Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 27
  1. #1
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско

    Кражба на рамки

    Днес комшията,пчелар,ми открадна от 4 кошера,по 5-6 рамки със пило.Свързах се с полицията в Приморско,но полицая с който говорих ми каза последно,че ще мисли какво да направи,и до там.Давайте съвет как да подхвана извършителя и полицията да има някакво правосъдие.Г-н Матеев,веднага ще стана член на КБП ако може с нещо да помогнете.

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    24.01.2011
    Мнения
    11
    Пчеларски район
    Tsarevo
    Ами като си сигурен че е той,просто отиди и си ги вземи обратно,докато не е там

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Господи, тя простотията не ходи по гората, а по хората.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Stefan_S Виж публикацията
    Ами като си сигурен че е той,просто отиди и си ги вземи обратно,докато не е там
    Аз отидох и ги видях,но искам да има правосъдие.Ако реша той няма да е пчелар вече,но ако аз си затворя очите,какво правим.Миналата година пак направи същото но на друг колега.

  5. #5
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    В тази държава искаш полицай да си мръдне пръста и да направи нещо??? Кажи ми честно, колко време те увещаваше да вземеш сам да се откажеш от подаване на жалба? Полицията е репресивен орган, а не съблюдаващ реда.

    За такива проблеми има Мухозол - пръв приятел на пчеларя!
    Хибаво човека е решил да си възстанови загубите (след масовата смъртност?), но не е познал. Другия път като му притрябват отводки, да се научи да си ги плаща или да вземе да стане по-добър пчелар.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    В тази държава искаш полицай да си мръдне пръста и да направи нещо??? Кажи ми честно, колко време те увещаваше да вземеш сам да се откажеш от подаване на жалба? Полицията е репресивен орган, а не съблюдаващ реда.

    За такива проблеми има Мухозол - пръв приятел на пчеларя!
    Хибаво човека е решил да си възстанови загубите (след масовата смъртност?), но не е познал. Другия път като му притрябват отводки, да се научи да си ги плаща или да вземе да стане по-добър пчелар.
    Засега не ми е казал да се отказвам,но последно каза,че ще мисли какво да прави.Утре ще чуя какво е измислил.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Господи, тя простотията не ходи по гората, а по хората.
    Не е простотия ,а селски тарикатлък.Някои хора така си изкарват живота .И защо не ,като никой не ги тормози.Някога са ги прекарвали през село с табелка на врата ,но сега това не е хуманно и не е демократично.За мен е сложна ситуацията и незнам какво да е решението.Колегата трябва да прецени кое е по ценно 20 рамки или 200кошера.

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Когато съседа ти те краде нещата са сложни . Ти може всичко да му запалиш , отровиш и т.н. ,но сигурно не смяташ да се местиш след това и винаги ще имаш една тревога , че той ще ти отмъсти .

    Поговори с него и му обясни , че ако тръгнете да си правите мръсно , ще загубите и двамата . Предложи му да му дадеш излишни маточници ако имаш ,за да си възстанови донякъде загубите .

    Знам , че това което ти казвам ти звучи абсурдно сега , когато си му бесен, но повярвай ми знам какво е да живееш години наред с междусъседска омраза и колко съсипващо е това . Ако е трудно да се разбереш с него , пробвай с децата му , защото срамът вече нищо не струва , но срамът от родителите и от децата никой не понася леко .

    Ти решаваш какво ще правиш , аз само разсъждавам на глас и се моля да не попадам в твоето положение .

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.02.2014
    Мнения
    249
    Този не е пчелар а кокошкар.Действай радикално.

  10. #10
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Който вече е криминално проявен, обикновенно си остава такъв за цял живот. Психиката на този тип хора е изкривена. Нормалната човешка логика не действува при тях, в резултат на което няма и как да им се противодействува с нормални хуманни методи. Дори страха от затвор не действува възпиращо на този тип хора.

 

 
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •