си дам разрешение ..... ха-ха ....

    Аз обаче имам морални ангажименти да се боря за членовете на КБП и БПРА, така че със или без участието на останалите организации мисля да активирам нашето най-силното оръжие - ПРОТЕСТИТЕ. И ако нямах желание да съгласувам датата с други "лидери", вече щях да съм обявил дата на протеста и да съм разпратил хиляди мейли, както и информация за протеста до десетки медии.
    Все си мисля, че това не е начина за оправяне на проблема.

  9. #29
    Потребител
    Регистриран
    14.12.2014
    Мнения
    83
    Пчеларски район
    с. Градец, община Костинброд
    Благодаря ти за оценката, господин Матеев, ще пиша в раздела най-редовно, отговарям и на всички, които пишат на лични.

    Цитат Първоначално публикувано от m_pchelari Виж публикацията
    А нещо за така наречените малки стопанства знаете ли. Доколкото чувам става дума за площи до 10 декара. Има ли пусната такава програма и може ли да кандидатства пчелар, примерно с около 100-тина кошера и до 10 декара някаква култура или овощна градина?
    Благодаря.
    За малките стопанства има разписана тематична подпрограма, по която се подпомагат регистрирани земеделски производители, стопанства със СПО от 2000 до 7999 Евро, което означава от 32 до 125 пчелни семейства. Подчертавам пчелни семейства, а не кошери. По инвестиционните мерки на подпрограмата няма да се финансират пчеларски проекти, а само такива в сектори "плодове и зеленчуци" и "етерично-маслени и лекарствени". Т.е. ориентирайте си стопанството към овошките или друга култура в тези два сектора. Все още няма разписана наредба по подпрограмата, затова все още има много неизвестни.
    За над 126 пчелни семейства нещата са вече ясни: пчеларските проекти са приоритетни (сектор "Животновъдство"), биопроизводството, селските райони, земите в Натура 2000, в необлагодетелствани райони, както и колективните инвестиции.

  10. #30
    Потребител
    Регистриран
    14.12.2014
    Мнения
    83
    Пчеларски район
    с. Градец, община Костинброд
    Тъй като темата е де минимис, публикувани са указания за подаване на заявленията с описание на изискванията и придружителните документи. Основно изискване е регистрация и пререгистрация на пчелина.
    Прикачени файлове Прикачени файлове

 

 
Страница 3 от 15 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •