Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 31 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 304
  1. #111
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Вижте опътвам се да направя нещо, но ми трябва подробна информация. Загуби в региона, а не на конкретния пчелин, какви са симптомите-изчезнали или загинали и дали семействата са отслабнали или са загинали така както са зазимени, с какво е третирано против акара, какви култури са отглеждани в района, евентуално срещу какво са пръскани, и каквото се сетите, за да се направи реална карта на пораженията. Трябват ми бързо за да подготвя нещо, с което да се опитам вдигна тревога, на доста високо ниво. Не знам до колко ще помогне, но е възможност, която не е за изпускане. Иначе пак ще си чешем езиците и ще чакаме Ганчо, Михайлов и компания, да си решат проблемите на наш гръб.

  2. #112
    Автор
    Регистриран
    04.10.2010
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    Варна
    Бонев отвори една анкета набързо с въпроси на които искаш инфо и ще я попълним набързо.
    така ще имаш що годе добра информация по регион.

  3. #113
    Потребител
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    Раднево
    Има райони с изключително голяма зимна смъртност на пчели, като района на Чирпан. Там смъртността е между 80 и 100%. Това съобщи за Радио „Фокус"-Пловдив Димитър Бонев, зам.-председател на Сдружение на пчелари „Акация 1899”. Всеки регион е строго специфичен, поясни Бонев. В Пловдивско смъртността е била между 10 и 20 %. В Първомайско загубите на пчелни семейства също са доста големи – до 50%, в Северна България са между 30 и 50%. Има и случаи за изчезване на семейства, като причините за това не са установени още.

    п.п. В моя район е над 40 %
    тая година е пълна скръб
    Аз съм от Стара Загора,но кошерите са в гр Раднево

  4. #114
    Автор
    Регистриран
    21.01.2012
    Мнения
    136
    Честно казано за мен това е от пчеларя и в много малка степен от природата.
    Като гледам тези дето зазимихме с моя учител колко бяха слаби, не очаквах да презимуват, но всички 5 семеиства са си живи и здрави.

  5. #115
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    Младене имаш само 5 кошера, съвсем по друг начин стоят нещата в големите пчелини, аз на третата година от моето пчеларстване съм дал първата жертва, когато направих 30 кошера и то от нападение.

  6. #116
    Автор
    Регистриран
    21.01.2012
    Мнения
    136
    Цитат Първоначално публикувано от Lazrov
    Младене имаш само 5 кошера, съвсем по друг начин стоят нещата в големите пчелини, аз на третата година от моето пчеларстване съм дал първата жертва, когато направих 30 кошера и то от нападение.
    9 са но няма значение, може и така да е.
    Има и друго, че и на препаратите които се продават неможе да се разчита за качество.
    -------------------------------------------------
    Моят учител, тази година му загина 1 семеиство от 35, но поради негова грешка. Тои не сваля магазините зимата и забравил над плодника да сложи парче плат и пчелите са се качили в магазина и загинали.

  7. #117
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    В нашето село от 110 са загинали 2 от студ-глад поради грешки на пчеларите ,ще опитам да събера информация за целия регион

  8. #118
    Наблюдател
    Регистриран
    13.06.2011
    Мнения
    46
    . Никога няма да гледам повече отколкото мога да се грижа както смятам че е правилно за тях.[/quote]

    Тема за размисъл!

    При мен нещата са следните. Нямам загинали семейства. Осемте резервни майки, 5 млади и 3 стари, осакатени иззимуваха по на 3 рамки, вече са с пило. През зимата не храня, при възможност преглеждам и ако се налага добавям медени рамки. През март става, каквото ще става, да не избързваме.

  9. #119
    Потребител
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    Раднево
    Тук става въпрос за големи пчелини(100-120 кошери),там е интересно да се види и чуе мнението на пчеларя.
    Тази година,работата е зле при големите пчелари,този акар много нещо пчелни семейства измори. next_mad;

  10. #120
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Ха ха интересно е ама не казват, данните за смъртността са по-секретни и от данните за медодобива. По нашия край всичко май е наред засега, въпреки че и тази година имаше зима :D . На един колега със 60 кошера умрели 4, друг със 200 ми каза че смъртността му е под 10 %, като че ли нищо особено, засега.

 

 
Страница 12 от 31 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •