Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 50
  1. #21
    Потребител
    Регистриран
    04.10.2010
    Мнения
    58
    ще се потулят нещата и това ще е помнете ми думата.ще видим развръзката.доколкото разбрах пробата която са пратили пчеларите на 5 ия ден показва че всичко е наред.пробата от РЗ са я бавили за да им каже арендатора с какво е пръскал това какво му се вика?

  2. #22

  3. #23
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Изчетох я цялата тема внимателно и за жалост всички сте прави. От тая година се захванах с пчеларство и съм се зарибил много, все по-интересно ми става. Но по стечение на обстоятелствата и доста неща научих за тия съюзи, асоциации и тем подобни. Банда папагали дето изобщо не ги е еня дали има пчели или не, важното е да се усвоят парите по програмите. Всички съм ги търсил за помощ, никой не ми обърна внимание. Ганчовци, професор Петров ли беше забравих, Котларски, РА. Само от ДФЗ ми обърнаха внимание ... с 2 месеца закъснение. Оправяй се както можеш, това е. Проблема е както май Юри каза, че няма обединение, всички се мъчат сами, няма подкрепа, няма кой да защитава правата, да иска прилагане на законите. Едно обединяване на самите пчелари ще свърши работа, но това е трудна работа според мен, но не невъзможна. Знам, че съм далеч от същинските проблеми, но ми предстои да се сблъскам с тях, а никак не ми се ще да ги има изобщо.
    Относно опрашването като гледах филма "Мълчанието на пчелите" останах изумен какви пари получава пчеларя дето си е закарал кошерите на посева. Това му е основните приходи, меда каквото даде. Но там има разбиране, на земеделците им е ясно, че всичко е свързано и един без друг не могат. Ние явно сме далеч от това. Онази обява за опрашването на вишните я пуснах аз за една моя позната. Говорил съм й, че ако има опрашване добива ще се вдигне и тя реши да опита. В крайна сметка се отзова САМО един колега, но нямаше готовност за тогава. Разбраха се за следващата година. Та така, всички реват, няма, никой не дава ама не са направили като kando и дори без пари да им дадеш пример как може да се постигне симбиоза между пчелари и земеделци. Няма начин да вървят разделене и в конфронтация. Само дето не съм много съгласен с него, че трябва да е без пари, най-малкото защото като (или пък ако) дойде времето това да се плаща, тъпия човек ще каже - уууу тия се оядоха.
    А за програмите и субсидиите мисля, че е добре да ги има, но е редно да има силен пчеларски съюз и той да ги разпредля (то такова е и изискването на Европа). Примерно аз след всичките тия перипетии имам 50 кошера и пчели за много малко пари от моя страна. Това ако го правя постепенно кога ще стане и колко ще ми струва? А да не говорим както ми е идеята да станат 150 поне... Но лошото е, че при нас всичкото от тая АЛЧНОСТ се опорочава и изражда.

  4. #24
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Колеги , какво значи , че пчеларството загива ? Ами то е заложено дае така ! Всички тези програми , съюзи и всички подобни измишльотини спомагат това да стане ! По този начин се развива единствено способността за усвояване на корупционно отпусканите средства , които раждат псевдопчелари - "бизнесмени" , които унищожават - подпомогнати от Европейската идиотска гигантомания поминака на истинския пчелар ! Ако никой не субсидира - всичко щесидоиде на мястото и цената на меда и парите за опрашване , защото естествения подбор и доказалитесе във времето практики отцеляват исе развиват успешно ! Поне аз така мисля !

    РС. Пчеларите са животновъди , не бизнесмени !
    В България бизнесмен се превежда , като измамник , лъжец , крадец ....... Никога небих нарекъл себеси така !
    Невсичко с две бузи е лице !

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Слуховете че РОДНОТО ПЧЕЛАРСТВО ЗАГИВА се оказаха силно преувеличени . Предлагам на шефовете на форума да сменят заглавието на темата с тази перифраза по Марк Твен , за да бъдем максимално обективни. Я вижте за няколко месеца тук във форума колко начинаещи колеги задават въпроси за А и Б при пчелите ? Кой с 2-3 , кой с 10-20 кошера . Добре че архивите са живи та да видим как уважавани колеги които миналата година и до преди 3-4 месеца се канеха да хвърлят кърпата продължават смело напред . Това че на някой му пропаднал бизнеса , или инвестирал в пчели и после разбрал че файда няма , ами свободен пазар и неолиберализъм , това е . Всеки е грамотен , оглежда се в околната обстановка и е свободен да взема решения за себе си , от това повече какво ? И понеже историята е доказала че да си и производител и търговец едновременно е трудна работа , пък и гледам че тука повечето сме производители , търговците са малко , да ви припомня едно основно правило в икономиката - " Произвеждаш толкова , колкото можеш да продадеш на цена , която те устройва " . Оттам нататък е аритметика .

  6. #26
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov
    да ви припомня едно основно правило в икономиката - " Произвеждаш толкова , колкото можеш да продадеш на цена ,, която те устройва " . Оттам нататък е аритметика .
    От 3 години все това повтарям по пчеларските форуми. Навлякох си гнева на много пчелари, но сега разбирам, че не съм единствения "луд", който мисли така. И двамата с бай Пчеличко сте прави. До като ни има нас, ще има и пчели. Вярно е, че по "татово" време с пчелин от 100-150 кошера, за 3 години се купуваше апартамент в окръжен град. Сега не е така и никога вече няма да е. Може би. Това е голямата драма на голяма част от старите пчелари. А под стари имам предвид, точно старите по възраст, които бяха част от "социалистическото" пчеларство, както и "новите-бизнес" пчелари, които решиха да забогатяват с пчелите.

  7. #27
    Автор
    Регистриран
    05.09.2012
    Мнения
    101
    Пчеларски район
    Ловеч
    http://www.dnevnik.bg/analizi/2013/0...a_stopanskata/ - някои от предлаганите промени касаят пряко пчеларството. Администраторите ще се наложи да изтрият темата "купува-продава", иначе .......... :D

  8. #28
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Просто пореден целенасочен опит да смажат каквато и да е дейност в България. Ама що ги цъкат така на малки порцийки ами не вземат да го изсипят всичко на веднъж - да вземе вече да се свърши всичко най-после.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  9. #29
    Потребител
    Регистриран
    17.01.2013
    Мнения
    56
    Трябваше на 21.12.2012г. да свърши света и всичко да започне отначало.Само това ни оправя.

  10. #30
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Държавата иска да контролира всичко,а където има контрол,забрани,разпоредби ,изисквания и така нататък,има условия за корупция,а всички знаем че държавните служители живеята от и за корупция.Това е дейноста която се развива най добре в България,защото всяка власт подобрява все повече и повече условията за корупция.

 

 
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •