Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 23 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 221
  1. #31
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от siko13 Виж публикацията
    И аз бях в ШЗО-Хр.Ботев но 75-76г. в ІІІ район кашик. Нарядите си също давах като сигналист.
    Или бъркаш районите, или после нещо се е променило. В първи район (в центъра) бяха щаба и свързочниците. Втори район - кашимерия, артилерия и разведките и в трети район (Мъртвата долина) бяха танкисти, автомобилисти и инженерно-сапьорния батальон. Аз бях в трети район 70-71г. Бяхме първите, които ни хвана новото правило - "първо служиш, после следваш".
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #32
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Белене, Инж. войски под. 28880. От 90г.-92г водолаз, подривна дейност и работа с експлозиви.
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  3. #33
    Потребител
    Регистриран
    22.05.2012
    Мнения
    82
    Пчеларски район
    гр.Попово
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Или бъркаш районите, или после нещо се е променило. В първи район (в центъра) бяха щаба и свързочниците. Втори район - кашимерия, артилерия и разведките и в трети район (Мъртвата долина) бяха танкисти, автомобилисти и инженерно-сапьорния батальон. Аз бях в трети район 70-71г. Бяхме първите, които ни хвана новото правило - "първо служиш, после следваш".
    Да, сгрешил съм района, ІІ трябва да е било, като се влиза в Плевен остава в дясно, заедно бяхме с артилеристите и разузнавачите.

  4. #34
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от спартак Виж публикацията
    Белене, Инж. войски под. 28880. От 90г.-92г водолаз, подривна дейност и работа с експлозиви.
    Яяя, значи няма начин Димо Колев да не те е забавлявал?
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  5. #35
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    НШЗО ,,Христо Ботев,, 1989-1990 под.210 и след това Сливен 22 220 . Мотострелкови.

  6. #36
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Яяя, значи няма начин Димо Колев да не те е забавлявал?
    Ктан Панов - Пинко, Сшна Пакев Майор Велев - Командир на поделението и завършил с отличие военната академия в Москва, майор Вълчев - Вълка ,Швепса - страшилището, Майор Бъчваров , който ми заши за шест месеца джобовете и остави в тях бележка с датата на разшиването и въобще веселба.Две седмици преди клетвата дойде заповед за промяна на обръщенията във войската и "другарю" бе заменено с "гусин" галфон примерно.
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  7. #37
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    Елхово 2000г имаше УВО танкист при Митю метъра хихихи , а ротен Славов(болния мозък)

  8. #38
    Автор
    Регистриран
    12.01.2014
    Мнения
    180
    Пчеларски район
    Троянски Балкан
    Стара Загора, поделение 24150 Б (до ДНА-то), 1988-1990г, свързочник, мл. сержант, командир на командно-щабна машина Р-142Н (Деймос). Бяхме последният набор служил 2 години. За компенсация ни дадоха по 10 дни към полагаемата отпуска. През дистанцията на времето кофти моментите избледняват и остават само хубавите спомени...
    Никога не знаеш колко скоро ще стане твърде късно.

  9. #39
    Наблюдател
    Регистриран
    07.01.2011
    Мнения
    25
    Пчеларски район
    Велико Търново
    Цитат Първоначално публикувано от Totevski Виж публикацията
    Стара Загора, поделение 24150 Б (до ДНА-то), 1988-1990г, свързочник, мл. сержант, командир на командно-щабна машина Р-142Н (Деймос). Бяхме последният набор служил 2 години. За компенсация ни дадоха по 10 дни към полагаемата отпуска. През дистанцията на времето кофти моментите избледняват и остават само хубавите спомени...
    И аз бях в същото поделение, но през 1986-1988год.Ти си бил от нашата смяна.Аз бях топограф.

  10. #40
    Автор
    Регистриран
    12.01.2014
    Мнения
    180
    Пчеларски район
    Троянски Балкан
    Цитат Първоначално публикувано от mivanov Виж публикацията
    И аз бях в същото поделение, но през 1986-1988год.Ти си бил от нашата смяна.Аз бях топограф.
    Спомням си, че един от вашите си счупи крак на футбол няколко дни преди уволнението, задържаха го докато се оправи и тогава се уволни. Как само си псуваше късмета...
    Никога не знаеш колко скоро ще стане твърде късно.

 

 
Страница 4 от 23 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •