Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 17 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 168
  1. #51
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ученолюбивостта и трудолюбивостта са необходими, но не и достатъчни условия. Има и още много, но не му е тука мястото да обяснявам.
    Не е и необходимо.

  2. #52
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Бих добавил и самокритичност.

  3. #53
    Наблюдател
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    25
    За кг восък13 ДБ основи,а на свободна продажба-2.10лв.

  4. #54
    Автор
    Регистриран
    01.08.2014
    Мнения
    161
    Цитат Първоначално публикувано от ganchev55 Виж публикацията
    За кг восък13 ДБ основи,а на свободна продажба-2.10лв.
    Да посмятаме,въпреки че някои не можем,според Матеев.От 1 кг излизат 15,15 основи по 66 гр.Свободната цена на восъка на тези основи излиза 31,81 лева!!! При смяна-13 бр. са 858 гр. Остават 142 гр. восък печалба за ишлемето.От него стават 2,15 основи по 2,1 лв-грубо 4 лева и 50 ст. Обобщено,килограм восък го продават 32 лева,а за изработване на една основа приемат 142:13бр=10,9 гр. восък или при цена 31,8 лв. изработката е на стойност 34 стотинки.Пчелар със сто кошера,при подмяна на 30 % основи на сезон,налива в производителя на основи 340 лв. за година,при несигурно качество на продукцията,зависимостта си от тях и изгубеното време за изработката на ишлеме. И после Матеев критикува изработването на собствени основи,обяснявайки ми факти за идеологията на циганите,личен труд и прочее,при положение,че гравиращите валове и всичко останало,необходимо за производството им,не надхвърля 600 лв.? Всеки от вас има глава на раменете си и може да прецени сам кой защо го прави и какъв интерес има от това.

  5. #55
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    В събота си купих основи (ДБ) от Търговски център "ЛИЛИАН" в младост на цена 1.95лв. тежки, но не съм ги мерил. Миришат по-скоро на напръскани с дезодорант. Ще видим как ще ги градят пчелите.

    Поздрави, Г. Георгиев

  6. #56
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Bobi-M9598 Виж публикацията
    Здравейте,

    В събота си купих основи (ДБ) от Търговски център "ЛИЛИАН" в младост на цена 1.95лв. тежки, но не съм ги мерил. Миришат по-скоро на напръскани с дезодорант. Ще видим как ще ги градят пчелите.

    Поздрави, Г. Георгиев
    Български ли са или от вносните?

  7. #57
    Наблюдател
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    25
    Забравих да добавя и доплащане по 0,20лв на основа.

  8. #58
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.06.2014
    Мнения
    293
    Пчеларски район
    Русе
    Грешка....

  9. #59
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.05.2014
    Мнения
    224
    Цитат Първоначално публикувано от Bobi-M9598 Виж публикацията
    Здравейте,

    В събота си купих основи (ДБ) от Търговски център "ЛИЛИАН" в младост на цена 1.95лв. тежки, но не съм ги мерил. Миришат по-скоро на напръскани с дезодорант. Ще видим как ще ги градят пчелите.

    Поздрави, Г. Георгиев
    Жоро,
    Прецакал си се. Аз миналата година купувах от там няколко пъти и различни неща, няма да стъпя повече. Освен че е по-скъпо с 30% от навсякъде, качеството е отвратително. Взех 20 основи уж за проба (уж домашни, по 110г. градяли ги по-бързо), едва накарах пчелите да ги изградят. Паралелно поставих и обикновени (72г. основи, бяха готови за 1 ден). Пълна пунта е там. Поставянето също беше триково. Голяма мъка, накрая се ядосах и намачках останалите основи и така се приключи въпроса. Ако ти е удобно да пазаруваш в Младост има и друг магазин. От там пазарувам и съм доволен, мога да ти пратя на лично къде се намира ако искаш.

  10. #60
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Цитат Първоначално публикувано от Aranis Виж публикацията
    ... Ако ти е удобно да пазаруваш в Младост има и друг магазин. От там пазарувам и съм доволен, мога да ти пратя на лично къде се намира ако искаш.
    Тайна ли е та само на лично се казва?

 

 
Страница 6 от 17 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •