Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 28
  1. #11
    Цитат Първоначално публикувано от nedko_ivanov Виж публикацията
    В крайна сметка само шушумиги пишат ... , от 3 години ги гледам,никой нищо не дава ,почти нищо не се вади в тия дъждове и ако искаш да се развиваш,тоест да увеличаваш бройката,както аз правя,трябва да наливаш пари ,затова питам дали неможе от някъде да ми падне някой лев,който отново ще покрие част от разходите,които правя за тях.
    Защо да те отварат шушумигите,ти ако си умен няма да питаш шушумиги от къде да ти падне някой лев.

  2. #12
    Наблюдател
    Регистриран
    02.01.2014
    Мнения
    47
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев Виж публикацията
    Прави ми лошо впечатление, че всеки който завъди някой друго семейство, първото което пита колко субсидии ще получава. Ако някой тръгне да гледа пчели само заради субсидиите, то той е предварително обречен на провал.
    Според мен да питаш от къде може да си помогнеш с малко пари не е обречено на провал,а точно обратното.Пчелари които имат над 150 200 кошера за какво ги гледат тези пчели да не е за хоби за пари е но всички като ги питаш изкарват ли се пари казват не се изкарват аз ги гледам за занимавка и продалжават да ги увеличават .Като хоби се гледат 5 6 кошера повече са за пари.Това е моето мнение.

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    На село като чуят кошери и веднага се почва, Ееееее ти само от субсидии сигурно вземаш по 50 лева на кошер. И като взема да им обяснявам че за всичко има субсидии, но само за пчели няма започват да те гледат сьмнително и мислят че ги льжа. В един момент се уморих и им казвам че дават по 100 лева на кошер да се пукат от завист.

    Иначе приятел изкарват се пари ама много трудно и рисковете са много, като вече си го разбрал. Ако беше лесно меда нямаше да е 5 лева а 20 стотинки колкото доматите. 2 години да изкараш добре а на третата да сгафиш и отиваш по дяволите.
    Винаги може по-добре.

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от ivan14 Виж публикацията
    Според мен да питаш от къде може да си помогнеш с малко пари не е обречено на провал,а точно обратното.Пчелари които имат над 150 200 кошера за какво ги гледат тези пчели да не е за хоби за пари е но всички като ги питаш изкарват ли се пари казват не се изкарват аз ги гледам за занимавка и продалжават да ги увеличават .Като хоби се гледат 5 6 кошера повече са за пари.Това е моето мнение.
    Колега ,не четеш внимателно или си пропунал някои теми.Има писано ,че се добива до около 100кг. от кошер.Като видиш изкупната цена за съответната година и умножаваш.Например 2015г.- 100х100=10000 оттам х 6,00 за кг. =60000лв.Ясно ли е ?

  5. #15
    Наблюдател
    Регистриран
    02.01.2014
    Мнения
    47
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Колега ,не четеш внимателно или си пропунал някои теми.Има писано ,че се добива до около 100кг. от кошер.Като видиш изкупната цена за съответната година и умножаваш.Например 2015г.- 100х100=10000 оттам х 6,00 за кг. =60000лв.Ясно ли е ?
    Не ми е много ясно

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Цитат Първоначално публикувано от ivan14 Виж публикацията
    Според мен да питаш от къде може да си помогнеш с малко пари не е обречено на провал,а точно обратното.Пчелари които имат над 150 200 кошера за какво ги гледат тези пчели да не е за хоби за пари е но всички като ги питаш изкарват ли се пари казват не се изкарват аз ги гледам за занимавка и продалжават да ги увеличават .Като хоби се гледат 5 6 кошера повече са за пари.Това е моето мнение.
    Да питаш от къде може да си помогнеш с малко пари? Отговорът е, че помощта с малко пари излиза прекалено скъпо. По тази причина съм игнорирал програмите.Като вземеш листа и молива и направиш прости изчисления, сам ще достигнеш до този извод. КРАЙНО ВРЕМЕ Е ДА РАЗБЕРЕТЕ, ЧЕ БЕЗПЛАТЕН ОБЯД НЯМА!!! БЕЗПЛАТНО Е САМО СИРЕНЦЕТО В КАПАНА ЗА МИШКИ!!!

  7. #17
    Наблюдател
    Регистриран
    26.02.2015
    Мнения
    3
    Значи си карам сам самин и толкова ...

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Ще спестиш повече, от колкото ако вземеш пари от държавата.

  9. #19
    Наблюдател
    Регистриран
    02.01.2014
    Мнения
    47
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев Виж публикацията
    Да питаш от къде може да си помогнеш с малко пари? Отговорът е, че помощта с малко пари излиза прекалено скъпо. По тази причина съм игнорирал програмите.Като вземеш листа и молива и направиш прости изчисления, сам ще достигнеш до този извод. КРАЙНО ВРЕМЕ Е ДА РАЗБЕРЕТЕ, ЧЕ БЕЗПЛАТЕН ОБЯД НЯМА!!! БЕЗПЛАТНО Е САМО СИРЕНЦЕТО В КАПАНА ЗА МИШКИ!!!
    Съгласен съм с тебе че няма нищо безплатно но точно за това трябва да се направи нещо по този въпрос но трябва да има някаква помощ както в другите държави.Аз лично познавам един човек в Испания българин които се занимава с пчеларство кандидатства по програма и му отпуснаха пари за 500 пчелни семейства това в България е почти невъзможно дори немислимо.

  10. #20
    Колегата Бонев е напълно прав! И аз мислех да се пробвам по някоя програма или по точно тази за подмяна на кошери. Но като пресметнах при сегашния % още първата година съм вътре и се отказах.
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

 

 
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •