Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 14
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    27.05.2015
    Мнения
    2

    Продавам 18бр.кошери Фарар

    Семействата са здрави и работят добре.Могат да се продадат както отделно,така и заедно,като при закупуването на всичките цената ще се коментира. Причина за продажбата е повечето ми са Дадан Блат ,и мисля да оставя само тях.

    Цена 150лв.кошер.

    0887311677 Даниел

  2. #2
    Потребител
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Добрич
    Къде могат да бъдат видени семействата?

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    01.01.2015
    Мнения
    1
    Пчеларски район
    общ.Кирково
    Къде се намира пчелина

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.02.2015
    Мнения
    275
    Пчеларски район
    София, Симеоново
    Здравейте! Даниел е некоректен! Купих 11 кошера, единият от които е с две шепи пчели. Включва ми се гласова поща. Моля да бъде включен към некоректните търговци и ако занапред пусне обява, колегите да не му се доверяват!
    0899946746 Поздрави, Емо.

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    27.05.2015
    Мнения
    2
    Аз съм въпросният Даниел.

    Няма да се оправдавам само ще напиша истината .
    Кошерите го оставих да ги преглежда един по един ,и ако нещо не му харесва да ми каже .Всичките бяха на 6-8 рамки с пило във втория корпус.
    Помогнах му да ги натовари защото просто човека не знаеше къде е тръгнал.
    Останали те ги взе някакъв човек предният ден ,но той знаеше какво търси.

    Аз повече кошери за продан нямам,защото не съм търговец,но искрено съжалявам че кошерите ми отидоха в този човек.Той просто не знае какво търси или може би знае ,но не му знае цената!!!

    Един съвет колега :махай всичко и пробвай да се занимаваш с нещо друго!

    п.с. гласовата поща се вкл.защото телефона ми е 2 карти и когато говоря по едната другата е изкл.

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.02.2015
    Мнения
    275
    Пчеларски район
    София, Симеоново
    Цитат Първоначално публикувано от amv_do Виж публикацията
    Аз съм въпросният Даниел.

    Няма да се оправдавам само ще напиша истината .
    Кошерите го оставих да ги преглежда един по един ,и ако нещо не му харесва да ми каже .Всичките бяха на 6-8 рамки с пило във втория корпус.
    Даниеле, имам свидетели, че в този кошер отдавна не е имало и грам пило. В първи корпус бяха наслагани празни медови пити, най-вероятно от теб, които нямат грам клей по тях. Не се прави, че не си видял, че от тоя кошер излитат и влизат по една две пчели!
    Помисли с какво ще ме компенсираш!

  7. #7
    Копирам тук поста си от една друга тема:

    За да не се превърне дискусията в грозна препирня искам да внеса малко пояснения, понеже съм запознат със ситуацията. Предната вечер прегледах 30-40% от всичките фарари обявени за продажба. Всичко си беше нормално за сезона. Този точно кошер, явно съм го пропуснал. Имах намерение да ги взема всичките, но понеже нямаха вентилационни отвори освен някоя и друга кръгла пластмасова прелка на някои от корпусите, а трябваше да ги местим на повече от 300 км в затворен бус, ме достраша да товаря на 2 реда и затова взех само 13. Толкова се побраха на един ред. Не съм пробирал, товарихме подред. След това се чухме с judas и му казах че сделката си заслужава. Честното ми мнение е, че Даниел можеше спокойно да им вземе по още 50 лв минимум. На judas това са му първите кошери и той определено не е компетентен да прави лични преценки. Не вземам ничия страна и ми се ще да мисля, че това е по-скоро недоразумение. Ако Даниел е знаел за проблема вече е друг въпрос, но лично на мен ми запали пушалката и ми каза да отварям колкото и каквото искам. Нямах време за детайлен преглед на всички кошери, а и прецених че не е необходимо. Аз съм доволен от сделката която направих. Даже успях да ги прекарам без никакви щети.

  8. #8
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.05.2014
    Мнения
    224
    С риск да прозвучи като адвокатстване и завързване на интрига (не това е целта ми) - само аз ли мога да смятам?

    Юрий е взел 13, Емо - 11, общо 24 броя. Обявените за продан фарари са 18! Разлика - 6 бр. Копирам мнението на Евгени от другата тема (за което го моля да ме извини, че ползвам негови думи):

    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov Виж публикацията
    На мен пък ми е странно, ФАРАР на 3 корпуса-странна конфигурация, и ако искаш 4 ти корпус + 20 лв !!!
    На 18 кошера с 4 корпуса, като ги оставиш на 3 корпуса сформираш точно още 6 кошера от по 3 корпуса. Ако са много силни цепиш пчелите и пилото, допълваш с рамки

    Цитат Първоначално публикувано от judas Виж публикацията
    В първи корпус бяха наслагани празни медови пити, ..........., които нямат грам клей по тях.
    и магически получаваш горе долу равностойни семейства. Е случва се и пчелите да се върнат в стария си кошер . Казваш че са ти на 3 корпуса и искаш за Дадан-Блат-овите си магазини по 20 кинта за да станат по 4 корпуса.

    По тоя случай - Юрий ти на колко корпуса си взе кошерите?

    Не казвам, че е вярно, но заигравайки се с числата ми се стори странно съвпадение и реших да го изложа на всеослушание!

    ПП. Аз мисля да изчакам и Евгени като по-ерудиран пчелар да каже на него как са му се сторили нещата при прегледа днес.

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Ето го и Евгени, прибра се.
    Положението е следното. Въпросното семейство е доста по-слабо - 4-5 рамки с пчели, но е без никакво пило и без майка. Придадохме му един маточник от ДБ семейство разделено на две. Нямаше време да прегледаме всичките фарари, но от 4-те които прегледахме, положението беше следното: семействата са на два корпуса за плодник изпълнени с пчели и пило - ХР - над нея магазин - почти неусвоен-празни рамки и малко пчели. На един от кошерите втория плодников корпус беше изцяло пълен със запечатан мед. Другите три - имаха по 3-4 рамки пълни с мед и доста пило, предимно запечатано. В първите корпуси не сме гледали. Нямаше наченки на роево настроение. Питите в плодника - повечето доста стари и криви с много търтиево пило. Повечето рамки със запечатан мед изнесохме над ХР , а на тяхно място сложихме основи и празни.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  10. #10
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.02.2015
    Мнения
    275
    Пчеларски район
    София, Симеоново
    Хвала на Генката! Набързо оправихме половината кошери, че и придадохме маточник на "празния кошер".
    0899946746 Поздрави, Емо.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •