Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 40 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 400

Тема: ЗАХАР

  1. #111
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Аз съм много доволен от Бургас пак. С друга не съм и хранил де... но мисля да започна от сега да купувам, че да не ми дойде ташкън....

  2. #112
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Сладея на Захарни Заводи е на 1,09лв и то в опаковки 1кг.
    Какво и е по-различното на тази от 1.12 ?
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  3. #113
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Ако има други от Бургас да купуват захар да направим партия,с отстъпката е взимах на 1,06 лв.

  4. #114
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Аз съм за! Така направихме за покупката на питки и от 2,7 ги вземахме на 2 лв!

  5. #115
    Захирата е два вида едни светло сини пакети и едни по тъмно сини и къде е играта. На светло сините не пише калориите от нея не бих купил може и ракията няма да ви стане, другата беше с 10-20 ст отгоре. Тази Каменовската съм е взимал и съм доволен
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  6. #116
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    Захирата е два вида едни светло сини пакети и едни по тъмно сини и къде е играта. На светло сините не пише калориите от нея не бих купил може и за ракията да не ви стане, другата беше с 10-20 ст отгоре. Тази Каменовската съм е взимал и съм доволен
    Едната е едър кристал.Другата фин кристал.Фината е по-скъпата.По-едрата периодично я пускат на промоции по веригите на 99 стотинки.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  7. #117
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    При захирата,тази която е с отбелязаните калории е с по едър кристал,без калориите е по дребен,а отделно си пускаха преди и жълта опаковка с фин кристал.На самите опаковки не пише какъв е кристала,освен на финния етикет.Слагал съм и от трите и за ракия и за инвертиране,досега не съм имал проблеми.Лично аз предпочитам тази с калориите,защото е едра и чиста и ако има нишесте ще се вижда,докато при дребния кристал няма как да се разбере.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  8. #118
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Да ви имам нервите и проблемите.За мен щом е захар ,значи е захар.И пчелите я хапват ,а и ракията става.

  9. #119
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Да ви имам нервите и проблемите.За мен щом е захар ,значи е захар.И пчелите я хапват ,а и ракията става.
    А, не е така. Има една захар от която не малко хора пропищяха, че материала за ракия не ферментира. Доста се срещаше преди няколко години, когато цената беше минала 2лв/кг, а "ментето" беше 30-40 стотинки надолу, и хората докато се усетята.
    Специално за ракията дали ферментира, има един имповизиран тест който показва дали ферментира за ден-два, за да не се похабяват матириала и захарта, защото от "ментето" не съм чувал да се оплакват, че нестава за компоти и сладка.

  10. #120
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Колега ,може би си прав.Аз съм чувал за такава захар ,но не съм патил ,може би защото слагам мед в материала.

 

 
Страница 12 от 40 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •