Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 40 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 400

Тема: ЗАХАР

  1. #61
    Наблюдател
    Регистриран
    17.05.2013
    Мнения
    30
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev
    Ами че те семействата ми вече станаха 700 или 800 и непрекъснато ги изсилвам да градят рамки и майките да снасят яйца, така че между пашите хранилките не изсъхват. Сега след слънчогледа ще направя още отводки, като целта ми е да вляза в зимата с 1000 силни семейства. При това положение ще храня интензивно чак до 15 септември и съвсем не съм сигурен дали тази захар ще ми стигне. Освен захарта имам и 2 тона Апиинверт и от време на време разнообразявам дажбите.
    А колко смятяш да ги правиш като цяло.Не е ли голяма бр.за сам човек??? С каква система работиш.

  2. #62
    Потребител
    Регистриран
    18.02.2012
    Мнения
    54
    Пчеларски район
    Свищов, В. Търново
    Захарта я взех миналото лято от тогава съм дал от нея към 300кг и никога не е бил бистър сиропа. В повечето случай като се разтопи сиропа е черен и колкото и да се прецежда след консумация от пчелите чернилката остава в хранилката и почти винаги в 20 литрова кофа остава по една шепа пясък. Ще почна да си заделям боклуците в един чувал пък да видим колко ще се напълни. Може от тази година да се е подобрило качеството незнам. Аз просто изказвам мнение по темата за захарта второ качество от Горна Оряховица. Едва ли ще се грабна от Свищов да ходя да се оплаквам то е ясно, че пак от тях ще ваема захар, но няма да е от смитаната.

  3. #63
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Костов
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev
    Ами че те семействата ми вече станаха 700 или 800 и непрекъснато ги изсилвам да градят рамки и майките да снасят яйца, така че между пашите хранилките не изсъхват. Сега след слънчогледа ще направя още отводки, като целта ми е да вляза в зимата с 1000 силни семейства. При това положение ще храня интензивно чак до 15 септември и съвсем не съм сигурен дали тази захар ще ми стигне. Освен захарта имам и 2 тона Апиинверт и от време на време разнообразявам дажбите.
    А колко смятяш да ги правиш като цяло.Не е ли голяма бр.за сам човек??? С каква система работиш.
    Не съм сам. :D :D :D Много сме. Вече станахме 7-8 човека. Работим основно на ЛР, но имаме и ДБ. За в бъдеще ще гледам да премина само на ЛР.

  4. #64
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от volen777
    Захарта я взех миналото лято от тогава съм дал от нея към 300кг и никога не е бил бистър сиропа. В повечето случай като се разтопи сиропа е черен и колкото и да се прецежда след консумация от пчелите чернилката остава в хранилката и почти винаги в 20 литрова кофа остава по една шепа пясък. Ще почна да си заделям боклуците в един чувал пък да видим колко ще се напълни. Може от тази година да се е подобрило качеството незнам. Аз просто изказвам мнение по темата за захарта второ качество от Горна Оряховица. Едва ли ще се грабна от Свищов да ходя да се оплаквам то е ясно, че пак от тях ще ваема захар, но няма да е от смитаната.
    Може пък аз да съм късметлия - знам ли. Цялата ми партида е хубава и най-лошото, което съм видял в нея е, че 2-3 чувала са станали на буци. Вероятно захарта е била навлажнявана и после е изсъхнала.

  5. #65
    Наблюдател
    Регистриран
    01.03.2011
    Мнения
    41
    здр колеги към днешна дата купих захар на 1,30 на чувал от пловдив ,май сега е времето да се купува

  6. #66
    Потребител
    Регистриран
    03.08.2012
    Мнения
    51
    Пчеларски район
    Пазарджик
    Вчера взех 150 кг. на 1,26 от Пазарджик

  7. #67
    Автор
    Регистриран
    16.04.2013
    Мнения
    133
    Пчеларски район
    Хасково
    И аз днес купих 10 кг. на 1,30лв. от Хасково, още утре ще купя повечко, преди да поскъпне. Между другото, съдържанието на 100 гр. е 395 ккал.

  8. #68
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ами че те семействата ми вече станаха 700 или 800 и непрекъснато ги изсилвам да градят рамки и майките да снасят яйца, така че между пашите хранилките не изсъхват. Сега след слънчогледа ще направя още отводки, като целта ми е да вляза в зимата с 1000 силни семейства. При това положение ще храня интензивно чак до 15 септември и съвсем не съм сигурен дали тази захар ще ми стигне. Освен захарта имам и 2 тона Апиинверт и от време на време разнообразявам дажбите.
    Опиши моля как храниш (ако не е тайна и ако имаш време) целият процес от започването февруари или март,когато започваш до завършването септември какво е съотношението на захарта и през колко време даваш какво количество,колко време преди пашата спираш и колко след нея започваш?Ще бъде интересно и поучително мерси!

  9. #69
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    В МЕТРО има захар 1кг разфасовка 400 ккал на цена 1,06лв/кг с ДДС за тези с отстъпка 10% идва на 0,954лв/кг с ДДС.
    Аз взех Сладея на Захарни Заводи в 5кг разфасовка на цена 1,22лв/кг с ДДС, а с отстъпката стана 1,098лв/кг с ДДС.

  10. #70
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    На 10.09 цената ще бъде 0,80лв/кг с ДДС и 0,72лв/кг, ако имате карта с отстъпка 10%.
    Взех 10кг и си заслужава цената.
    Само до 40кг
    Една колежка я видях да мъкне цял палет в количка, но си го плати на 1,06
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	zahar.jpg
Прегледи:      215
Размер:	65.8 KB
ID:	1978Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	CAM00437.jpg
Прегледи:      215
Размер:	60.6 KB
ID:	1979
    Този пост е редактиран от Дамян Дамянов; 08.09.2014 в 17:30.

 

 
Страница 7 от 40 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •