Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 120 от 147 ПърваПърва ... 2070110118119120121122130 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,191 до 1,200 от общо 1469

Тема: ВАРОАТОЗА

  1. #1191
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Remi Виж публикацията
    С тази рецепта не ти ли се губят майки ?
    Това е рецептата на Дони (с добри отзиви във Форума) не съм я използвал канех се сега да я пробвам защото 10ина години ползвам само Варостоп рано на пролет и след медосбора около 10-15 август и след това правя накапване с ОК ноември или декември но по рецептата 1:1 и 35гр. ОК.
    Но имам притеснения че ще изгърмя с тая моя практика (тест за опаразитеност не съм правил) та затова я написах да чуя отзиви за нея от хора практикували я защото нямам идея в кошер които има много пило в момента дали ще е ефикасна.

  2. #1192
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от Remi Виж публикацията
    Разбирам че сме еко но някой третира ли с бипин или амитраз за даде повече инфо защото съм виждал екологично третиран празен кошер ?!
    А с какво е бил третиран кошера?

  3. #1193
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    ОК вреди в по- голяма степен на пчеларя. Особено при дългогодишно използване. Аз лично я използвам защото зимна смъртност почти нямам. В сравнение с варостопа- използвал съм и сръбския, загубите от тия ленти подминават 50%. Освен това, синтетичните пиретроиди са токсични, и се отлагат във восъка с години. За накапване, ОК може да варира от 35 до 70 гр на килограм разтвор, което се счита за допустимо. Освен това, не спирам да експериментирам и с алтернативни методи. На които също съм фен. МК също ме кефи, но не е за начинаещи колеги. Дозирането ѝ е доста трудно и нерядко нещо се обърква. Въпреки това използването на подходящите витамини, позволява на семейството, дори опаразитено да презимува успешно.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  4. #1194
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.05.2016
    Мнения
    313
    Комшиите на запад гледам,че третират чрез накапване по 50 мл. на кошер от разтвор - 600 мл. вода + 600 гр. захар + 35гр. ОК.

  5. #1195
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    ОК вреди в по- голяма степен на пчеларя. Особено при дългогодишно използване. Аз лично я използвам защото зимна смъртност почти нямам. В сравнение с варостопа- използвал съм и сръбския, загубите от тия ленти подминават 50%. Освен това, синтетичните пиретроиди са токсични, и се отлагат във восъка с години. За накапване, ОК може да варира от 35 до 70 гр на килограм разтвор, което се счита за допустимо. Освен това, не спирам да експериментирам и с алтернативни методи. На които също съм фен. МК също ме кефи, но не е за начинаещи колеги. Дозирането ѝ е доста трудно и нерядко нещо се обърква. Въпреки това използването на подходящите витамини, позволява на семейството, дори опаразитено да презимува успешно.


    70гр кога използваш ОК?Защото ми се чине че е множко.

  6. #1196
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    70гр кога използваш ОК?Защото ми се чине че е множко.
    Той си е помислил, че е в някоя от "неговите" теми - "Варене и съхраняване на ракия", "Място за бърборене", "Хумор, шеги и вицове"....
    Working....

  7. #1197
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    За накапване-на 100млл.захарен разтвор се добавят 4гр ОК. Или 1кг захар+1л.вода+75гр.ОК и се н а к а п в а по 5млл на междурамие.

  8. #1198
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    За накапване-на 100млл.захарен разтвор се добавят 4гр ОК. Или 1кг захар+1л.вода+75гр.ОК и се н а к а п в а по 5млл на междурамие.


    Ачка ако има открито пило с тия 75гр. съм сигорен на 100%,че ще го затриш

  9. #1199
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem Виж публикацията
    Той си е помислил, че е в някоя от "неговите" теми - "Варене и съхраняване на ракия", "Място за бърборене", "Хумор, шеги и вицове"....


    Тя и ракията ще му е като бърборенотона майтап да я е сварил.Много се чудя каква е се я хвали

  10. #1200
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Защо никой не пише , какво става с майката при тези МК и ОК ?
    После следва едно чудене и въртене на очи , като малоумни .

 

 
Страница 120 от 147 ПърваПърва ... 2070110118119120121122130 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •