Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 5 от общо 5

Тема: Хоросан?

  1. #1
    Автор
    Регистриран
    05.12.2013
    Мнения
    100
    Пчеларски район
    Стара Загора

    Хоросан?

    Строим къща в момента и една кофа пълна с хоросан стои захвърлена навън. От известно време пчелите я посещават постоянно. Аз знам, че хоросана се прави от пясък и гасена вар. Гледам влажна е, но влага има навсякъде, та трябва да извличат нещо друго от там. Що е то? Предполагам гасена вар, но защо им е на пчеличките?

  2. #2
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    392
    Пчеларски район
    Троянска община
    Цитат Първоначално публикувано от roxterox Виж публикацията
    Строим къща в момента и една кофа пълна с хоросан стои захвърлена навън. От известно време пчелите я посещават постоянно. Аз знам, че хоросана се прави от пясък и гасена вар. Гледам влажна е, но влага има навсякъде, та трябва да извличат нещо друго от там. Що е то? Предполагам гасена вар, но защо им е на пчеличките?
    Пролет идва. Сигурно са се захванали с ремонт и варосват стените на кошера.

  3. #3
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Интересно наблюдение колега.Водата в кофата ще е с алкален характер.Руснаците имат практика да лекуват някои болести с вода,примесена с луга,тоест алкална вода.А може и да им харесва нещо друго.Ако пият водата,значи искат да е алкална.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  4. #4
    Автор
    Регистриран
    05.12.2013
    Мнения
    100
    Пчеларски район
    Стара Загора
    Ще им занеса утре три вида минерална водица да пробват с различно Ph
    Този пост е редактиран от roxterox; 04.03.2015 в 00:31.

  5. #5
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Пчелите използват алкали за неутрализиране на мастните киселини в стомаха и по този начин ги правят усвоими.
    Може би затова харесват хоросана. Има едно вечно регулиране на pH и те си знаят работата
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •