Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 29 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 286
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Ами щото ако им липсва отиват да си я търсят на кравешките ла_на . Аз слагам по няколко зрънца на литър ама не винаги.

  2. #22
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889

    Еееее я па в моето село нема крави - сега и крави треа да завъждам :D

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Баце, ще си мълча, че да не ни бият модовете cool;

  4. #24
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Аааа нема да ги сърдиме - за това спирам със спама,ма немаме ли тема за вицове нещо,майтапи,аз понекога ме апи кучето и ми идват некви шашавлъци у главата.

    Инак наистина е верно това което каза за морската сол и кравите!!!
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  5. #25
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Колеги,споделете вашия опит относно добавянето на кобалт. Има ли резултати,удачно ли е използването и въобще за или против сте. Разбира се без мнения от пчеларската литература, а от собствен опит. Аз тази пролет по време на ябълката ще направя опит с едно средно семейство с едногодишна царица. Благодаря ви предварително.

  6. #26
    На пазара има готов продукт "Стартовит". От личен опит мога да кажа, че е много полезен. С едно семейство нищо няма да разбереш защото, развитието му зависи от много фактори. Давай на всичките. Няма да съжаляваш, а и нищо не губиш.

  7. #27
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Благодаря ти за отговора Юри, Ще те послушам и за да ми е представителна извадката от бъдещия опит, ще дам на цялата фамилия.В крайна с /ка ако не помогне няма да навреди.Кобалта все пак е катализатор за плодовитост.

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Има и още един продукт на пазара, който дава добри резултати - витамикс. Това е балансирана за пчели витаминна добавка, която съдържа цялата гама витамини в съотношения точно за пчели.

  9. #29
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Да! Много добър препарат. Може да замести "Chiktonic"-a в рецептата на колегата Кючуков.Имам опит с него и не бих се отказал от употребата му и в бъдеще!

  10. #30
    Здравейте колеги. Имам по скоро два въпрос какво е нормалното количество сироп което едно семейство трябва да консумира седмично. И втория ми е как влияе
    калоричноста на захарта на пчелите по магазините гледаме каква ли не захар по 390 kcal до 400 kcal. Аз по скоро мога да споделя опит че като е сложиш в джибрите по малко ракия излиза от по ниско калориината но как седят работите при пчелите. Благодаря предварително
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

 

 
Страница 3 от 29 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •