Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 31 до 38 от общо 38
  1. #31
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    За да започне осеменяване майката трябва не само да е оплодена,но и...рамките почистени (изградени) и полирани;Трябва да има депонирани мед и прашец в участъците около бъдещето пилото..............Обикновено първите яйца се появяват на 8-10 ден.

  2. #32
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Майките започват да снасят м/у 8 и 10 ден. Аз съм виждал и случаи по - рано.

    колко по рано преди 5 ден след като се е излюпила ли

  3. #33
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    колко по рано преди 5 ден след като се е излюпила ли
    Виждал съм яйца след 4 дни. И то много пъти. Но предполагам, че това е заради екстремните условия при които е поставена. Които аз и създавам.

  4. #34
    Наблюдател
    Регистриран
    06.06.2014
    Мнения
    14
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    За да започне осеменяване майката трябва не само да е оплодена,но и...рамките почистени (изградени) и полирани;Трябва да има депонирани мед и прашец в участъците около бъдещето пилото..............Обикновено първите яйца се появяват на 8-10 ден.
    Сложил съм една пита мед, една изградена и три основи ,градят но майката не осеменява.Миналата година двата роя които хванах на 7-8 ден имаше пило.

  5. #35
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    А прашец....за колко време прашеца ферментира и се превръща в перга.....Споко погледни ги в четвъртък...

  6. #36
    Забранен
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    415
    Ето какво намерих в една книга на H. StorchAt the Hive Entrance“
    „След рискова манипулация в рамков кошер през април, майката напуска кошера заедно със своята свита. Това е интересен разказ на събитието.
    Това се случва при обединяване на семейства, или при придаване на резервна майка. Майката излиза от кошера при топло време, без да е атакувана от пчелите в кошера. Придружават я около 15 пчели, които се грижат за майката. Майката и пчелите започват да се изкачват по предната стена на кошера. Пчеларя внимателно връща майката в кошера, и пчелите я приемат. „
    Но, дали рисковите манипулации включват само обединяване на семейства и придаване на майка в книгата не се казва. Според мен рискова манипулация включва и безразборно ровене в гнездото, по няколко пъти на месец.


  7. #37
    Наблюдател
    Регистриран
    06.06.2014
    Мнения
    14
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    А прашец....за колко време прашеца ферментира и се превръща в перга.....Споко погледни ги в четвъртък...
    Ще те послушам.

  8. #38
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Преди петилетка имах случай,който ме наведи на мисълта,че майката обслужва два корпуса 10дб разделени с хр,като преминава от единия в другия корпус от външната страна през прелките.Майката беше достатъчно едра за да преминава през хр.Изключвам наличието на втора майка понеже при прегледите(през 2 седмици) яйца се появяваха ту в долния ту в горния корпус........

 

 
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •