Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 38 от 40 ПърваПърва ... 283637383940 ПоследнаПоследна
Резултати от 371 до 380 от общо 400

Тема: ЗАХАР

  1. #371
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Ами кажи им,че е за пчели.Те най добре ще знаят какво има.Иначе и тук има отпадна,която се използва за пчели.

  2. #372
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Ами кажи им,че е за пчели.Те най добре ще знаят какво има.Иначе и тук има отпадна,която се използва за пчели.
    Да, намираш някой капук, който представа си няма от пчели и той само да си махне боклука, че шефа му дава зор, той ти казва - ДА. Но в тази захар може да има и толкова сол. Кой ще е виновен в случая?

  3. #373
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Да, намираш някой капук, който представа си няма от пчели и той само да си махне боклука, че шефа му дава зор, той ти казва - ДА. Но в тази захар може да има и толкова сол. Кой ще е виновен в случая?


    Тъкмо това им трябва най много.

  4. #374
    Наблюдател
    Регистриран
    25.09.2016
    Мнения
    25
    Пчеларски район
    ТЕНЕРИФЕ
    Днес се възползвах от захарта,като закупих 195 кг. за 40Е.Отворих чувалите и се учудих на кристално чистата захар,както бяла така и тамна.При разбъркване открих 3-4 малки парченца от чувал.Вътре в цеха е всичко на гранитогрес,като аптека е.Казаха ми че и други пчелари вземат.Аз сега си мисля,дали тамната захар е някакав проблем ? Вие как мислите?

  5. #375
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от elbulgaro Виж публикацията
    Днес се възползвах от захарта,като закупих 195 кг. за 40Е.Отворих чувалите и се учудих на кристално чистата захар,както бяла така и тамна.При разбъркване открих 3-4 малки парченца от чувал.Вътре в цеха е всичко на гранитогрес,като аптека е.Казаха ми че и други пчелари вземат.Аз сега си мисля,дали тамната захар е някакав проблем ? Вие как мислите?
    Нерафинирана е тъмната и няма никакъв проблем.

  6. #376
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    Тъмната захар ако евентуално е от според мене паднала от машините и сметена след процеса с метлата и в чувала.2години вземах такава захар от ЗАхарни заводи в Горна,намирал съм клечки,найлончета и такива подобни.Сърбат като невидели животинките.Почти всички пчелари в Търновския край са ползвали такава захар и са нямали проблеми.

  7. #377
    Потребител
    Регистриран
    18.08.2014
    Мнения
    65
    Цитат Първоначално публикувано от elbulgaro Виж публикацията
    Здравейте,днес попитах в цех за разфасоване на захар за отпадачна такава.Имат на цена от 0.22Е за килограм.Възможно ли е да се подхранва с такава захар ? Има ли опасност от натравяне за пчелите?
    Каде е цеха?

  8. #378
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    В Тенерифе.

  9. #379
    Наблюдател
    Регистриран
    25.09.2016
    Мнения
    25
    Пчеларски район
    ТЕНЕРИФЕ
    TENERIFE-ISLAS CANARIAS

  10. #380
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Имахме забра да садим цвекло от ЕС.Мисля , че миналата година отпадна и вече ще се сади.
    Не сме имали такава забрана. При договарянето за присъединяване нашите се съгласиха на малка квота производство цвеклова захар, мисля че нещо от порядъка на 3-4 хиляди тона беше, и около 200 хиляди тръстикова. В Европа отдавна имаше свръхпроизводство, а при нас 90-те години помните какви фактори играеха вече. И така 2006 или 7 година последно Захарни засяха под аренда 3-4 хил.декара цвекло и долу-горе по толкова в общини Г.Оряховица, Свищов и Разградско /през 80-те по 600000 декара/. Случи се суша, добив по тон, тон и нещо /Европата 6-7 тона/ и филмът свърши, не знам квотата дали я оправиха някак.
    Иначе сега около нас Молдова, Полша, Румъния, Сърбия произвеждат доста.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

 

 
Страница 38 от 40 ПърваПърва ... 283637383940 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •