Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 35
  1. #11
    Потребител
    Регистриран
    19.03.2015
    Мнения
    62
    Има ли някаква програма с лекции и/или посещение на пчелин, или е само събор?

    През 2013 г. дойдох повъртях се, минах през ресторанта и си заминах

  2. #12
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Лекции доколкото разбрах ще има 2-3, като едната от тях ме карат мене да я изнасям. Още не съм решил на каква тема ще е - утре ще го мисля. Организаторите искат да разкажа как се пчеларства с 2000 кошера и мисля, че по тази тема има какво да се разкаже. За посещение на пчелин - ако има мераклии, мога да ги заведа на един от моите (със 180 кошера), който се намира само на 500 метра от мястото на събора.

  3. #13
    Автор
    Регистриран
    08.03.2015
    Мнения
    124
    Добре де аз като дойда утре как ще разбера дали ще изнесеш лекциа и това кога ще стане и аз съм мераклия да погледна пчелина как ще разбера дали ще се ходи и кога ще е това. Не се заяждам просто много въпросителни за човек като мен нов в тази сфера, но пък любопитен часове няма за нито едно от всички неща който ще се случат

  4. #14
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Това предполагам ще бъде обявено по микрофона на сцената. Няма шанс да го пропуснеш. Нали ще има откриване и на него ще се изнасят речи и след това ще се обяви каква ще е програмата.

  5. #15
    Автор
    Регистриран
    18.03.2015
    Мнения
    141
    На 4.07 в 15;30 бях на паркинга на Етъра до шатрите да съм се замотал най-късно двадесет минути , имаше три сергии с мед и една с някакви камъни за вода . Според мен е редно такива мероприятия да задържат изложителите до някакъв по-късен час , ама явно пари не трябват на никой.... Първо и последно ходене на този събор за мен .

  6. #16
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Наближава времето за провеждането на поредния ХІV Национален Пчеларски събор в гр. Габрово. Тази година ще се проведе на 9 и 10 Юли (събота и неделя).

    По-долу публикувам официалния правилник на организаторите на събитието:

    ПРАВИЛНИК за провеждане на ХІV Национален пчеларски събор в ЕМО „Етър” (09 - 10.07.2016 г.)

    1. Право на участие имат само производители.
    2. Всеки изложител трябва да носи и представи на организаторите и органите на ДВСК анализен сертификат за качеството на предлагания мед.
    3. Забранено е продаването на продукти, които не са свързани с пчеларството.
    4. Такса за участие – 15 лв. за 1 ден и включва – ½ шатра (4,5 кв. м. площ), една маса и ½ пейка. По предварителна заявка може да се наеме цяла шатра (9 кв. м.) с две маси и една пейка, тогава цената е 30 лв. за един ден.
    5. Жребият за определяне на място за щанд се тегли от участниците по реда на тяхното пристигане.
    6. Влизането с автомобили за настаняване е между 8.30 и 9.30 часа, за изтегляне е от 17.00 ч. до 18.00 ч.
    7. Забранява се влизането с автомобили в тревните площи.
    8. Отношенията между изложителите трябва да бъдат колегиални и да не пораждат вражди и негативни впечатления в посетителите.
    9. Изложителите да спазват хигиена на изложбената площ.
    10. Изложители, които са заявили участие и впоследствие се откажат, следва да уведомят своевременно организаторите.
    11. За всички възникнали проблеми, изложителите да се обръщат към организаторите.

    Телефони за записване:
    Любомир Григоров (председател на Областен браншови пчеларски съюз – Габрово) 0898 910396
    Благовеста Божинова уредник ЕМО ”Етър” – 066/ 810 565, 0884 77 24 15

  7. #17
    Наблюдател
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    47
    Г-н Матеев ще продавате ли майки на Етара

  8. #18
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Да, имам намерение да продавам майки, ако все пак има налични количества. По принцип всеки ден вадя по 50-60 майки, но в някои дни не достигат, а в други остават илишни. Точно за събора в събота не знам как ще се получи, защото обикновенно в петъците има завишено търсене.

    Ако искате да използвате идването си в Габрово, за да си вземете и майки или маточници, обадете ми се предварително по телефона, за да ви запазя.

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    А има ли предвидена някаква програма.

  10. #20
    Потребител
    Регистриран
    02.06.2016
    Мнения
    69
    Има ли вече отзиви, снимки от събора?

 

 
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •