Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 52 от 147 ПърваПърва ... 242505152535462102 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 511 до 520 от общо 1469

Тема: ВАРОАТОЗА

  1. #511
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Значи е по-добре да имаме едно наум за О.К.Колега Зуница,виж си коментара,че не излиза целия,дори и с цитат.

  2. #512
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    При мене не само моя но и следващите коментари се губят, появяват.Нямам обяснение за сега.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  3. #513
    Наблюдател
    Регистриран
    24.02.2013
    Мнения
    2
    Скутелаторе,с итерес ще чакам твоя отговор и обяснение!благодаря ти предварително!

  4. #514
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от do4kata Виж публикацията
    Скутелаторе,с итерес ще чакам твоя отговор и обяснение!благодаря ти предварително!
    Първулов какво ти отговори? Аз не мога да кажа че някога съм чел нещо написано от него, така че не мога да коментирам нещо което не познавам.
    Пък и от времето когато е писал статиите които си чел, може да е изминало и много време и междувременно той би могъл да се е сдобил с нова информация, която преди това не му е била известна.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  5. #515
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Много трудна за намиране тази оксалова киселина. На няколко места ми казаха, че не зараждат, понеже имала малка трайност.
    Това някой ползвал ли го е?
    http://www.toshev-ltd.com/bg/Produkt.../162/products/

    п.п. Ако някой може да ми препоръча откъде да си взема ОК в района на София ще съм благодарен.

  6. #516
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  7. #517
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Благодаря!

  8. #518
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Ако се напой гъба от разтвора с ОК и се постави на дъното дали ще има някакъв ефект, така няма да остава нищо по питите.

  9. #519
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Ако се напой гъба от разтвора с ОК и се постави на дъното дали ще има някакъв ефект, така няма да остава нищо по питите.
    Поставена по описания начин О.К. ефекта и ще клони към нула.Няма да обгазяваш семейството с изпарител и няма как да попадне по акара.Няма да къпеш пчелите и отново няма как да стигне до акара.От разтвора няма да се изпари и ще остане да реагира с намиращото се по дъното.Ще си имаш оксалати , но по дъното.Пчеличките първоначално докато е мокро ще си мият крачетата, а после ще си разнасят оксалатите с тях.Остава да привлечеш акара да иде на гъбата , но не знам как става това.Очаквам специалиста по О.К. да ти напише.Знае ли човек може и да има полезен отговор?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  10. #520
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Ако се напой гъба от разтвора с ОК и се постави на дъното дали ще има някакъв ефект, така няма да остава нищо по питите.
    Значи оксаловата киселина сублимира-изпарява, при загряване на 157 градус С. Има контактно действие.

 

 
Страница 52 от 147 ПърваПърва ... 242505152535462102 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •