Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 17 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 164
  1. #41
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от търтея Виж публикацията
    Както писах в началото тази идея не е моя ,споделена е с мен и аз я споделям тук,признавам че ми хареса и съм решил да опитам с няколко слаби семейства със стари майки.Явно от форума никой не я изпробвал.- Наистина може и да си прав,нищо не казвам, явно много си изчел.Жив и здрав!" Позволи ми тук да не се съглася с теб,нагласата може да се промени чрез метода за осакатяването или хаос в гнездото.
    Накрая да те помоля да ме упътиш в коя книга прочете тези твърдения?
    Във форума има хора, които такива неща са изпробвали и изпробват, че ще ти се замае главата. Това не е толкова сложно.

    Метода на осакатяването го разясних по горе - когато не искат да си сменят майката и на парцал да я направиш, пак няма да започне самосмяна и то с някакъв маточник, който е от друго място. Дори мисля, че ако се сложат яйца от друг кошер и се премахне майката, направените маточници ще са на собствени яйца, от техния си кошер, а от внесените от вън няма да има заложени.

    Какво означава "хаос" в гнездото?

    Аз не съм прочел само една книга за да ти назова заглавието и. Знанията ми се дължат на комплекс от много неща. Книги, филми, курсове, практика и т.н.

    И на последно място - просто като имаш задачката вземи това лято и пробвай - загуби си ценно твое време за да разбереш резултата и когато се случат нещата по щастлив човек от теб няма да има. А не ние от форума да се чувстваме виновни едва ли не, че не сме пробвали този метод за да ти кажем веднага резултата. Вариантите са много, условията също и даден опит, ако при един се получи, то не значи, че при друг ще се осъществи по същия начин и ще даде същия резултат.

  2. #42
    Потребител
    Регистриран
    29.12.2012
    Мнения
    72
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Във форума има хора, които такива неща са изпробвали и изпробват, че ще ти се замае главата. Това не е толкова сложно.

    Метода на осакатяването го разясних по горе - когато не искат да си сменят майката и на парцал да я направиш, пак няма да започне самосмяна и то с някакъв маточник, който е от друго място. Дори мисля, че ако се сложат яйца от друг кошер и се премахне майката, направените маточници ще са на собствени яйца, от техния си кошер, а от внесените от вън няма да има заложени.

    Какво означава "хаос" в гнездото?

    Аз не съм прочел само една книга за да ти назова заглавието и. Знанията ми се дължат на комплекс от много неща. Книги, филми, курсове, практика и т.н.

    И на последно място - просто като имаш задачката вземи това лято и пробвай - загуби си ценно твое време за да разбереш резултата и когато се случат нещата по щастлив човек от теб няма да има. А не ние от форума да се чувстваме виновни едва ли не, че не сме пробвали
    Ако обичаш недей да изопъчаваш,не обвинявам никого, за нищо.Под Хаос разбирай смяна на местата на пилото и медовите пити ,колега го е обяснил малко по надолу а също така чрез арестуване на майката.А за това, което си мислиш, че пчелите не приемат други яйца и няма да заложат на тях маточници.Как си обясняваш направата на майки чрез пренасяне на личинки,включително и чужди ,в отглеждача ,който е с налична майка,отделена с х.р. и въпреки това захранват маточниците и ги отглеждат.Май теорията ти нещо куца,затова на мен а и сигурно и на други щеше да е интересно къде си го чел

  3. #43
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Ха Ха ,няма да се разберете скоро.Колега как да кажа -пропускаш и преплиташ неща.

  4. #44
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от търтея Виж публикацията
    Ако обичаш недей да изопъчаваш,не обвинявам никого, за нищо.Под Хаос разбирай смяна на местата на пилото и медовите пити ,колега го е обяснил малко по надолу а също така чрез арестуване на майката.А за това, което си мислиш, че пчелите не приемат други яйца и няма да заложат на тях маточници.Как си обясняваш направата на майки чрез пренасяне на личинки,включително и чужди ,в отглеждача ,който е с налична майка,отделена с х.р. и въпреки това захранват маточниците и ги отглеждат.Май теорията ти нещо куца,затова на мен а и сигурно и на други щеше да е интересно къде си го чел
    Ако се "арестува" майката дали ще започне нейната смяна?

    Когато се пренасят личинки в каква фаза са яйцата в кошера?

    Майката в отглеждача ли е?

    Даа, моята теория нещо и куца и аз се чудя от къде ги знам тези неща? Но мисля, че по - горе го писах от къде.

  5. #45
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ха Ха ,няма да се разберете скоро.Колега как да кажа -пропускаш и преплиташ неща.
    Ха, ха. Нали? Няма да е първият.

  6. #46
    Потребител
    Регистриран
    29.12.2012
    Мнения
    72
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Ако се "арестува" майката дали ще започне нейната смяна?

    Когато се пренасят личинки в каква фаза са яйцата в кошера?

    Майката в отглеждача ли е?

    Даа, моята теория нещо и куца и аз се чудя от къде ги знам тези неща? Но мисля, че по - горе го писах от къде.
    Защо на въпроса се отговаря с въпроси ?Ако обичаш отговори си ти, че аз чуствам като на изпит,какво се опитваш да ми кажеш?

  7. #47
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от търтея Виж публикацията
    Защо на въпроса се отговаря с въпроси ?Ако обичаш отговори си ти, че аз чуствам като на изпит,какво се опитваш да ми кажеш?
    Ами като отговориш на тези въпроси и всичко ще се изясни. А може и да не отговаряш, то си е ясно. А какво искам да ти кажа - искам по някакъв начин да ти обясня, а и по - горе колегата също ти каза, че оплиташ нещата. Научил си доста, но трябва да се създаде някакъв ред, да се систематизират всички тези знания.

  8. #48
    Потребител
    Регистриран
    29.12.2012
    Мнения
    72
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Ами като отговориш на тези въпроси и всичко ще се изясни. А може и да не отговаряш, то си е ясно. А какво искам да ти кажа - искам по някакъв начин да ти обясня, а и по - горе колегата също ти каза, че оплиташ нещата. Научил си доста, но трябва да се създаде някакъв ред, да се систематизират всички тези знания.
    Знам отговорите и ще ти отговоря , за да да не си мислиш че ги оплитам нещата.1 въпрос Да,майката се поставя на 2 или 3 корпус със запечатаното пило и с отделен вход Отделя се с х.р.В повечето случаи правят мат. за самосмяна. 2 въпрос По указание в отглеждача трябва да остане само люпещо пило но всички знаем че винаги остава и помалко открито пило и яйца. 3 въпрос Няма проблем майката да е в отглеждача,отделена на първия корпус с х.р. Даже сматам че така получавам по едри маточници.Е как се справих?

  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от търтея Виж публикацията
    Знам отговорите и ще ти отговоря , за да да не си мислиш че ги оплитам нещата.1 въпрос Да,майката се поставя на 2 или 3 корпус със запечатаното пило и с отделен вход Отделя се с х.р.В повечето случаи правят мат. за самосмяна. 2 въпрос По указание в отглеждача трябва да остане само люпещо пило но всички знаем че винаги остава и помалко открито пило и яйца. 3 въпрос Няма проблем майката да е в отглеждача,отделена на първия корпус с х.р. Даже сматам че така получавам по едри маточници.Е как се справих?
    Перфектно.

  10. #50
    Наблюдател
    Регистриран
    21.10.2013
    Мнения
    2
    Здравейте пчелари. Време е да се включа в дискусията. Като за начало имам едно предложение- нека си помагаме кой с каквото може, без злобарски коментари, споделяме опита си и всеки решава дали да опита или НЕ.
    По въпроса с майките аз практикувам по следния начин.
    1. Ако кошера е "добър"- отрязвам крило и заден крак на майката, (не може майката да изведе рой)
    2. Ако кошера не ми харесва- отнемам майката и придавам пило от друг кошер, като следя маточника да е заложен на тази пита.
    Всичко останало е въпрос на характер на сътветното семейство.
    Най подходящото време за смяна, "самосмяна", на майки / аз тогава го правя/ е след акациевата паша преди липата.


    Успех на всички.

 

 
Страница 5 от 17 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •