Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 22 от 147 ПърваПърва ... 1220212223243272122 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 211 до 220 от общо 1469

Тема: ВАРОАТОЗА

  1. #211
    Здравейте купих си машинка Вароджет. Та се чудя с какъв препарат да опушвам на пролет какъв съвет бихте ми дали и от къде да го закупя че при нас се продава само машинката без съответните препарати... Само едно изискване имам да не съдържа Амитраз. За сега съм се спрял на Фурмитон, казаха ми за тимо варо сан или еко варо сан но не мога да намеря от къде да ги закупя
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  2. #212
    Потребител
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    разградско
    вароджета е за амитраз .но ми щракна една идея подобно на нея.ако в пистолет за горещ въздух се приспособи накрайник за оксалова .

  3. #213
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Не става. Трябва да се третира в късната есен при неналичие на пило, а пистолета топи ОК на 300-350°С + вкарване на много горещ въздух в кошера.
    Според мен не е удачно подобно решение.
    Иначе имаше някъде в тубата немски клип на подобна дивотия, ама не го намирам сега....
    Цитат Първоначално публикувано от Charles Bukowski
    У някои хора няма и грам лудост. Представете си какво противно съществуване водят!

  4. #214
    Така или иначе съм го купил и ще третирам с някакъв препарат но Амитраз изключено.
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  5. #215
    Наблюдател
    Регистриран
    12.01.2011
    Мнения
    4
    Цитат Първоначално публикувано от Румен Димитров
    Не става. Трябва да се третира в късната есен при неналичие на пило, а пистолета топи ОК на 300-350°С + вкарване на много горещ въздух в кошера.
    Според мен не е удачно подобно решение.
    Иначе имаше някъде в тубата немски клип на подобна дивотия, ама не го намирам сега....
    http://www.youtube.com/watch?v=i9SgYR3uZTE
    пистолета е електронно управление на температурния режим. забележете, че след започване на изпарението колегата намалява температурата. ако някой може да преведе от италиански ще бъде полезно.

  6. #216
    Наблюдател
    Регистриран
    12.01.2011
    Мнения
    4
    http://www.youtube.com/watch?v=ARK2tyXFfrU

    ето тук е ясно и без превод - температурен режим, продължителност на третиране, на мен не ми е ясно от какво зависи каква доза ще получи едно семейство - от просвета на тръбата/мущука/, от силата на въздушната струя, от височината на температурата, а може би от всички взети заедно.

  7. #217
    Автор
    Регистриран
    04.10.2010
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    Варна
    какъв е тоя водомер какви са тези 630 градуса......
    sadsmile;
    След 20 години ще съжалявате не за нещата които сте направили а за тези които не сте.

  8. #218
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Дозата се определя на око. Да се запълни плътно обема на кошера с изпарения.
    Това устройство явно го продават готово. Обаче този пистолет за горещ въздух е с автоматично регулиране на температурата. Тоест има датчик който мери на изхода температурата и прави корекции автоматично на нагревателите. Ако не е такъв вид пистолета ще е голямо приключение, защото за да избегнат влизането на голямо количество горещ въздух са направили изходната тръба много тънка и така са намалили сериозно дебита, а това при повечето видове пистолети ще доведе до мноооого сериозно увеличение на температурата.

  9. #219
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Сега видях, че клипа е пуснат от ЛЕГА - Италия.

  10. #220
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Друго си е Лега wink;
    Сигурно и агрегата за 2kW е пак лега :D
    Абе удобство ....за едни 3к wink;

    аз без да гледам клипа съм се доближил до тази идея wink;



 

 
Страница 22 от 147 ПърваПърва ... 1220212223243272122 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •