Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: С какво ще третирате против Вароа тази пролет?

Гласували
176. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Лентички (Варостоп и подобни)

    35 19.89%
  • Екостоп или подобно

    10 5.68%
  • АпиЛайф Вар или подобно

    1 0.57%
  • Оксалова киселина - напръскване

    38 21.59%
  • Тимол в сироп, питка или в торбичка над рамките

    9 5.11%
  • Мравчена киселина или подобен препарат

    18 10.23%
  • Перицин

    1 0.57%
  • Опушване с ОК

    5 2.84%
  • Опушване с Тимол

    16 9.09%
  • Опушване с друго

    4 2.27%
  • Домашна рецепта с етерични масла

    3 1.70%
  • Използвам Пробиотиции не третирам за Вароа

    3 1.70%
  • Друго

    9 5.11%
  • С нищо не смятам да третирам

    24 13.64%
Страница 12 от 15 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 143
  1. #111
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от m_pchelari Виж публикацията
    Ще пусна пак една табличка която преди време пуснах в темата за Вароатозата. За резистентност към флуметрина пише cross-resistance. Това е резистентност при употреба на сходни препарати. Ако приемем, че сходен препарат синтетичен пиретроид е флувалината, то тогава е възможно ако си използвал флувалинат да се прояви и резистентност към флуметрин. Аз така го разбирам, ако греша нека някой да ме поправи.
    Кръстосана резистентност се нарича, когато един клас пестициди е станал неефективен, но това всъщност се е отразило в някаква степен на ДРУГ КЛАС пестициди.
    В случая, Амадините и Пирертоидите, са все невротоксини. Амадините са агонисти на октопаминовите рецептори и причиняват свръхстимулация на октопаминергичните синапси. Пиредтроидите, от друга страна поразяват натриевите канали в невронните мембрани, от където се спира предаването на нервните импулси.
    Често, мутацията, която позволява на акара да превъзмогне действието на пиретроидите ( т.е. мутация променяща нормалния път на предаване на нервните импулси) се случва да оказва някакъв ефект и върху действието на амадините.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  2. #112
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ето листовката на БАЙВАРОЛ, в която изрично пише следното:

    ПРОТИВОПОКАЗАНИЯ
    - Да не се използва едновременно с други продукти срещу вароатоза.
    - Да не се използва едновременно с продукти срещу нозематоза.



    Изтегляне на листовката от тука: Прикачен файл 3737

    Варостопа има същата активна съставка като Байварола, така че това предупреждение важи и за него.
    Третирах преди 2 дни с Нозевит+ при положение че в кошерите имам ленти Варостоп и всичко е идеално, никакви проблеми, даже има по 4-5 паднали акара а до преди това не бях видял. Но Варостопа май няма да свърши работа, в четвъртък го дават много хубаво и ще третирам 2 семейства с пудра захар да видя дали за чисти кошерите или препарата не работи.

  3. #113
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Минах контролно 3 кошера с пудра захар да видя до колко съм изчистил акара и за моя изненада не падна нищо, а ги бях добре напудрил добре, търкаляха се по мрежестите дъна като магарета. О.К. и варостопа (за 1ви път третирам с него) са си свършили работата. За сравнение при същия контролен тест миналата година след употреба на екостоп паднаха по 100тина акара.

  4. #114
    Автор
    Регистриран
    07.10.2013
    Мнения
    153
    Тази пролет работих с "супер стрипс" по едно листе в кошер.
    Резултат как-в е не знаја, заштото скоро цел месец имаше ветрец којто ги е носил ако е имало.
    Проверих в нјаколко кошера с т-ртејско пило,нјама ништо, мислја на варооата, куклите са чисти.
    Оште малко што опитам с "градежна рамка" итн итн.

  5. #115
    Автор
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    Плетена.общ.Сатовча.1000н.в.
    Да повдигнем малко темата.Имам разтвор Оксалова за напръскване - 900 мл вода, 100 гр. захар, 35 гр. ОК; Приложение - 5 мл на междурамие.Приготвен е днес .Въпросът ми е -мога ли да го ползвам утре.Нещо много вятър има при мен и се отказах за днес.

  6. #116
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    Цитат Първоначално публикувано от iuli1971 Виж публикацията
    Да повдигнем малко темата.Имам разтвор Оксалова за напръскване - 900 мл вода, 100 гр. захар, 35 гр. ОК; Приложение - 5 мл на междурамие.Приготвен е днес .Въпросът ми е -мога ли да го ползвам утре.Нещо много вятър има при мен и се отказах за днес.
    Със каква вода я разреди,иначе няма нищо да му стане на разтвора за 1 ден

  7. #117
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от iuli1971 Виж публикацията
    Да повдигнем малко темата.Имам разтвор Оксалова за напръскване - 900 мл вода, 100 гр. захар, 35 гр. ОК; Приложение - 5 мл на междурамие.Приготвен е днес .Въпросът ми е -мога ли да го ползвам утре.Нещо много вятър има при мен и се отказах за днес.
    Нищо му няма само водата трябва да е дестилирана!
    Верно трябва да се повдигне темата с ново заглавие-С какво ще тренирате против вароатоза на ЕСЕН

  8. #118
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от iuli1971 Виж публикацията
    Да повдигнем малко темата.Имам разтвор Оксалова за напръскване - 900 мл вода, 100 гр. захар, 35 гр. ОК; Приложение - 5 мл на междурамие.Приготвен е днес .Въпросът ми е -мога ли да го ползвам утре.Нещо много вятър има при мен и се отказах за днес.
    Третилане с оксалова киселина се прилага късна есен, когато се е излюпило и последното пило. За това има писано много във форума. Чети!

  9. #119
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Третилане с оксалова киселина се прилага късна есен, когато се е излюпило и последното пило. За това има писано много във форума. Чети!
    Май някой друг не е чел!

  10. #120
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от marianski Виж публикацията
    Нищо му няма само водата трябва да е дестилирана!
    Верно трябва да се повдигне темата с ново заглавие-С какво ще тренирате против вароатоза на ЕСЕН
    Защо водата да е дистилирана?То и чешмяна да оставиш в едно шише цяло лято на пчелина-нищо и няма.

 

 
Страница 12 от 15 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •