Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 19 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 189

Тема: МЕД

  1. #111
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Средно съдържание на пчелния мед

    Съдържание в %
    (освен pH и диастазна стойност)
    Средно Стандартно
    отклонение
    Граници
    Вода <17.2 1.5 13.4 - 22.9
    Фруктоза 38.2 2.1 27.2 - 44.3
    Глюкоза 31.3 3.0 22.0 - 40.7
    Захароза 1.3 0.9 0.2 - 7.6
    Малтоза 7.3 2.1 2.7 - 16.0
    Висши захари 1.5 1.0 0.1 - 8.5
    Свободни киселини
    (представени като глюконова киселина)
    0.43 0.16 0.13 - 0.92
    Лактон (Глюколактон) 0.14 0.07 0.0 - 0.37
    Тотал киселини
    (представени като глюконова киселина)
    0.57 0.20 0.17 - 1.17
    Пепел 0.169 0.15 0.020 - 1.028
    Азот 0.041 0.026 0.000 - 0.133
    pH 3.91 ------ 3.42 - 6.10
    Диастазна стойност 20.8 9.8 2.1 - 61.2
    Губят ми се 2%
    Малко кумафос, малко амитраз, малко флуметрин и др. бойно отровни вещества, за допълване цветущата палитра на българския еко мед.

  2. #112
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    Губят ми се 2%
    Малко кумафос, малко амитраз, малко флуметрин и др. бойно отровни вещества, за допълване цветущата палитра на българския еко мед.
    Само да кажа, че точно българския мед е изключително чист. Това, че в чуждия мед нямало пестициди, фунгициди и захар...може да си го говорят изкупвачите, но то няма нищо общо с реалността.
    За мен този въпрос приключи преди доста време, но всеки има право да вярва във феи, елфи и дракони.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  3. #113
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Само да кажа, че точно българския мед е изключително чист. Това, че в чуждия мед нямало пестициди, фунгициди и захар...може да си го говорят изкупвачите, но то няма нищо общо с реалността.
    За мен този въпрос приключи преди доста време, но всеки има право да вярва във феи, елфи и дракони.
    Това како има в "Чуждия" мед не знам, но виж с какво са третирали 28% от просветените, а само може да си представим с какво третират останала част от пчеларското съсловие.
    http://pchelari.com/forum/showthread...B5%D1%82%D0%B0

    Иначе спор няма, България е на второ място в Европа и на четвърто в света по разнообразие на билки и растителни видове и това прави нашия мед толкова добър и търсен.

  4. #114
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    Това како има в "Чуждия" мед не знам, но виж с какво са третирали 28% от просветените, а само може да си представим с какво третират останала част от пчеларското съсловие.
    http://pchelari.com/forum/showthread...B5%D1%82%D0%B0

    Иначе спор няма, България е на второ място в Европа и на четвърто в света по разнообразие на билки и растителни видове и това прави нашия мед толкова добър и търсен.
    Дори и 50% да са, то този процент е нисък, а не висок. Виж с какво третират колегите в другите държави и като видиш антибиотика да го носят с варелите, тогава ти става ясно. Не е мит, че се купуват лекарства с неясен произход, дори един много известен отводкаджия в САЩ го потвърди. Друг наскоро показа напоителна система директно от варела, а сиропа се разлива на 100м.
    Само на българския пчелар му правят проблем за захар и химия, а това е така защото има кой да им вярва.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  5. #115
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Дори и 50% да са, то този процент е нисък, а не висок. Виж с какво третират колегите в другите държави и като видиш антибиотика да го носят с варелите, тогава ти става ясно. Не е мит, че се купуват лекарства с неясен произход, дори един много известен отводкаджия в САЩ го потвърди. Друг наскоро показа напоителна система директно от варела, а сиропа се разлива на 100м.
    Само на българския пчелар му правят проблем за захар и химия, а това е така защото има кой да им вярва.
    Не е много коректно да се дават сравнения с американското пчеларстване защото там бизнес модела е съвсем друг. Думкат антибиотиците с варелите и хранят с тръби, но това е така защото гледат пчели за опрашване а не за добив на мед за консумация. Те даже ядат китайски мед. И въпреки това имат най-високата смъртост, така че не ми ги хвали.
    Нашия мед отива за консумация в Германия, Италия, Полша.... а европееца не си реже клона на който седи и това е за наше добро мисля. Ако тръгнем по американския път ни чака катастрофа.
    Винаги може по-добре.

  6. #116
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    И какво излиза от тази таблица? Че мед, който отговаря на всички изисквания се продава на цена под 3лв за килограм?
    Какъв е вашия коментар за това? Аз съм определено объркан, сравнявайки тези цени с тези по пазарите.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #117
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Тези анализи са частични.Мисля си че по много показатели ще съвпаднат с показателите на инвертирания сироп!

  8. #118
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Ако някой си мисли че този мед в магазините е от този който купуват от нас - хахахаха.Нашият мед заминава за износ.В България се продава,проблемен мед който е върнат от чужбина,както и внос на много ниски цени (от къде и какъв си знаят преработвателите).Освен това,защо мислите във всяко преработвателно предприятие,без значение в кое направление на хранително-вкусовата промишленост, има технолози и каква е тяхната работа?Ами да спестяват пари и да увелчават печалбите чрез шмекерии.Работил съм няколко години в завод за алкохол и в цех за колбаси и знам че без тези неща просто фалираш.Целта е да се добави към оригинала друг продукт(по–евтин) като се вкарат в нормата всички показатели по които се изследва продукта.Например при колбасите се добавя вода до 20% както и соев протеин който може да стигне и до 40%.При преработката на мед не вярвам да е по различно!

  9. #119
    Наблюдател
    Регистриран
    20.10.2014
    Мнения
    47
    Пчеларски район
    с.Николово
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    ХА-ХА-ХА
    На Кауфланд имаше миналата година едно нещо - Пчелен МеЛ, глюкозо-фруктозен сироп с оцветител, аромат на мед и цена около 3 лева за 900 грама, тези отгоре смятам че в най-добрия случай я имат 10-на процента мед, я не, няма да развалят хубавия сироп с мед, я ще вземе да кристализира, я да се утаи!
    Стягаме се в кръста и продаваме на дребно, кой колкото може, това е положението!
    Милен Георгиев

  10. #120
    Дребно, дребно, колко да е на дребно. На главната улица в Лом, пчелар продава на цена от 4.60 лв за буркан. Не знам каква е причината, но фактите са такива.

 

 
Страница 12 от 19 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •