Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 18 от 19 ПърваПърва ... 816171819 ПоследнаПоследна
Резултати от 171 до 180 от общо 189

Тема: МЕД

  1. #171
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    http://www.med-bg.com/bees/products.htm


    Това намерих за пресован мед.

  2. #172
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    В България меда не се плаща на качество. Всъщност има някакви доста завишени изисквания за качество, ако ги покриваш меда става, и да изкараш по-високо качество повече пари няма да ти дадат.

  3. #173
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.07.2013
    Мнения
    214
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur Виж публикацията
    В България меда не се плаща на качество. Всъщност има някакви доста завишени изисквания за качество, ако ги покриваш меда става, и да изкараш по-високо качество повече пари няма да ти дадат.
    Тази година ми беше последната като производител на конвенционален мед с био качество.
    Богохулство е да мислиш, че нещо е случайно.
    Да хапнем да пийнем, другото е лъжа.
    Живота свършва, парите не.

  4. #174
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от seto4e Виж публикацията
    Тази година ми беше последната като производител на конвенционален мед с био качество.
    Така е. В крайна сметка всеки ще си каже: - аз ли съм най - голямата будала? И ще станат едни сиропи, едни компоти, че после иди, че оставай честен, колкото и да ти се иска отвътре да си такъв. Заобиколен от вълци не можеш да бъдеш овца.

  5. #175
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от seto4e Виж публикацията
    Тази година ми беше последната като производител на конвенционален мед с био качество.
    Какво ще правиш ако не е тайна.

  6. #176
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    До някъде е така, но пък ако имаш редовни клиенти които разбират от мед може и да ги загубиш.Другото което е, че според мен много маймуни на клона станаха и може да свърши далаверата инвертомед.

  7. #177
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от seto4e Виж публикацията
    Тази година ми беше последната като производител на конвенционален мед с био качество.
    Затова - напъни се и се регистрирай "био". Не, че ще дръпнеш напред, но поне си оставяш перспектива за бъдещето. Иначе отиваш в общия кюп "мед", където броят и китайския. За там трябва мащаб, а не всеки може да си го позволи.
    Този пост е редактиран от agro; 04.10.2017 в 21:29. Причина: запетайка
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #178
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.07.2013
    Мнения
    214
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Така е. В крайна сметка всеки ще си каже: - аз ли съм най - голямата будала? И ще станат едни сиропи, едни компоти, че после иди, че оставай честен, колкото и да ти се иска отвътре да си такъв. Заобиколен от вълци не можеш да бъдеш овца.
    Абсолютно точно!

    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    До някъде е така, но пък ако имаш редовни клиенти които разбират от мед може и да ги загубиш.Другото което е, че според мен много маймуни на клона станаха и може да свърши далаверата инвертомед.
    Това е проблем на тези които определят правилата. Моят мед още стои, а инвертомеда се взима с предимство с 20-30 ст. надолу.
    Богохулство е да мислиш, че нещо е случайно.
    Да хапнем да пийнем, другото е лъжа.
    Живота свършва, парите не.

  9. #179
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата

  10. #180
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Имам определено количество клиенти, които държат на качеството на моя мед. Стремя се да добивам толкова мед, колкото мога да продам на дребно. За моите условия, за това са достатъчни 10 кошера с пчели. Пчелни семейства, които са в повече, ги продавам в началото на пролетта. Мед в тенекии не наливам и на едро не продавам.

 

 
Страница 18 от 19 ПърваПърва ... 816171819 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •