Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 41
  1. #31
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Без пари е трудно, и аз така си виках, като за начало ще почна с малко пари. Имах наследствени кошери и дадох пари само за транспорт и си викам сега по 40кг. мед от кошер ето готови пари без много работа.
    Да ама не, оказа се че така се свършвало а не се почвало и работа с пчелите не е хич малко. След като не стана нищо от занемарените кошери, теглих заем и почнах на чисто, няма да коментирам колко е, но ако всичко е нормално за 4 години съм си върнал инвестицията.
    Първите четири само влагах, като през петата бях малко в +, но изцяло ги реинвестирах за тази. Не се издържам от това, но ми е повече от хоби, а до 1-2 години като започна да получавам повече от пчеларството отколкото от заплата ще мога да го нарека и бизнес.
    Keep Walking...

  2. #32
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Аз на първата год.си избих разходите,но годината даде много мед.Разбери колко е средния добив при теб,сметни,че си новобранец и ако изкараш на половина,за колко време ще си избиеш парите.
    В края на първото изречение.

  3. #33
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Асенов, гледам в профила ти пише София. Има една тема по- надолу "Изяви, изложения, срещи", там ще видиш, че има срещи на пчеларите живеещи в София. Ако си направиш труда да дойдеш на някоя, ще може да научиш доста неща на място.
    Баба ми казваше "Суо дупе риба не яде". Няма как да стане без някой да ти помогне още първата година да си на печалба. Впрочем може. Преди време един колега писа, че се продават стари кошери с пчелите. Това за теб е добре, защото няма да ги чакаш да се развият, а веднага ще можеш да "вадиш мед". НО, има едно голямо НО..........дали ще имаш нужните умения и знания? Ще извадиш мед, да предположим, че излезеш на фитка за първата година. Да не се окаже, че пролетта на втората си на тотална "щета".

    Поздрави и успехи в пчеларството! Г. Георгиев

  4. #34
    Наблюдател
    Регистриран
    03.05.2015
    Мнения
    9
    Много неизвестни има при мен - нямам място(терен) на който да поставя кошерите. Мислех да ги сложа на покрива на блока, но от прочетеното досега се отказвам от тази идея, защото в блока има малки деца. Сега чета, че ако имам 10 семейства то мога да искам терен от горския фонд, който ми се дава безвъзмездно. Ама май гората около нас е продадена. А и не съм я обиколил, за да знам къде има подходяща паша. Другия вариант е да искам общински терен. Разчитах на липите, но май са недостатъчни, а слънчогледа тази година е далече. ПАЗАРА - не проверен т.е. нямам потенциални клиенти на които веднага да продавам добития мед. А и май ми се струва, че съм закъснял тази година. Вие как мислите?

  5. #35
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Кажи къде точно имаш терен, твой, големина и ще говорим тогава!

  6. #36
    Наблюдател
    Регистриран
    03.05.2015
    Мнения
    9
    Това е проблема, че нямам никакъв терен. Имам познат, който има зеленчукова градина, но се притеснявам, че пчелите ще го хапят.

  7. #37
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от asenov69 Виж публикацията
    Това е проблема, че нямам никакъв терен. Имам познат, който има зеленчукова градина, но се притеснявам, че пчелите ще го хапят.
    Най добре е да имаш свой терен, за него ще ти трябват някъде около 2000-5000лв. От София ли си? Имаш ли автомобил?
    Основните неща са транспорт, терен.

  8. #38
    Наблюдател
    Регистриран
    03.05.2015
    Мнения
    9
    Да. Убедих се, че най-добре е кошерите да са на собствен терен. Близо до София съм. Оглеждам района около Бухово и Сеславци. В гората над Бухово има няколко пчелина. Ще говоря с единият пчелар дали ще иска да му помагам, за да мога да придобия някакъв опит.

  9. #39
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Колега Асенов, прекалено много мислиш за това как и колко пари да изкараш от пчеларство. Чак се притесняваш като извадиш мед дали ще имаш клиенти веднага да ти го купят.
    Започни с малка бройка кошери примерно 2-3 и нека мислите ти са насочени към това как ще извадиш първия си собствен мед, как ще си хапвате семейството и ще се наслаждавате на собствена продукция и чак след това след време мисли за за по-мащабни действия.

  10. #40
    Наблюдател
    Регистриран
    19.05.2015
    Мнения
    16
    Здравейте всички!

    Асенов, нашите пчели са от района на Бухово, там има доста паша. Нашия учител пчелар, миналата седмица извади мед. Както и да е!
    Аз исках да кажа, че тая работа с инвестицията и печалбата не е голям мотиватор за начинаещия пчелар. Аз съм по-материална от мъжа ми и му пълнех главата със сметки, докато си набавяхме всичко необходимо за пчелина, а той все ми обясняваше "хич не се надявай първата, втората година". Е, реално ти си мислиш, че изсипваш една торба с пари, а то дефакто са две, но когато ги сложиш на място, пчеличките започнат в своя ритъм, а ти ги наблюдаваш и проучваш, преживяваш загубата им на Майка, която без да искаш си убил и главата ти мисли постоянно за тях, спираш да мислиш за парите, защото си се хвърлил в гьола и сега е време да се научиш да плуваш преди да отидеш на море. Тази мотивация е необходима, както желанието и умението за борба, за да вървиш напред, нагоре и да успееш.
    Стискам палци, успех на всички!

 

 
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •