Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 21 до 28 от общо 28
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    С какво третирахте есента? Преди година имах подобен случай.Майката се движеше със свитата и мушеше дупе в килийките , но яйце не снасяше.И така процедурата се повтаряше около седмица докато не намалих кошерите с един.Отдадох го на къпането с О.К. Знае ли човек на къпана с О.К. майка как и се отразява?Дъждобран за пчелни майки не се продават.А и прицелни устройства за спринцовки с О.К. нямам.Та , затова питам с какво третирате.Ако е О.К. и има повторения подобни на моя случай, значи има проблем.Има ли проблем , трябва решение.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  2. #22
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    С какво третирахте есента? Преди година имах подобен случай.Майката се движеше със свитата и мушеше дупе в килийките , но яйце не снасяше.И така процедурата се повтаряше около седмица докато не намалих кошерите с един.Отдадох го на къпането с О.К. Знае ли човек на къпана с О.К. майка как и се отразява?Дъждобран за пчелни майки не се продават.А и прицелни устройства за спринцовки с О.К. нямам.Та , затова питам с какво третирате.Ако е О.К. и има повторения подобни на моя случай, значи има проблем.Има ли проблем , трябва решение.
    И аз имам такива наблюдения за ОК. Как реши проблема.

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Керчев Виж публикацията
    И аз имам такива наблюдения за ОК. Как реши проблема.
    Ако до сега имах обосновани съмнения за такъв проблем с О.К. след твоето мнение знам , че го има.За момента не съм мислил за решение.Но не искам и не съм се отказал от О.К.Измисля ли нещо работещо ще пиша.
    Ако някой вече се е справил с този проблем да пише.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  4. #24
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.06.2014
    Мнения
    293
    Пчеларски район
    Русе
    Вариант, който може да помогне - преди къпането с ОК, затваряш майката в изолатор. Поливаш пчеличките и след това слагаш изолатора в кошера.

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	izolator.jpg
Прегледи:      216
Размер:	116.0 KB
ID:	3808

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    С какво третирахте есента? Преди година имах подобен случай.Майката се движеше със свитата и мушеше дупе в килийките , но яйце не снасяше.И така процедурата се повтаряше около седмица докато не намалих кошерите с един.Отдадох го на къпането с О.К. Знае ли човек на къпана с О.К. майка как и се отразява?Дъждобран за пчелни майки не се продават.А и прицелни устройства за спринцовки с О.К. нямам.Та , затова питам с какво третирате.Ако е О.К. и има повторения подобни на моя случай, значи има проблем.Има ли проблем , трябва решение.
    И аз съм имал подобна майка 10 дена работи 10 дена не снася само мушеше дупе в килийките като не съм използвал ОК. Оставих я за видя какво ще стане и зимата е умряла.

  6. #26
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Аз също третирах ноември с ОК с чрез накапване и сега имам две майки,които не снасят.

  7. #27
    Потребител
    Регистриран
    18.03.2013
    Мнения
    90
    Пчеларски район
    общ. Козлодуй , обл. Враца
    Аз не съм третирал с ОК , но също имам майка която не снася. Ще я изчакам още няколко дена и , ако не пронесе , ще заминава във "Вечните медени полета ".

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Началото на ноември и аз третирах с ОК по рецептата на Скутелатор с пулверизатор,единия пчелин го прегледах,всички имат пило,за другия не отдава хубаво време,но прегледам ли го ще пиша какво съм забелязал.

 

 
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •