Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 17 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 164
  1. #111
    И аз имах такъв случаи тази година саката маика с допро пило!При консултация с пчеловъд на когото имам доверие версията му бе че е заболяване и я смених с подарената ми "Матеевка"!!!

  2. #112
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Димо Караангелов Виж публикацията
    И аз имах такъв случаи тази година саката маика с допро пило!При консултация с пчеловъд на когото имам доверие версията му бе че е заболяване и я смених с подарената ми "Матеевка"!!!
    Значи и аз имам същият случай тази година забелязах го само на една майка (роева) все едно е кривогъза ходи на една страна и дупето и трепка. Но пилото и е добро и изпреварва някой от сестрите си.
    Моля те да споделиш разбира се ако имаш възможност точно каква диагноза постави пчеловъда, не бих казал че съм притеснен по скоро любопитен (другите пчели са си нормални и нямат оплешивяване и почерняване) но знае ли човек какво може да му дойде на главата.

  3. #113
    То диагноза нямаше като такава,просто коментирахме пък и нямаше къде да сложа маиката на Матеевв и съдбата и се реши!Тои пчеловъда влиза във форума ако желае да даде мнение!?Съжалявам не помогнах много!

  4. #114
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    При моя случай има сериозна предистория. Трета майка от този кошер ми се губи от есента насам. Бях решил да ги разформировам и да претопя питите. Сега ще изчакам още малко с младата майка. Подозирам за някаква болест, но не успях да издиря подобни симптоми.

  5. #115
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    112
    Колеги да кажем няколко думи за самосмяна на майката с придаване на маточник без да се премахва или осакатява старата майка. По кое време се прави придаването и къде трябва да се сложи маточника ( на коя пита и къде, система ДБ). Знам че това не е много правилно и процента на смяна е много нисък, но обстоятелствата ме притискат и нямам друг избор за смяна. Ако пчелите преценят да я сменят майката ще приемат маточника.
    Ако се осакати майката по голям ли е процента на приемана на маточника?
    Благодаря!!!
    И да се лъжем няма смисъл в това - самозалъгваш себе си като пчелар!!!

  6. #116
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от n_markov Виж публикацията
    Колеги да кажем няколко думи за самосмяна на майката с придаване на маточник без да се премахва или осакатява старата майка. По кое време се прави придаването и къде трябва да се сложи маточника ( на коя пита и къде, система ДБ). Знам че това не е много правилно и процента на смяна е много нисък, но обстоятелствата ме притискат и нямам друг избор за смяна. Ако пчелите преценят да я сменят майката ще приемат маточника.
    Ако се осакати майката по голям ли е процента на приемане на маточника?
    Благодаря!!!
    Интересни идеи! Принципно това няма да се получи, дори и да се получи, това ще са единични случаи, с голям процент неуспех. Следователно, заслужава ли си? След като обстоятелствата те притискат, ги остави, те сами ще си преценят, имат или нямат нужда от нова майка.
    Разбира се, че ако се осакати майката процента прием ще е по-голям.

  7. #117
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Ако , нараня майката и дам маточник дали ще се получи ?
    Те предпочитат своя материал .
    Едва по-късно номерът ще мине , ама тогава семейството ... .

  8. #118
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Едва по-късно номерът ще мине , ама тогава семейството ... .
    Давай по - нататък де...........еееее, егати скръндзата.

  9. #119
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Защо , да съм скръндза ?
    Образованието е двустранен процес .

  10. #120
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Защо , да съм скръндза ?
    Образованието е двустранен процес .
    Отпусни се малко с материала, че докато стигна до края на знанията ти ще трябва да живея колкото сейшелската костенурка Адуейта.

 

 
Страница 12 от 17 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •