Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 116 от 147 ПърваПърва ... 1666106114115116117118126 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,151 до 1,160 от общо 1469

Тема: ВАРОАТОЗА

  1. #1151
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от kapanec Виж публикацията
    Тука малко си в грешка в 5мл ампула 20% кофен натриев бензоат има 1гр- кофен натриев бензоа, или 0,2гр(200мг сухо вещество) за 1мл (5х0,2гр=1гр)
    Правилно! Грешката е моя. Публикувам поста отново, вече поправен:
    Ампулите, които се продават в аптеките, а именно http://www.sigmaprovadia.com/bg/prod...product93.html са 20% разтвор в количество 5 мл. Една такава ампула се разрежда в един литър сироп 1:1. Дава се по 200 мл готов сироп с кофеин натриев бензоат на семейство ( т.е. една ампула е за 5 семейства). Предполагам, че не трудно всеки да си направи 20% разтвор при условие, че има сухото вещество. Веднъж направен разтвора трябва да се оползотвори веднага. Броят на третираните семейства е равен на милилитрите готов 20% разтвор. Необходима е електронна везна с достатъчна точност 0,1 g ( http://www.dx.com/s/digital+scale+0%2c1g ) и съд разграфен в милилитри или спринцовка. За 10 кошера са необходими 10 ml дест.вода и 2 g сухо вещество. Успех!

  2. #1152
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен




    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  3. #1153
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Залови единствения акар в пчелина ли?

  4. #1154
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от iliew Виж публикацията
    Залови единствения акар в пчелина ли?
    Много се дърпа, ама го хванах за шията...
    Не се майтапи, а слагай рамките да градят.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  5. #1155
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Много се дърпа, ама го хванах за шията...
    Не се майтапи, а слагай рамките да градят.
    Рамките са сложени. Скоро ще има бащи.

    Вече мисля за майки.

  6. #1156
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Февруари,когато беше топло времето поставих торбички с тимол на дъното на кошерите.По около 10-15гр. на кошер.Бях почистил дъната и бях сложил по един лист на тях.
    На края на месеца ги издърпах и по тях имаше мъртви акари.Извадих торбичките защото бяха стояли 20 дена в кошерите,а съм чел че не трябвало да стоят повече от 25-27
    дни и не исках да рискувам в мида който ще се вади април да има остатъци от тимол.Третирал съм и с оксалова киселина разстворена в захарен сироп 1:1.В литър сироп разстварях 30 мл.оксалова киселина и се пръска с пулвелизатор по междорамията на кошерите.Аз правех половин доза и ми е достатъчна за моите 12 кошера,даже остава около 35-40мл.Третирам и с ленти Варостоп и съм доволен и от трите метода.Това третиране с кофеин-натриев бензоат не го бях чувал и ми е много интересно дали има добри резултати

  7. #1157
    Колега, ако беше сложил само по един лист, без тимол на дъното, дали щеше да намериш умрели акари?

  8. #1158
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Април месец от какво ще вадиш мед,не разчитаи много на тимола да не правиш масови погребения март и април .

  9. #1159
    Наблюдател
    Регистриран
    02.10.2013
    Мнения
    29
    Здравейте колеги,аз май съм най-добрия пчелар или Байварола не действа.Вторник третирах и сложих на 4кошера контроли и ги извадих след 24часа и а що да видя на хървата няма акар на втората 2на третата и четвъртата по един.Продэлжих с другите кошери на другия ден и сложих нови контроли ще чакам 48часа за да видя.Междувремено колежка от съседно село също сложи Байварол и съответно контроли и там от 2контроли на едната 1 ащар на другата 0.

  10. #1160
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Генчо Генчев Виж публикацията
    Здравейте колеги,аз май съм най-добрия пчелар или Байварола не действа.Вторник третирах и сложих на 4кошера контроли и ги извадих след 24часа и а що да видя на хървата няма акар на втората 2на третата и четвъртата по един.Продэлжих с другите кошери на другия ден и сложих нови контроли ще чакам 48часа за да видя.Междувремено колежка от съседно село също сложи Байварол и съответно контроли и там от 2контроли на едната 1 ащар на другата 0.
    Не си сам. Двама сме.
    Есента третирах със Супер Стрипс и паднаха по 10-на акара. От някои кошери не забелязах паднали акари.
    Сега не съм третирал, а и нямам намерение.
    Разгледах добре една строителна рамка и не намерих нито един акар сред търтеевото пило.
    Не знам коя е причината, да няма акари. Дано не се е появил заместител - конкурент.

 

 
Страница 116 от 147 ПърваПърва ... 1666106114115116117118126 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •