Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 16 от общо 16
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Когато кошерите ти не са регистрирани няма кой да знае, че пчелите ти извършват опрашване. Още повече съгласно закона дори нямаш право да продаваш и продуктите получени от тях.

  2. #12
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Има много схеми и механизми по които да се стимулира пчеларството.С дирекните плащания също е възможно,като се прибавят някои условия като например да се обвърже пчелно семейство със реализирана продукция,поне 20 кг мед ot семейство удостоверен със данъчен документ,да се ограничи бройката на семейства от пчелар,например до 100,да се регулира сусидията според брой на пчелни семейства в даден район,например ако в нашето село има 500 семейства а в съседното 1000 в нешето да получат по 40 евро а в съседното по 30,давам го като пример,но е хубаво да се направят таблици с изчисления.Парите за това да ги вземат от арендаторите под формата на данък за опрашване.
    Освен това да се регулира минималната изкупна цена на меда на едро която да е поне 2 пъти по–висока от цената на захарта и всяка година да се прибавя процента на инфлация изчислен от националния статистически институт.
    ако някой вижда вратички или проблеми в моето предложение,нека сподели

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Колега съгласен съм с теб че субсиии не са ни нужни,стига да има хубава цена за продукцията ни.Справяли сме се и можем да се справяме за в бъдеще.Доколкото си спомням доскоро сусидии нямаше,но не си спомням цената на меда да беше по висока.така че мисля че ми говориш за някаква утопия.най–добре е ако ще се меси държавата да се намеси в регулирането на цената,но щом не може да се намеси в това,то предпочитам да ми помогне по друг начин,но да помогне.който не иска помощ да не я приема,толкова е просто.не разбирам каква е вредата която носят.на мен ми облекчават бюджета.единственият начин да се повиши цената на меда е когато има голямо търсене и малко предлагане,а това ще стане когато останат малко пчелари,а малко пчелари ще останат когато държавата ни изостави напълно,хммм...сега схванах накъде биеш.съгласен съм с теб,хитро wink;
    за захарта,не знам ти за какво я използваш,аз си я ползвам за пролетно и в редки случаи есенно стимулиране на майките.така е правил баща ми,така продължавам и аз.пробвал съм и с мед и разлика не съм забелязал,развиват се превъзходно пчелите.сигурно ще ми кажеш че ти не го правиш и не си го правил,няма проблем всеки си има своите принципи и методи.
    дадох примера за захарта,защото всеки сравнява цената на захарта с цената на меда,а ако има някой който прави мед от захар негов си проблем със реализацията на продукцията.нека за твое успокоение сложим за база цената на горивата(дизела).
    поне не си направил забележка за предложението за данък опрашване за арендаторите.предполагам си съгласен поне за това,нека парите останат в държават,щом не ги искаме ние,да хранят държавните чиновници

  4. #14
    Наблюдател
    Регистриран
    06.08.2011
    Мнения
    29
    Цитат Първоначално публикувано от valyo
    Не съм бил 100% ясен. Нека се доизясня.
    Аз съм малък, "неорганизиран" пчелар. Нерегистриран. Но дори и аз трябвада си купувам инвентар, майки и т.н. Като обявят субсидии за майки, отводки или кошери цената им веднага скача - на тебе не ти ли е правило впечатление че има педлагане "по програми" и не по програми. Т.е. на тебе държавата може да ти помага със субсидия ама на мене директно ми бърка в джоба. Естествено че съм против такова изкуствено повдигане на цените.
    .....
    Браво на това което си написал умно и точно

  5. #15
    Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    132
    И аз подкрепям Valyo на 100%

    Нека обаче се субсидират дейности, които помагат за повишаване на потреблението на пчелни продукти. Например да се финансират проекти за рекламни дейности на пчелни продукти. и то проекти създадени от отделни пчелари, без да има изискване да са сдружени.
    Дори мисля, че е по-добре земеделците да получават безвъздмездно от държавата безвредни за пчелите препарати за третиране на медоносните посеви, отколкото да се дават субсидии за брой кошери. Това първо, че ще спре използването на отрови и второ може да увеличи площите с медоносни посеви.

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Някои пак подготвят субсидия за кило мед. За съжаление това няма да доведе до добро. Причината е, че субсидията ще е много по малка от спада на едровите цени. Какъв ще е кяра от тази субсидия, като ти сринат цената на 3 лв.

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •