Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 57
  1. #41
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    По-миналата събота и неделя се опитах се да помогна на проблемното семейство да попълни запасите за зимата с инвертиран сироп. Пчелите взимаха бавно сиропа от вътрешната хранилка. Там имаше много удавени пчели. Имам впечатление, че при по-студено време, пчелите се давят повече във вътрешните хранилки. Опитах с външна хранилка. От там пък, пчелите изобщо не го взимаха.
    Защо не им налееш инвертирания сироп направо в питите. Аз така направих с едно семейство, което изобщо не вземаше сироп от хранилката въпреки, че запасите му са малко. Направо им налях 2 пити с инвертиран сироп.

  2. #42
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    След подхранването със сироп,на твое место бих сложил и една питка със твърда храна,като свърши нова и така до пролетта.
    Аз бих действал така.

  3. #43
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    Защо не им налееш инвертирания сироп направо в питите. Аз така направих с едно семейство, което изобщо не вземаше сироп от хранилката въпреки, че запасите му са малко. Направо им налях 2 пити с инвертиран сироп.
    Никога не съм наливал сироп в пита. Опасявам се, че сиропа ще тече по питата, без да влиза в килийките? Или в това има някаква тънкост?

  4. #44
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Не знам какъв инверт ползваш и колко е гъст, но Apiinvert се налива идеално. В празна пита, слагаш я легнала и наливаш малко по малко, идеално се пълнят килийките, изправяш я внимателно и ако нещо потече просто извърти питата малко насам-натам докато се попълнят килийките и спре да тече. И аз не го бях правила досега, но ми се наложи и съм доволна от резултата. Дано и пчелите да са

    P.S. Аз наливам само едностранно. Не знам дали и как може да се пълни питата двустранно, малко ми е пчеларския опит.

  5. #45
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    Не знам какъв инверт ползваш и колко е гъст, но Apiinvert се налива идеално. В празна пита, слагаш я легнала и наливаш малко по малко, идеално се пълнят килийките, изправяш я внимателно и ако нещо потече просто извърти питата малко насам-натам докато се попълнят килийките и спре да тече. И аз не го бях правила досега, но ми се наложи и съм доволна от резултата. Дано и пчелите да са

    P.S. Аз наливам само едностранно. Не знам дали и как може да се пълни питата двустранно, малко ми е пчеларския опит.
    Двустранно се пълнят във вана.

  6. #46
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Двустранно пълнене на пита - със спринцовка, килийка по килийка.

  7. #47
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Виж ти, значи знаеш, ами направи го. Аз нямам нерви, нито време да пълня със спринцовка. Така, че направо от опаковката с инверт наливам. Все пак това е за допълнителни запаси не за изцяло хранене само с инверт.
    Какви питки твърда храна използваш по туй време на годината?

  8. #48
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Купих апиинверт в плик - 2.5 кг. Производителят препоръчва продупчване на плика с игла и поставяне върху рамките. Това никога не съм го правил. Как да разположа дупките - в междурамията ли или над рамките? Дозирането на апиинверта зависи само от начина на продупчване, а не от приемането му от пчелите.

  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Правиш пет шест дупки където ти падне. Взимат го одма!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  10. #50
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Взимат го одма!
    И ако не го вземат одма,пиши ги бегали.

 

 
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •