Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 26 от 29 ПърваПърва ... 162425262728 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 251 до 260 от общо 286
  1. #251
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Матеев дай идея за нискобюджетен съд около 400 литра който да държи под налягане към 1 бар. Големите по 1000 литра са с малък отвор и не стават, пък и капачката не става за херметизация.
    Винаги може по-добре.

  2. #252
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Тук има всякакви:
    http://techno-plast.net/konteineri_hranitelni_produkti/
    Ще правиш ли автоматичните хранилки?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  3. #253
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от m_pchelari Виж публикацията
    Матеев дай идея за нискобюджетен съд около 400 литра който да държи под налягане към 1 бар. Големите по 1000 литра са с малък отвор и не стават, пък и капачката не става за херметизация.
    Мисля че ще ти свърши работа 200 литрово PVC каче от Емпикол (концентрирана сапунена каша). Гърлото е по целия диаметър на качето (около 50 cm). Затваря се с капак с херметично уплътнение. Изключително здраво - мотокара е изтървал пълни такива качета от 2 метра височина и са оставали здрави. Много заводи си го купуват този Емпикол (ние също) и качетата после се продават на хората като втора ръка за по 10-15 лева. Безценни качета за джибри за ракия - ние досега сигурно сме продали в града поне 10 000 такива качета и хората се избиват да ги купуват. Единственият недостатък - трябва сам да си го измиеш, но понеже емпикола е концентрирана сапунена каша, сигурно ще трябва да прекараш през качето поне няколко тона вода, докато спре да се пени.

    Между другото тези квадратните еднотонни цистерни също са от Емпикол. Това са всъщност 2-та вида опаковки, които се използват. Обикновенно който продава еднотонни цистерни, има в наличност и 200 литрови качета.

  4. #254
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Това да не са тези сините бидони, които са масово по пазарите. Ако имаш снимка може ли да видя, че не се сещам за това каче какво представлява. Иначе от тези сините бидони херметизирах и стават, но най-големите са по 200 литра. Исках поне 500 литра, че като напълниш поне седмица да не мислиш за хранене.
    Направих запитване до този сайт, но едва ли ще ми отговорят за налягането (там ще е на проба-грешка).
    http://www.ascontainer.bg/reservoirs.html
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	1b.jpg
Прегледи:      460
Размер:	52.9 KB
ID:	1832
    има 750 и 1000 литрови.

    П.С.
    Предлаганите от нас резервоари за вода са изработени от 100 % рециклируем линеен полиетилен с ниска плътност (LLD LINEER POLIETILEN), който се счита за UV стабилен, антимикробни, анти-статичен, хранителен клас (Food Grade). Пригодността на суровината съгласно хранителните разпоредби е одобрен от Американската здравна организация (FDA).
    Това пише за материала на тези резервоари. Това "ниска плътност" ме притеснява. Дали ще удържи 1 бар налягане?

    Typical Properties of LLDPE

    Density (g/cm3) 0.92

    Surface Hardness SD48

    Tensile Strength (MPa) 20

    Flexural Modulus (GPa) 0.35

    Elongation at Break (%) 500
    Този пост е редактиран от m_pchelari; 16.08.2014 в 10:12.
    Винаги може по-добре.

  5. #255
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Как ще го пълниш тоя 500l съд?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #256
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Тук има всякакви:
    http://techno-plast.net/konteineri_hranitelni_produkti/
    Ще правиш ли автоматичните хранилки?
    Не. Сложните неща съм останал с опита, че на практика просъществуват малко време. Като се сетя преди как бях направил шишета с маркучета, и бях пробил всички хранилки и закачах шишета на капаците и сиропа минаваше по тръбичките от шишетата в хранилките без да отварям кошера. Това трая един сезон. Превърнах се на бутилираща компания Накрая предпочетох да вдигам лейка и да отварям капаци вместо да завъртам капачки.
    Между другото в гугъл патенти има патент за система за подхранване на основата на тоалетното казанче (баеркаса ). Патентована в далечната 1980г. от един американец, но не съм чул да е просъществувала.

    А бидона как да го пълня, с маркуча от чешмата. То дали всеки ден пълниш по 100 литра или 500 наведнъж все вода трябва. Имам и мощна потопяема помпа и кладенец, но качеството на водата не знам какво е. А захарта с телферче.
    Винаги може по-добре.

  7. #257
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от m_pchelari Виж публикацията
    Не. Сложните неща съм останал с опита, че на практика просъществуват малко време. Като се сетя преди как бях направил шишета с маркучета, и бях пробил всички хранилки и закачах шишета на капаците и сиропа минаваше по тръбичките от шишетата в хранилките без да отварям кошера. Това трая един сезон. Превърнах се на бутилираща компания Накрая предпочетох да вдигам лейка и да отварям капаци вместо да завъртам капачки.
    Между другото в гугъл патенти има патент за система за подхранване на основата на тоалетното казанче (баеркаса ). Патентована в далечната 1980г. от един американец, но не съм чул да е просъществувала.

    А бидона как да го пълня, с маркуча от чешмата. То дали всеки ден пълниш по 100 литра или 500 наведнъж все вода трябва. Имам и мощна потопяема помпа и кладенец, но качеството на водата не знам какво е.
    А когато подхранваш? Не е ли тежко за преливане? Или ще ползваш тракторчето и помпа?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #258
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Резервоара се държи под налягане 0.5-1.0 бара с компресор. Затова ме притеснява здравината на пластмасата на резервоара.
    Има и вариант с хидрофор тогава налягането остава в него а резервоара може да е всякакъв, но те са изчислени за вода а сиропа е гъст а и имат някакви мембрани в тях и най-вероятно бързо ще се замърсят от добавките в сиропа.
    Винаги може по-добре.

  9. #259
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от m_pchelari Виж публикацията
    Резервоара се държи под налягане 0.5-1.0 бара с компресор. Затова ме притеснява здравината на пластмасата на резервоара.
    Има и вариант с хидрофор тогава налягането остава в него а резервоара може да е всякакъв, но те са изчислени за вода а сиропа е гъст а и имат някакви мембрани в тях и най-вероятно бързо ще се замърсят от добавките в сиропа.
    Хидрофорите са за налягане като на водопроводната мрежа - 6-8 бара. Не мисля, че ще имаш проблеми с кой да е съд за 1 бар. Компресора е по-добрата идея според мен. Аз си го представям като маломощен, монтиран заедно с нивомера и другата електоника върху капака на съда. Когато се отвие капака, всичко остава върху него и е лесно за миене на съда.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #260
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от m_pchelari Виж публикацията
    Това да не са тези сините бидони, които са масово по пазарите. Ако имаш снимка може ли да видя, че не се сещам за това каче какво представлява. Иначе от тези сините бидони херметизирах и стават, но най-големите са по 200 литра........
    Точно за сините бидони говоря. У дома имам такива сигурно от 15-16 години и си ги ползвам до ден днешен. Изключително здрави и издръжливи бидони. Издържат на дъжд, сняг, град, UV радиация, на удар, на падане от високо и т.н. Купиш ли си един такъв да си го ползваш, сигурно ще те надживее. Впечатляващо е да видиш как такъв бидон, пълен с емпикол или с някаква друга течност, как пада от 2 или 3 метра на земята, огъва се, подскача и след това нищо - остава си здрав. Разглеждаш го - дори и драскотини няма или почти няма.

    През годините пластмасата не старее, не се пука - явно е много добра.

 

 
Страница 26 от 29 ПърваПърва ... 162425262728 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •